Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 179, Uppdaterad: den 4 december 2020 17:44:38

Göteborgsvarvet

2004-05-15, Göteborg

168 medlemmar som sprungit finns med varav 134 för Solvikingarna. (2003 var det 110 resp 94) Detta är överlägset nytt klubbrekord.
Källa: http://www.goteborgsvarvet.com

K, Halvmarathon
                                                                                Åldersklass   Klubbmästerskap     Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    1. Leah Kiprono                   1980 KENYA                       1:18:06  Info
   11. Annika Kihlström               1974 Solvikingarna               1:23:55  Info
   23. Elisabeth Sundeman             1965 Solvikingarna               1:27:51  Info
   27. Anneli Södergårds              1963 Hultsfreds LK               1:28:20  Info
   45. Ulrika Linge                   1969 Exudo                       1:31:12  Info
   60. Cecilia Lindström              1980 Solvikingarna               1:33:21  Info
   62. Beatrice Hernandez             1973 Solvikingarna               1:33:29  Info
  100. Maria Tandrup                  1962 Solvikingarna               1:37:23  Info
  104. Ann Hellgren                   1967 Solvikingarna               1:37:35  Info
  106. Mirja Didriksson               1976 Solvikingarna               1:37:47  Info
  128. Bibbi Lind                     1944 Solvikingarna               1:39:01  Info
  211. Malin Lemurell                 1970 Solvikingarna               1:42:03  Info
  252. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna               1:43:02  Info
  266. Marie Öresjö                   1976 Solvikingarna               1:43:31  Info
  416. Mina Chao                      1972 Solvikingarna               1:46:08  Info
  442. Anna-Karin Gärdebäck           1960 Solvikingarna               1:46:33  Info
  547. Anna Lindholm                  1969 GÖTEBORG                    1:48:35  Info
  596. Maria René                     1962 Solvikingarna               1:49:16  Info
  703. Marie Andersson                1976 Solvikingarna               1:50:24  Info
  708. Anna-Karin Broms               1968 Solvikingarna               1:50:28  Info
  883. Juana Estrada                  1965 Solvikingarna               1:52:16  Info
  904. Ida Månsson                    1978 Solvikingarna               1:52:30  Info
  923. Christina Törnquist            1961 Solvikingarna               1:52:37  Info
  930. Marie Berg                     1984 Solvikingarna               1:52:41  Info
  932. Anna Adriansson                1966 Friskis & Svettis Göteborg  1:52:42  Info
 1072. Sofia Löytynoja                1963 Solvikingarna               1:53:52  Info
 1206. Ann Ericson Kilander           1959 Solvikingarna               1:55:16  Info
 1231. Odette Börjesson               1964 AcandoFrontec AB            1:55:35  Info
 1289. Ulla Stigring                  1959 Solvikingarna               1:56:02  Info
 1498. Inger Grehn                    1959 Solvikingarna               1:57:24  Info
 1556. Maria Olofsson                 1968 Solvikingarna               1:57:50  Info
 1858. Tina Heslyk                    1964 Solvikingarna               1:59:49  Info
 1926. Gertrud Bjerkander             1958 SOLLEBRUNN                  2:00:23  Info
 1979. Eva Fridh                      1966 Carlsberg Sverige           2:00:48  Info
 2014. Gunilla Gedin Holmberg         1960 Solvikingarna               2:01:05  Info
 2318. Lena Fritzell                  1950 Solvikingarna               2:03:14  Info
 2559. Rebecca Rellmark               1966 Solvikingarna               2:04:49  Info
 2866. Lisbet Bengtsson               1946 Solvikingarna               2:07:01  Info
 2913. Ann-Sofie Carlsson             1961 Solvikingarna               2:07:25  Info
 3673. Cecilia Lagerdahl              1976 Solvikingarna               2:12:42  Info
 3758. Inger Carlsson                 1953 Solvikingarna               2:13:18  Info
 4686. Ann Ransgård                   1968 Solvikingarna               2:22:21  Info
 4901. Frida Jonsson                  1975 Flextronics IF              2:26:10  Info
 5035. Helén Lindqvist                1962 Solvikingarna               2:28:00  Info
 5053. Ann-Ki Ramde                   1977 GÖTEBORG                    2:28:48  Info
 5163. Annika Petersson               1958 Solvikingarna               2:30:43  Info
M, Halvmarathon
                                                                                Åldersklass   Klubbmästerskap     Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    1. Mustafa Mohamed                1979 Hälle IF                    1:04:03  Info
   47. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna               1:14:51  Info
   51. Göran Sander                   1967 Solvikingarna               1:15:01  Info
   80. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna               1:16:56  Info
  100. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna               1:17:58  Info
  114. Tommy Bäckström                1958 Solvikingarna               1:18:52  Info
  119. Thomas Rennemo                 1972 Solvikingarna               1:19:10  Info
  141. David Cooper                   1961 Solvikingarna               1:19:56  Info
  144. Federico Hernandez             1968 Solvikingarna               1:20:01  Info
  153. Mattias Lundblad               1974 Solvikingarna               1:20:30  Info
  200. Torbjörn Sahl                  1972 Solvikingarna               1:21:46  Info
  239. Joakim Röstlund                1981 Löparcorpsen                1:22:46  Info
  255. Lennart Hansson                1953 Solvikingarna               1:23:01  Info
  274. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna               1:23:28  Info
  282. Lars Lundsjö                   1962 Volvo Cars                  1:23:38  Info
