Senaste
Resultatlistor
Sök resultat
Till tävlingens sida

Göteborg Marathon 2017

Antal fullföljande: 673
Antal startande: 695

Marathon: K   K motion   M   M motion   
4 x 10,5 km: K Stafett   M Stafett   Mix Stafett   
Halvmarathon: K öppen   M öppen   

Till toppen av sidan

K, Marathon

     Startnr
1Karin Schön1962IF Kville3:03:04117
2Marina Stoltz1976Heleneholms IF3:03:23181
3Therese Falk1975Romerike Ultraløperklubb3:10:38183
4Karima Makrof1976Majornas IK3:14:22120
5Cecilia Thorsson1968AXA Sports Club3:18:39187
6Therese Fredriksson1986SOK Knallen3:25:31184
7Sara Erkfeldt1974Friskis & Svettis Göteborg3:25:51190
8Jaana Jobe1957Solvikingarna3:27:27188
9Anette Kroon1967Simlångsdalens IF3:28:16122
10Johanna Johansson1971IF Rigor3:29:19186
11Katarina Rönngren1967Öbacka LK3:31:29189
12Karen Alvstad1968Lerum Friidrott3:34:43195
13Jenny Carlsson1973Stenungsunds friidrott3:42:14192
14Annalena Falknell1978FK Athlet3:46:12205
15Sofia Kay1976LK TV883:47:00200
16Bibbi Lind1944Solvikingarna3:49:27202
17Inger Bergström1966AXA Sports Club3:54:44201
18Anette Magnusson1964Triathlon Väst3:55:22116
19Margareta Gustafsson Kubista1964Mölndal Outdoor IF3:56:48199
20Inger Walfridson1964Torsby LK3:58:25215
21Lotta Mörck1966Hässleholms AIS3:59:10197
22Edith Hult1956Skellefteå AIK friidrott4:00:12198
23Yvonne Carlgren Hansson1970Friskis & Svettis Partille4:02:47124
24Annika Johanson1969Umara Sports Club4:03:28196
25Britt Hellmark1950Lidköpings IS4:08:03203
26Linda Sjöberg1979Sjöviks SK4:16:00204
27Hanna Mörtberg1969Gottsunda IF4:26:04206
28Mari-Louise Nilsson1970Bohus IF Friidrott4:38:30119
29Camilla Lundberg1973SOK Knallen4:39:28219
30Magdalena Olausson1966IK Jogg4:43:07118
31Ing-Marie Fyhr1959AXA Sports Club4:53:34208
 Mirella Carlsson1975Kongahälla AIKBrutit182
Till toppen av sidan

K motion, Marathon

     Startnr
1Jannica Sigurdson1979HÄGERSTEN3:27:54451
2Lina Modén1981FALKÖPING3:40:44471
3Mia Cedervall1989HÄGERSTEN3:41:27461
4Maria Nilson1975TORSLANDA3:46:31441
5Lisa Wilborg1988HOVÅS3:51:22444
6Susanne Eliasson1975SOMMEN3:54:20470
7Julia Olofsson1994ENKÖPING3:54:31443
8Frida Winbo1981Team Colting Borssén Coaching Triathlonklubb3:55:25447
9Therese Hallström1981GÖTEBORG3:56:55472
10Martina Kulén1988UMEÅ4:02:31457
11Regina Lidström1994UMEÅ4:03:19467
12Jennicka Lennartsson1991KALMAR4:03:33603
13Julia Johansson1997No Limits IK4:03:40477
14Viktoria Halvars1992GÖTEBORG4:04:25474
15Cathrine Fredriksson1975Lonesome Runners4:06:50446
16Ellen Oskarsson1993GÖTEBORG4:07:16465
17Annakarin Vikingsson1976GÖTEBORG4:07:55445
18Anna Alphonce1970GÖTEBORG4:09:02598
19Karin Lagerblad1966Falkenbergs RR4:19:02606
20Amanda Holm1993GÖTEBORG4:20:42481
21Sofia Larsson1972Kullavik IF4:22:33480
22Eva-Lena Ekman1973Kullavik IF4:22:34479
23Camilla Karlsson1977TROLLHÄTTAN4:28:16464
24Marie Thorell1975ULRICEHAMN4:33:17469
25Anna Gullberg1970SKÖVDE4:34:42475
26Linnea Engblom1987ÖREBRO4:40:11463
27Pia Frisén1966LIDKÖPING4:42:29615
28Petra Spencer1983LIMHAMN4:44:41607
29Maria Ditlevsen1973GÖTEBORG4:49:46478
30Eva Frid1966SCA Hygiene Products AB4:53:32624
31Emma Berg1985LÖDÖSE4:54:15456
32Tyra Katende1983BORÅS4:57:49454
33Anneli Ericsson1974GÖTEBORG5:03:36623
34Pernilla Lantz1976LINDOME5:44:34473
Till toppen av sidan

M, Marathon

     Startnr
1Anton Gustafsson1992Sävedalens AIK2:32:41136
2Ragnar Crona1972IK Granit2:45:37151
3Michael Kälebo1979IFK Halmstad2:46:47132
4Magnus Magnusson1968Lerum Friidrott2:47:2016
5Tobias Lidving1978AXA Sports Club2:48:00212
6Mats Öhrstig1982SOK Knallen2:49:1618
7Per Roslund1981TwinPeaks Triathlonklubb2:49:255
8Peter Helmroth1966Lerum Friidrott2:50:4213
9Micael Lindqvist1972Apladalens LK2:50:4910
10Pontus Rudberg1971IK Akele2:51:4744
11Måns Modéer1971Malmö AI2:53:1111
12Rauno Halonen1967Team Club Running Stockholm2:54:1615
13Erik Åström1979IK Akele2:54:226
14Sava Iancovici1974Solvikingarna2:54:2617
15Eskil Mattsson1981Lerum Friidrott2:56:5742
16Jerker Aspgård1982Aktivitus Sports Club2:58:21143
17Jonas Lundkvist1966IK Akele2:58:3128
18Staffan Sundvall1981Solvikingarna2:59:54131
19Carl Toller1993Solvikingarna3:00:367
20Niall O´Hanlon1969IK Akele3:02:2821
21Mikael Ström1959Mölndal Outdoor IF3:02:4019
22Hans Tisell1970Lindome Outdoors3:03:1525
23Daniel Oltegen1977Lidköpings VSK3:06:299
24Tobias Nilsson1974Lerum Friidrott3:06:53128
25Mikael Lyckeklint1984Svalhögens IF3:06:5967
26Thomas Andersson1960Solvikingarna3:07:1327
27Ludde Edgren1976IS Göta Friidrott3:07:29154
28Mikael Svalstrand1966Svalhögens IF3:09:1820
29Fredrik Munthe1980IF Linnéa friidrott3:09:448
30Marcus Österberg1967Hässelby SK3:09:4749
31Are Reistad1971Kjelsås IL3:10:3132
32Pär Johansson1972Apladalens LK3:11:0537
33David Peterson1982Apladalens LK3:11:1438
34Daniel Bjurhamn1968IK Nocout.se3:11:2778
35Cihan Artblom1987Lerum Friidrott3:12:0793
36Martin Joborn1967Västerås LK3:13:5629
37Håkan Westerblad1956Spårvägens FK3:14:3334
38Anders Alard1977DRT Kungsbacka3:15:0860
39Markus Ydreskog1998Linköpings GIF3:15:27316
40Wolfgang Malik1966Mariestads AIF3:15:4733
41David Svensson1987Lerum Friidrott3:15:4979
42Daniel Nilsson1981OK Norrvirdarna 3:16:52137
43Patrik Bergström1968Örebro AIK3:19:2143
44Björn Carlstedt1966Hjärnarps OL3:19:2748
45Niklas Benjaminsson1972SOK Knallen3:20:0674
46Mattias Ekman1982Apladalens LK3:20:1626
47Jimmy Kjellén1981Mölndals AIK3:21:43125
48Mats Torstensson1973Lerum Friidrott3:22:37129
49Erik Fries1961IK Jogg3:22:5553
50Georg Hällstorp1973Vi som springer, hellre än bra LLK3:24:35138
51Mats Åkerlund1957IK Jordbänningarna3:24:49130
52Örjan Eriksson1965Eds SK3:25:04211
53Matthew Beale1978Lidköpings VSK3:25:4269
54Johan Sävenstrand1972Hestra IF3:25:5354
55Göran Bergström1964AXA Sports Club3:26:4750
56Eirik Fjeld1981Skagerrak Sportsklubb 3:27:3223
57Björn Suneson1948Vallentuna FK3:27:4275
58Miguel Pena1985Vi som springer, hellre än bra LLK3:27:49134
59Peter Carlmark1966AXA Sports Club3:28:1547
60Hans Klar1960LK TV883:29:4256
61Daniel Johansson Malcic1992Mölndals AIK3:29:45153
62Mathias Johansson1967IK Jogg3:30:0152
63Björn Elfström1972Lerum Friidrott3:30:2663
64Magnus Bergh1949Heleneholms IF3:32:26144
65Johan Öhman1961Majornas IK3:33:0245
66Tommy Dahlbom1983IK Sisu3:33:15103
67Björn Olander1966Turebergs FK3:33:5573
68Mikael Tilly1972Lerum Friidrott3:34:5424
69Lars Leonardsson1952Stockholm Långdistansklubb3:36:13140
70Andreas Johansson1985Solvikingarna3:37:02127
71Björn Olofsson1960IFK Skövde Friidrott3:37:5570
72Tomas Strömvall1960Lerum Friidrott3:38:1262
73Kristian Jennersjö1972Malmö AI3:39:2982
74Bjørn Gjerde1955IL i BUL 3:39:39141
75Fredrik Mindelsohn1971Lerum Friidrott3:40:3964
76Martin Axelsson1977AXA Sports Club3:41:2784
77Leif Karlsson1963Solvikingarna3:41:4868
78Anders Nyberg1965Lerum Friidrott3:42:2459
79Tony Elias1954Lerum Friidrott3:42:4292
80Patrik Matsson1964Solvikingarna3:42:52221
81Dan Sjölander1954Solvikingarna3:43:0883
82Roger Jarl1966Håfreströms IF3:44:2291
83Åke Palmqvist1946IK Akele3:45:1987
84Tobias Johansson1979Stockholm Frontrunners IF3:46:1588
85Magnus Nilsson1969Umara Sports Club3:47:47216
86Anders Håkansson1965SOK Knallen3:48:16213
87Andreas Forsberg1975Valbo AIF3:50:1085
88Lennart Adolfsson1962Anderstorps OK3:50:40217
89Kjell Bäckström1947Solvikingarna3:51:5266
90Björn Johansson1976SOK Knallen3:57:0490
91Franco Trobbiani1965SOK Knallen3:58:17209
92Michal Paygert1978Nowa Huta Team4:02:0898
93Christer Nilsson1978Kalmar RC Triathlon4:05:11105
94Claes Bernson1946Solvikingarna4:07:31139
95Johan Nilsson1969Gullspångs IF4:08:1199
96Christer Högberg1958AXA Sports Club4:16:4677
97Tommy Rosenlöf1975Lerum Friidrott4:24:1586
98Gunnar Israelsson1954Öbacka LK4:24:26106
99Ulf Oscarsson1963SOK Knallen4:25:26150
100Åke Jonson1942Heleneholms IF4:25:53145
101Roger Isaksson1973SK Granan4:28:3094
102Lasse Jutemar1956SOK Knallen4:29:01109
103Jan Billy Aas1982 Kråkstad friidrett4:33:41149
104Kaj Johansson1947Tanums IF4:39:55111
105Peter Svensson1957IFK Skövde Friidrott4:43:58110
106Magnus Kristiansson1972LK TV884:44:31148
107Henrik Westerlind1952Skellefteå AIK friidrott4:45:32101
108Sören Remar1948Ulricehamns FK4:49:45104
109Lennart Skoog1946Stenungsunds OK4:53:23113
110Lars Almqvist1951IFK Helsingborg5:09:29114
111Kent Åke Eriksson1958Arvika Löparklubb5:17:15112
112Anders Jämtdalen1973Team Ultrasweden LK5:19:1171
113Peter Liff1983IK Stern5:28:04115
 Bo Andersson1952Genarps IFBrutit72
 Mikael Edlund1970Sundsvalls friidrottBrutit3
 Lars Marklund1976Kalmar RC TriathlonBrutit35
 Harry Haaga1971IF KvilleBrutit51
 Mattias Andersson1972SolvikingarnaBrutit58
 Erik Michaëlsson1967IK DranBrutit80
 Nils Nilsson1982Vegan Runners IKBrutit133
 Farzad Pakzad1960SolvikingarnaBrutit65
 Olof Rooth1976Brittatorps TKBrutit4
 Robert Eriksson1968SolvikingarnaBrutit210
 Otto Linderborg1985Uppsala LKBrutit142
 Sture Bodare1944Glanshammars IFBrutit135
 Gabriel Littson Enning1980IFK Lidingö friidrottBrutit152
Till toppen av sidan

M motion, Marathon

     Startnr
1Nils Ipsen1985Tega Outdoor2:54:12500
2Anders Bergman1988IK Uven2:55:55377
3Even Bentzen Løvås1989HALDEN2:57:28312
4Kristoffer Slettholm1985OSLO2:58:48302
5Daniel Lindgren1973GÖTEBORG3:01:55589
6Jonas Bergan1981RYGGE3:03:40307
7Daniel Östlund1979Göteborgs Polismäns IF3:05:42309
8Rickard Nilsson1982Lonesome Runners3:06:40435
9Per Nilsson1967MELLBYSTRAND3:11:37409
10Nicklas Yderhag1981SK70 Triathlon3:14:05315
11Anton Harland1984Sörskogens IF3:14:32484
12Terje Ørås1968Fredrikstad Triatlonklubb3:15:10492
13Tommi Marjanen1973GÖTEBORG3:20:49497
14Benni Olsson1981Stonecity Hillrunners3:21:38426
15Stian Syversen1985Materazzia3:22:59318
16Gerhard Olsson1970GÖTEBORG3:23:18609
17Niklas Jönsson1984GÖTEBORG3:23:42325
18Thomas Sjöstrand1966Lakebeach Runners3:23:46586
19Nebojsa ( Nebbe ) Bjelovuk1965HALMSTAD3:24:27583
20Eirik Byklum1972NORGE3:25:10611
21Simon Clauet1980ÖJERSJÖ3:25:37336
22Christer Jingtoft1985FLODA3:26:03415
23Ivan Smith1986ARVIKA3:26:06311
24Johan Nordlund1984GÖTEBORG3:26:20496
25Magnus Karlsson1968Garonat3:27:06618
26Emil Falkek1974Falkenbergs RR3:27:31486
27Leif Björklund1972VALLENTUNA3:27:36320
28Jörgen Svanström1970Lonesome Runners3:27:37324
29Viktor Thun1988Team Thun3:27:37489
30Karl-Axel Zander1992BORÅS3:27:54306
31Niklas Blomquist1978GÖTEBORG3:28:03616
32Björn Granfors1975VÄSTRA FRÖLUNDA3:28:12430
33Mate Hidasnemeti1979BUDAPEST3:30:02416
34Jörgen Andersson1972Göteborg Running Club3:30:29595
35Torbjörn Dahln1980Skandia Löparklubb3:32:09499
36Henrik Dahlin1974GÖTEBORG3:33:59308
37Fredrik Düring1977Lonesome Runners3:34:04337
38Peter Olofsson1972TROLLHÄTTAN3:35:27428
39Fredrik Lerjestedt1972Lonesome Runners3:35:38626
40Johan Pettersson1981MANTORP3:35:55390
41Mikael Färnkvist1973GÖTEBORG3:35:56373
42Johan Schenström1991HÄGERSTEN3:36:12340
43Tomas Larsson1966VARBERG3:36:17599
44Anders Carlsson1967STENUNGSUND3:36:29319
45Tommy Andersson1992Lonesome Runners3:37:39333
46Jim Westerberg1967SÄVEDALEN3:38:02350
47Robert Medrala1976Falkenbergs RR3:38:28625
48Ronnie Tisäter1969HÄGERSTEN3:38:36348
49Magnus Wigren1962MÖLNDAL3:39:42487
50Patrik Eriksson1966STOCKHOLM3:40:02593
51Stephan Höfer1970LANDVETTER3:40:25418
52Sigbjørn Vestmoen1956Bara mej3:41:02331
53Martin Jönsson1971MALMÖ3:41:46437
54Anders Lindgren1974Mölndals Roddklubb3:42:07581
55Lars Olsson1971Ericsson IF3:42:11322
56Marcus Bell1967DÜSSELDORF3:42:14327
57Carl Smith1984Konditionsklubben Gällstad3:43:29587
58Jeroen Jansen1960HÄLSÖ3:43:54342
59Nicolas Fälth1989YTTERBY3:43:59425
60Benjamin Asp1979Team Colting Borssén Coaching Triathlonklubb3:45:09592
61Andrew Young1978KUNGSBACKA3:45:30343
62Jan Rosenström1960ÅRSTA3:45:52398
63Keijo Kauranen1974FPoIK Vänersborg3:45:55339
64Johan Axelsson1990GÖTEBORG3:46:20395
65Dennis Mah1961SOK Knallen3:48:02341
66Robert Svensson1988UMEÅ3:48:30367
67Patrik Lilja1969Team Kungälv3:48:38335
68Stefan Lagerblad1963LK Tuppgök3:49:02608
69Christian Schöld1979AMF 13:49:33493
70Robert Pettersson1981MADRID3:50:36491
71Jens Abrahamsson1978GÖTEBORG3:51:16629
72Jonas Svedberg1968Solvikingarna3:51:16317
73Tobbe Josefsson1969Falkenbergs RR3:51:17495
74Roger Zetterlund1955Masthuggets BK3:52:21483
75Andreas Nilsson1980Triathlon Väst3:52:40354
76Johan Engerberg1979STORA HÖGA3:52:57621
77Damian Mcintyre1970Puregym Panthers3:53:31332
78Jonathan Severin1989GÖTEBORG3:54:01383
79Magnus Toftered1956Lonesome Runners3:54:37436
80Andreas Lundstad1972Sector Alarm3:56:48360
81Johannes Orrsjö1975GÖTEBORG3:57:10620
82Erik Johansson1969KULLAVIK3:57:29420
83Markus Artman1987GÖTEBORG3:57:44617
84Martin Nilsson1990Eskilstuna IK3:58:18412
85Safet Redzepovic1967NETconnection3:59:36628
86Jimmy Wångdahl1964GÖTEBORG3:59:53494
87Roger Petersson1968OSKARSHAMN4:00:21433
88Jens Boström1988Jag vill ju bara se bra ut naken4:01:11387
89Anders Palm1957KUNGSBACKA4:01:47490
90Kevin Johannessen1997No Limits IK4:03:40585
91Josef Larsson1986Pearl Harbo4:04:13379
92Sebastian Funkqvist1993ALINGSÅS4:04:18408
93Lars Olvën19583City Triathlon4:06:11612
94Krzysztof Glab1985LINDOME4:06:35385
95Robert Svanberg1964Lonesome Runners4:08:12432
96Adam Malmquist1986GÖTEBORG4:08:31627
97Johan Hjalmarsson1965VÄSTRA FRÖLUNDA4:08:35378
98Jonny Jansson1964Team Skoglöfs bil IF4:09:23482
99Olle Ryberg1965DJURA4:10:28434
100Thomas Malme1988Mr. Plow4:11:02323
101Christer Bergström1952MOTALA4:12:05590
102Zebastian Såthén1993GÖTEBORG4:13:07422
103Fredrik Gustafsson1972SOLLENTUNA4:14:39352
104Aslak Iversen1973HISINGS BACKA4:15:37321
105Niklas Sahlstedt1975Brottkärrs TF4:16:51421
106Lennart Hansson1949Posten IF Norrköping 4:18:21359
107Peter Arvidsson1980FALKENBERG4:18:35410
108Kristian Palm1971Swedavias Friskvårdsförening4:18:48388
109Victor Molin1990KALMAR4:19:02605
110Roger Norén1982Lonesome Runners4:19:08363
111Pelle Holmberg1963Run for Fun4:19:38403
112Stefan Söderberg1971Träplanets löpklubb4:19:50406
113Daniel Blidö1977Blidö Athletic Society 4:20:40357
114Lars Johansson1971TIMMELE4:22:16411
115Jonathan Funkqvist1993Rosviks IK4:24:17347
116Martin Nerfeldt1973Kullavik road runners4:25:23597
117Bengt Arne Palm1953HALMSTAD4:25:48417
118Oddvar Heen1985RESÖ4:26:22361
119Sergei Ovchinnikov1984MOSKVA4:27:51584
120Amir Kadic1982MÖLNDAL4:28:50338
121Hans Frohlund1964Club ÅF4:31:14488
122Fredrik Hedström1981VÄSTERÅS4:32:21356
123Jonas Hedström1988VÄSTERÅS4:32:22358
124Olle Hallden1958Svenska Marathonsällskapet4:32:50438
125Göran Hjärtfors1954Lonesome Runners4:33:29313
126Rikard Waerme1966Kungälvs SS4:33:54404
127Lars Eriksson1970Lonesome Runners4:34:05355
128Pierre de Bourgh1965Lidingö triathlon4:34:08366
129Ian Hitzeroth1967GÖTEBORG4:35:14326
130Hilmer Mörup1964PARTILLE4:35:15423
131Göran Jonsson1971STAFFANSTORP4:35:30405
132Robert Sjöholm1978GÖTEBORG4:36:02591
133Patric Gullberg1975SKÖVDE4:36:59485
134Henrik Aasbø1957Rindal IL4:39:08588
135Mikael Fredriksson1976VÄSTRA FRÖLUNDA4:40:56414
136Thomas Blomfelt1968SOLLEBRUNN4:42:08498
137Magnus Frisén1965Peab fritid4:42:29614
138Andreas Malme1983Mr. Plow4:43:27353
139Marcus Broman1968GÖTEBORG4:46:39413
140Fredrik Fransson1971IK Nocout.se4:47:04364
141David De La Cruz1993Alingsås Ju-jutsuklubb4:48:46393
142Veselin Bulacic1978MÖLNDAL4:58:45619
143Klas Blomkvist1948GÖTEBORG5:17:42386
144Raul Eriksson1969TROLLHÄTTAN5:19:34419
145Mats Fernström1957GÖTEBORG5:23:58429
 Christian " Knasen " Eikedal1980GÖTEBORGBrutit622
 Erik Olsson19803City TriathlonBrutit613
 Johan Axelsson1980SJÖMARKENBrutit601
 Peter Karlsson1959GRÅBOBrutit424
 Martin Jenssen1963VÄSTERÅSBrutit349
 Eirik Byklum1972NORGEBrutit610
 Simon Wännman1990Rooster Club Varberg IFBrutit600
 Philip Wallman1993GÖTEBORGBrutit594
Till toppen av sidan

K Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Carin Forsberg1973Valbo AIF3:59:51916
2Move & Walk1970HISINGS BACKA4:20:46917
Till toppen av sidan

M Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Anders Magnusson1975Majornas IK2:41:41912
2Niclas Svensson1967Ljungby familyrunners3:24:25914
3Ville Larsson2002Sävedalens AIK3:26:47918
Till toppen av sidan

Mix Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Annamaria Péterffy1974GÖTEBORG3:14:57915
2Eva Björndell1983MALMÖ3:28:54913
3Maria Persson1980Quality Hotel Winn4:21:49920
Till toppen av sidan

K öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Annelie Johansson1978Hälle IF1:20:391564
2Camilla Berggren1975FK Herkules1:24:071301
3Karin Nilsson1982Ullevi FK1:26:291572
4Katarina Åström1971Ullevi FK1:27:191581
5Elizabeth Torkelsson1984Solvikingarna1:29:171214
6Anna Hallberg1986Majornas IK1:32:06218
7Camilla Ahlberg1985SOK Knallen1:32:061300
8Hanna Gerhardsson1982Borås SK1:32:391318
9Linda Christensen1980OK Kullingshof1:33:141575
10Charlotte Årling1985ÅRSTA1:35:441213
11Jennie Forsberg1980GÖTEBORG1:35:481580
12Ingrid Alerås1977GÖTEBORG1:36:401579
13Eva Sandquist1980ONSALA1:37:541578
14Maria Jonsson1963GÖTEBORG1:38:361319
15Andrea Berggren1988GÖTEBORG1:38:581212
16Pernilla Åström1977IK Akele1:38:591582
17Isabel Osorio Sondell1981Solvikingarna1:39:491574
18Maria Hederström1974BILLDAL1:43:101293
19Catharina Falk1985GÖTEBORG1:43:371250
20Emma Vuckovic1981LESSEBO1:44:211246
21Katri Hautanen1985GÖTEBORG1:45:141343
22Linda Rehn1977IFK Halmstad1:45:381570
23Madeleine Johansson1990GÖTEBORG1:46:001265
24Sara Neverland1971IK Surd1:46:361220
25Sandra Olsson1983SK Granan1:47:291302
26Malin Welin Kjellberg1977GÖTEBORG1:48:181216
27Eleonor Öström1959IF Kville1:48:291576
28Angela Barck1982LJUNGSKILE1:49:251571
29Elin Johansson1990FRILLESÅS1:49:501307
30Nathalie Brantfalk1988LERUM1:50:571559
31Andrea Frid1969Lonesome Runners1:51:021336
32Hannele Sandahl1970TORSLANDA1:51:311224
33Lisa-Marie Larisch1988SOLNA1:51:39466
34Magdalena Szelestey1990SOLNA1:51:391266
35Malin Vall1997HOVÅS1:52:131222
36Anna Eriksson1984GÖTEBORG1:52:181289
37Tåve Jernmark1977LJUNGSKILE1:52:201348
38Ewa Olsson Linsäter1970VÄSTRA FRÖLUNDA1:53:181583
39Ulrika Fosser1974SKÄRHAMN1:54:051560
40Victoria Johansson Beverly1988Solvikingarna1:54:221562
41Micaela Westerlund1986Smoothie Criminals1:55:151567
42Jillian Rider1997GÖTEBORG1:56:291573
43Jenny Segersten1973GÖTEBORG1:57:501290
44Karolina Beskow1995VÄSTRA FRÖLUNDA1:57:541275
45Ulrika Billkrantz1969HOVÅS1:58:301287
46Maria Löfgren1976GÖTEBORG1:58:581291
47Maria Ackerot1971Kvarnbyns löparsällskap1:59:011292
48Cristine Lysell1968KÄRNA1:59:071286
49Emelie Jonsson1990JÖNKÖPING1:59:451226
50Helena Frankmar1964GÖTEBORG2:00:031328
51Ingjerd Buer Løvås1954HALDEN2:00:321231
52Susanne Ringfeldt1980TROLLHÄTTAN2:01:081340
53Sabine Herms1968Uppsala Vasaloppsklubb2:01:251310
54Anna Bäckman1975MÖNSTERÅS2:02:171227
55Veronica Nordbrandt1970Halmstadtriathleterna2:02:561278
56Polly Nincevic1974OSLO2:04:511296
57Gunilla Carlsson1953Lonesome Runners2:05:081258
58Jessica Svanström1974Lonesome Runners2:05:201297
59Maria Allmér1986GÖTEBORG2:05:451279
60Ulrika Bentelius Egelrud1963MÖLNDAL2:05:591565
61Ida Hellman1988JÖNKÖPING2:06:281280
62Linn Svahn1991Runacademy IF2:06:331235
63Lisa Stark1978MÖNSTERÅS2:08:061225
64Kajsa Mindelsohn1976FLODA2:08:111239
65Fanny Thulin1993GÖTEBORG2:08:121568
66Kristina Dahlöf1968IF Kville2:08:271350
67Tania Ottebrink1968GÖTEBORG2:08:401236
68Erika Majoros1984SKINNSKATTEBERG2:09:311267
69Otilia Cheregi1977MÖLNLYCKE2:10:141244
70Marika Falkek1974Falkenbergs RR2:10:391631
71Rosita Londre1955LERUM2:10:471288
72Linda Lindbom1976LJUNGSKILE2:11:541569
73Oda Bentzen Løvås1991TISTEDAL2:11:551240
74Theresia Höglund1978Lonesome Runners2:13:341566
75Ulrika Hernandez1986MÖLNDAL2:15:051259
76Ann Svensson1965Team Atoma2:15:301333
77Ann Ransgård1968Team Atoma2:15:421334
78Aysun Gundogan1972BORÅS2:15:491299
79Birgitta Johansson1962KUNGSBACKA2:16:251295
80Teresa Hallberg1966GÖTEBORG2:16:561271
81Stina Järvholm1971GÖTEBORG2:16:571272
82Johanna Ljungqvist-Olsson1967LJUNGSKILE2:20:471230
83Ann-Sofie Olsson1961VÄSTRA FRÖLUNDA2:21:581277
84Kristin Fjelnseth1984OSLO2:22:031228
85Julia Nilsson1992STENKULLEN2:24:441241
86Stina Thulin1965GULLASKRUV2:25:231563
87Maria Welander1961GÖTEBORG2:25:511273
88Teresia von Sicard1967Solvikingarna2:26:04121
89Ida Sannum1986GÖTEBORG2:26:501257
90Anna Bendz1967Lonesome Runners2:27:371252
91Lina Strandahl2000HOLM2:31:131245
92Jenny Burängen1978teamWEdream2:32:571327
93Claudia Reinländer1982Team Erdinger Alkoholfrei2:33:131234
94Anna Larsson1975teamWEdream2:33:22220
95Elisabeth Turner1960HILLERSTORP2:38:311268
96Sandra Strandahl1991HALMSTAD2:55:141263
97Eva-Marie Johansson1967GÖTEBORG3:06:321285
Till toppen av sidan

M öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Olle Dahlberg1987Solvikingarna1:12:261541
2Nuray Yassin1981Ullevi FK1:13:541001
3Freyr Karlsson1979Ekmans löpare i Lund1:14:461004
4Joakim Röstlund1981Solvikingarna1:15:141629
5Patrik Lindegårdh1979Tolered-Utby OL1:16:181303
6Markus Bengtsson1976Brännö trail runners1:16:211304
7Andreas Magnusson1974Solvikingarna1:16:511002
8Martin Alfredsson1984Solvikingarna1:17:311006
9Christopher Tingö1988Majornas IK1:17:331590
10Svante Lundgren1969Solvikingarna1:17:371005
11Josef Hamber1982IS Göta Friidrott1:18:281010
12Sebastian Sjöholm1985Solvikingarna1:18:531338
13Daniel Pettersson1977IFK Umeå1:19:231543
14Mikael Sejdhage1973NORRAHAMMAR1:20:231011
15Jasko Jusufbegovic1987IK Nocout.se1:20:351588
16Haris Memisevic1982GÖTEBORG1:21:001009
17Jonas Jehander1985Friskis & Svettis Göteborg1:21:521605
18Viktor Andersson1982JÖNKÖPING1:22:101013
19David Gidén1991GÖTEBORG1:23:241535
20Fredrik Überbacher1987Triathlon Väst1:23:371007
21Johan Blomström1982Ringhals IF1:23:571351
22Patrik Bråvi1974Lerum Friidrott1:24:031014
23Markus Wikström1974Solvikingarna1:24:041606
24Erik Eklund1999Lerum Friidrott1:24:081044
25Markus Vall1992STOCKHOLM1:24:121187
26Isak Eriksson1994Solvikingarna1:24:141335
27Imad Putrus1974IK Akele1:25:191017
28Torbjörn Karlsson1975OK Kullingshof1:25:241625
29Jakob Heyman1979MÖLNDAL1:25:441028
30Fredrik Brodin1983Gåsen LK1:25:451020
31Øystein Austerhiem1973Halden Skiklubb1:25:511029
32Alexander Berg1981IF Kville1:26:161622
33Conrad Thompson1973Longhorns1:26:231023
34Oskar Ekberg1992ÅHUS1:26:30407
35Johannes Tussig1976Umara Sports Club1:26:411021
36Henrik Ekdahl1973Lidköpings VSK1:27:091614
37Per-Johan Wiberg1977Aktivitus Sports Club1:27:151015
38Calle Andersson1976Jönköpings OK1:27:561032
39Linus Therén1988IF Kville1:27:561199
40Rasmus Wessberg1977GÖTEBORG1:28:451531
41Rami Aziz1991Triathlon Väst1:29:031018
42Amir Putrus1971IK Akele1:29:111205
43Anders Lundell1972Postens IF Göteborg1:29:121595
44Martin Burrows1973LJUNGSKILE1:29:251349
45Anders Hansson1963Solvikingarna1:29:251031
46Janne Strömbom1965GÖTEBORG1:29:331176
47Håkan Hedlund1967Skandia Löparklubb1:29:351320
48Henrik Kilhamn1988Solvikingarna1:29:401045
49Edvin Svenneby1989Spydeberg IL1:30:151097
50Magnus Olofsson Lindh1981Lönsboda SK1:30:241305
51Jakob Block1973Gammelsäterns Löparesällskap1:30:331163
52Steinar Lien1964Oppegård IL/ Team Sportsmanden1:30:391024
53Aarne Pikerpöld1970Solvikingarna1:30:391027
54Henrik Westblad1977IF Skattmasarna1:30:461603
55Per Ahlström1977GÖTEBORG1:31:101326
56Patrik Larsson1976Eklanda Runners1:31:241610
57Magnus Forss1971Umara Sports Club1:31:321611
58David Götvall1984Majornas IK1:31:381540
59Joachim Persson1964Solvikingarna1:31:471022
60Magnus Engström1963Fredrikshofs FIF1:32:081019
61Urban Zakrison1966BILLDAL1:32:471542
62Thor Wahlberg1958Solvikingarna1:33:201025
63Patrik Isegran1969IF Skattmasarna1:33:291331
64Niclas Sjöman1971Örgryte IS Friidrott1:33:321151
65Peter Jonsson1969AstraZeneca IF1:33:531337
66Gustaf Dahlberg1984GÖTEBORG1:33:571346
67Erik Lorentsson1990GÖTEBORG1:34:311130
68Marcus Kierkegaard1982MÖLNDAL1:34:441026
69Snorri Laxdal Karlsson1979MÖLNDAL1:34:531050
70Fredrik Dyrkell1977TORSLANDA1:34:591585
71Stuart Campbell1981Solvikingarna1:35:031030
72Jacob Brunt1990GÖTEBORG1:35:061036
73Alexander Zachrisson1984Lerum Friidrott1:35:071132
74Zeljko Ladestam1963NA1:35:201311
75Antonio Morais1963GÖTEBORG1:35:271598
76Andreas Anderberg1982GÖTEBORG1:35:431147
77Stefan Lagerkvist1972Lysekils Skid & Löparförening1:35:431317
78Jens Sandahl1969Some Lone Runners1:35:451039
79Grega Zore1982ÅRSTA1:35:471016
80Mattias Lagerkvist1975Frösö IF1:35:501043
81Christian Hadenius1960LIDINGÖ1:35:581607
82Mindaugas Jakutis1977Running club VYTIS1:36:121623
83Joel Mörck1999Hässleholms AIS1:36:441201
84Rikard Berle1987IK Walrus1:36:461120
85Patrik Andersson1971Apladalens LK1:36:491312
86Ulf Wederbrand1973GÖTEBORG1:36:521339
87Christian Adolfsson1980Rejlers If1:37:341059
88Peder Blomgren1972ONSALA1:37:391046
89Tobias Larsson1974ARVIKA1:37:461049
90Dan Bergstén1990MÖLNDAL1:37:521074
91Emil Skog1989GÖTEBORG1:38:051612
92Johan Westlund1979ASKIM1:38:171186
93Aron Lindesäng1981Björnstorps IF1:38:211047
94Andreas Rossel1970Barnarps IF1:38:241589
95Patrik Alexandersson1974GÖTEBORG1:38:271193
96Dennis Librell1970Chrisse Runner1:38:421042
97Gunnar Wärnfeldt1973Kiropraktik i Centrum Kungsbacka1:38:561198
98Anders Gustafsson1968LIDKÖPING1:38:571314
99Martin Laurell1981VÄSTRA FRÖLUNDA1:39:091119
100Mathias Espeland1990Spydeberg IL1:39:221109
101Magnus Engelbrektsson1962GÖTEBORG1:39:281204
102Nils Krus1962IK Stern1:39:471628
103Sohrab Nassiri1982GÖTEBORG1:40:001600
104Iver Mustorp1989Spydeberg IL1:40:111052
105Sören Ivarsson1967LINDOME1:40:301150
106Emilis Grabliauskas1985KJELLER1:40:301627
107Lars-Åke Johansson1970Solvikingarna1:40:311329
108David Ekblad1990Umara Sports Club1:40:361194
109Rasmus Olsson1986AkzoNobel1:41:091619
110Sebastian Lindroos1981Squeed1:41:191621
111Mattias Luks1979Vegan Runners IK1:41:331322
112Stein Ulstein1964Mölndals AIK1:41:391067
113Thomas Olsson1968Strukturinvest 1:41:431534
114Carl Ydergård1989Team BFC1:41:501062
115Mikael Vuckovic1978LESSEBO1:41:541082
116Hans Ackerot1963Kvarnbyns löparsällskap1:42:101035
117Michael Bask1974BROMMA1:42:271051
118Rune Gustavsson1954Navåsens FK1:42:471342
119Jan Larsson1962Majornas IK1:42:591309
120Johan Jansson1980GÖTEBORG1:43:131345
121Patrik Carlsson1984Vinden1:43:161072
122Klas Falck1982Grytet IF1:43:201330
123Björn Serrander1979GÖTEBORG1:43:201323
124Jan-Erik Hagberg1967SKEPPLANDA1:43:311173
125Linus Henningsson1990JÖNKÖPING1:43:511155
126Holger Berg1975Hoobworks1:43:521616
127Martin Samson1978DRT Kungsbacka1:43:531048
128Gabriel van der Eerden1994UDDEVALLA1:43:591080
129Mikael Ringström1971SÄVEDALEN1:44:001143
130Mårten Holm1975MÖLNDAL1:44:001613
131Juan Lopez1972Ryda SK1:44:011161
132Christopher Lopez1984Ryda SK1:44:011174
133Kjell Arne Johansen1954Fredrikstad IF1:44:261321
134Tomas Öberg1965ÄLVÄNGEN1:44:341604
135Peter Johansson1979DRT Kungsbacka1:44:391316
136Robert Svensson1989GÖTEBORG1:44:471148
137Pär Persson1967LERUM1:44:551209
138John Ottosson1981VÄNERSBORG1:45:101306
139Peter Karlsson1971Pan IK1:45:291128
140Theodor Ödlund1986STOCKHOLM1:45:391591
141Magnus Samuelsson1971TORSLANDA1:45:441108
142Niclas Johansson1971KUNGÄLV1:46:161160
143Christoffer Andersen1991VÄSTERÅS1:47:001207
144Björn Klingnäs1983LINDOME1:47:241078
145Ola Hansson1962HOVÅS1:47:411344
146Rikard Lund1987Spydeberg IL1:47:431040
147Martin Andersen1998GÖTEBORG1:47:471206
148Jonas Boman1979Solvikingarna1:48:051033
149Jonathan Smith1990SJÖVIK1:48:111208
150Thomas Alvarsson1968Lidköpings VSK1:48:261601
151Martin Olsson1974Multisport XC1:48:371065
152Mattias Pettersson1988HENÅN1:49:061586
153Christian Recktenwald1973GÖTEBORG1:49:081602
154Lars-Olof Cedergren1963IF Skattmasarna1:49:111168
155Ola Sundberg1972Hisingens CK1:49:111181
156Jan Kilhamn1961MÖLNDAL1:49:201587
157Christoffer Kaltenbrunner1999GÖTEBORG1:49:271116
158Inge Nesbø1941Friskis & Svettis Oslo1:49:341079
159Ola Bernstein1979Olsson & Co1:49:531325
160Daniel Botéus1983YTTERBY1:50:061117
161Pelle Björner1953TORSLANDA1:50:071347
162Fredrik Kjellberg1974GÖTEBORG1:50:261157
163Jonas Modin1983GÖTEBORG1:50:461075
164Alexandros Mourtzis1970SOK Knallen1:50:501071
165Stefan Gustafsson1980GÖTEBORG1:51:031041
166Torsten Olsson1951Solvikingarna1:51:091556
167Oglis Ugueto1974MALMÖ1:51:151101
168Jörgen Hyving1972GÖTEBORG1:51:241324
169Peter Kaltenbrunner1962Aktivitus Sports Club1:51:391069
170Jan-Åke Grimborg1951SOK Knallen1:52:041180
171Andreas Hulthén1979MÖLNDAL1:52:071133
172Niklas Johansson1971UDDEVALLA1:52:171153
173Jonatan Brunström1980Solvikingarna1:52:191081
174Attila Fülöp1988GÖTEBORG1:52:511167
175Jan Johansson1960KUNGSBACKA1:52:581196
176Patrik Fjordstrand1969IF Kville1:53:071111
177Lennart Börjesson1967Karlskoga LCK1:53:081070
178Michael Falk1977STOCKHOLM1:53:311140
179Martin Permer1971PallazzotBesksötanStigbergets1:53:501055
180Andreas Larsson1977GÖTEBORG1:53:511609
181Rikard Gunnevik1990JÖNKÖPING1:54:031156
182Emi Nikocevic1992Slovenien1:54:081092
183Christer Brunström1955Solvikingarna1:54:321182
184Anton Fredriksson1991GÖTEBORG1:54:321166
185Björn Vikström1957GÖTEBORG1:54:531596
186Georgios Zervas1975BORÅS1:54:571592
187David Sultan1973HISINGS KÄRRA1:55:021158
188Björn Tidland1963GÖTEBORG1:55:271332
189Bertil Jacobsen1962Lerjedalens GK1:55:591113
190Håkan Stålbert1978Stålbert1:56:001105
191Michael Ahlgren1963GAIS1:56:071077
192Andreas Andersson1987VARBERG1:56:571170
193Konrad Löwhagen1974TORSLANDA1:57:001165
194Anders Linusson1974Apladalens LK1:57:051533
195Stephen Yeadon1949GÖTEBORG1:57:061087
196Tony Svensson1964GÖTEBORG1:57:481593
197Björn Beskow1966VÄSTRA FRÖLUNDA1:57:491177
198Göran Anderson1963KULLAVIK1:58:051211
199Arvid Mathiesen1961Team Sportsmanden1:58:181073
200Adriaan Rosseel1992Belgien1:58:221313
201Adam Nielsen1990HYLTEBRUK1:59:101172
202Leif Skyttgård1957Vinci Energies1:59:301060
203Martin Olinsson1982GÖTEBORG1:59:391083
204Roger Aronsson1948Lonesome Runners1:59:461203
205Mikael Edvardsson1957GÖTEBORG1:59:521088
206Magnus Karlsson1971Falkenbergspolisens SK2:00:031536
207Per Lysén1963SKF Friluftsklubb2:01:111091
208Mikael Ohlsson1963Volvo2:01:401624
209Dan Jarl1944Håfreströms IF2:01:441185
210Steinar Knutsen1958VÅRGÅRDA2:02:111539
211Antonio Antunes1971Sporting2:02:5497
212Simon Wedberg1989BORÅS2:03:071112
213Dafe Eghagha1985IK Stern2:03:421089
214Sigbjørn Kiserud1990Spydeberg IL2:03:511098
215Karl Stenhård1967Alingsås Triathlonklubb2:05:091084
216Wojtek Chojecki1969Lonesome Runners2:05:171202
217Andreas Astlund1986GÖTEBORG2:05:231115
218Camilo Munoz1978Mölndals AIK2:06:521068
219Oscar Hederström1978BILLDAL2:07:141154
220Erik Björnson1984GÖTEBORG2:07:371197
221Patrik Olofsson1965SKÄRHAMN2:08:101190
222Martin Johansson1967GÖTEBORG2:08:411184
223Jonas Brandt1971BILLDAL2:10:301137
224Arnulfo Hernandez1972VARBERG2:10:371626
225Fredrik Björk1968GÖTEBORG2:12:061149
226Andreas Johan Ekstedt1991UPPSALA2:13:221599
227Daniel Sköld1974TORSLANDA2:13:341114
228Pär Kinnander1967GÖTEBORG2:13:481126
229Patrik Hellman1970GÖTEBORG2:14:431620
230Bengt-Inge Larsson1966Solvikingarna2:19:041210
231Arne Malme1949SKIEN2:19:171093
232Jan Holgersson1950Navåsens FK2:19:351594
233Anders Wold1986Frambu BIL2:22:031086
234Alexander Sjöberg1984No Limits IK2:23:071618
235Mårten Anduri1966GÖTEBORG2:23:441341
236Dag Joakim Dyvik1988OSLO2:24:171103
237Sven-Eric Fredricsson1938Solvikingarna2:25:511096
238Gustav Hagman1966GÖTEBORG2:27:371129
239Johan Löfgren1990UPPSALA2:30:151192
240Yamen Alnsierat1994OLOFSTORP2:30:301141
241Abbas Navaseri1996GÖTEBORG2:31:131144
242Ove Engman1939Elvans IF2:37:021195
243Johnny Tronstad1947BORÅS2:42:581308
244Thane Connolly1977GÖTEBORG2:52:511630
245Håkan Sjöö1940VÄXJÖ2:56:171175
Solvikingarna
Skatås Motionscentral
416 55 GÖTEBORG
Telefon: 031-21 15 89
E-postadress till kansliet:
Plusgiro: 52 47 86-1
(för Sylvesterloppet: 46 55 814-4)