  340. Ola Sjöholm                    1970 Solvikingarna               1:24:39  Info
  344. Håkan Palmqvist                1964 Solvikingarna               1:24:42  Info
  352. Kenth Svensson                 1971 Solvikingarna               1:24:49  Info
  364. Mikael Malmehed                1968 Solvikingarna               1:24:59  Info
  372. Thomas Jonsson                 1967 Solvikingarna               1:25:11  Info
  397. Anders Larsson                 1972 Solvikingarna               1:25:30  Info
  427. Kaj Hedborg                    1959 Solvikingarna               1:25:53  Info
  462. Daniel Sols                    1980 Solvikingarna               1:26:20  Info
  489. Thomas Meyer                   1967 Solvikingarna               1:26:42  Info
  512. Sven Stoltz                    1973 Triathlon Väst              1:26:55  Info
  595. Göran Kristiansson             1977 Solvikingarna               1:27:45  Info
  658. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna               1:28:21  Info
  659. Conny Persson                  1960 Volvo Cars                  1:28:21  Info
  707. Peter Almgren                  1972 Fridas Gaseller             1:28:48  Info
  709. Henrik Lindström               1978 GÖTEBORG                    1:28:49  Info
  719. Kenneth Ohlson                 1951 Solvikingarna               1:28:53  Info
  729. Jörgen Björklund               1963 Friskis & Svettis Göteborg  1:28:59  Info
  780. Markus Frank                   1970 Solvikingarna               1:29:24  Info
  794. Per Westerlund                 1970 Solvikingarna               1:29:30  Info
  802. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna               1:29:35  Info
  815. Christian Johansson            1968 Solvikingarna               1:29:45  Info
  836. Sten Thunberg                  1960 Solvikingarna               1:29:55  Info
  880. Rune Svensson                  1937 Solvikingarna               1:30:14  Info
  947. Kent Wågdahl                   1947 Solvikingarna               1:30:47  Info
 1042. Magnus Lund                    1960 Solvikingarna               1:31:28  Info
 1080. Henrik Junkell                 1972 FK Herkules                 1:31:46  Info
 1155. Mats Ransgård                  1964 Solvikingarna               1:32:16  Info
 1164. Urban Broms                    1972 Solvikingarna               1:32:20  Info
 1322. Magnus Andersson               1957 Solvikingarna               1:33:12  Info
 1368. Rolf Wallin                    1950 Solvikingarna               1:33:28  Info
 1457. Niclas Carlsson                1964 Solvikingarna               1:33:52  Info
 1669. Jakob Sellberg                 1968 Solvikingarna               1:34:48  Info
 1673. Michael Wågström               1945 Solvikingarna               1:34:49  Info
 1687. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna               1:34:52  Info
 1931. Hans Pettersson                1969 Solvikingarna               1:35:55  Info
 1956. Johan Einarsson                1976 Solvikingarna               1:36:01  Info
 1995. Ola Indahl                     1966 Solvikingarna               1:36:10  Info
 2045. Jari Kinaret                   1962 Solvikingarna               1:36:21  Info
 2062. Johan Staaf                    1981 Solvikingarna               1:36:27  Info
 2063. Glenn Gustavsson               1965 Solvikingarna               1:36:28  Info
 2129. Kristian Spångberg             1982 Solvikingarna               1:36:45  Info
 2157. Mårten Heslyk                  1963 Solvikingarna               1:36:51  Info
 2300. Jonas Thorin                   1970 Solvikingarna               1:37:20  Info
 2854. Torgny Karlsson                1949 Solvikingarna               1:39:08  Info
 2887. Marcus Ehrnell                 1972 Solvikingarna               1:39:14  Info
 2900. Kjell Selander                 1955                             1:39:15  Info
 2913. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna               1:39:17  Info
 3051. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna               1:39:40  Info
 3592. Zbigniew Grobelniak            1958 Solvikingarna               1:41:09  Info
 3771. Patrik Reims                   1961 Solvikingarna               1:41:38  Info
 3939. Lars Eidenby                   1958                             1:42:05  Info
 3991. Håkan Johansson                1956 Solvikingarna               1:42:13  Info
 4039. Jakob Lagerdahl                1977 Solvikingarna               1:42:20  Info
 4089. Lars Pensjö                    1961 Solvikingarna               1:42:28  Info
 4204. Hans Jochens                   1964 Solvikingarna               1:42:47  Info
 4483. Carljohan Eriksson             1975 Solvikingarna               1:43:24  Info
 4490. Jonas Karlsson                 1972 Auto Alfa Väst AB           1:43:24  Info
 4504. Jan Back                       1965 Solvikingarna               1:43:27  Info
 4527. Robert Bergman                 1964 Solvikingarna               1:43:31  Info
 4728. Peter Nilsson                  1959 GÖTEBORG                    1:44:02  Info
 4860. Bertil Fritzell                1949 Solvikingarna               1:44:15  Info
 5284. Jan Bengtsson                  1947 Solvikingarna               1:45:05  Info
 5290. Magnus Bengtsson               1967 OK Nackhe                   1:45:08  Info
 5339. Göran Johansson                1941 SKF Friluftsklubb           1:45:15  Info
 5470. Johan Fex                      1946 IK Stern                    1:45:31  Info
 5600. Gunnar Schymberg               1951 Solvikingarna               1:45:45  Info
 5675. Thomas Krantz                  1948 Solvikingarna               1:45:55  Info
 5981. Kenneth Örtendahl              1959 Solvikingarna               1:46:32  Info
 6225. Göran Lindskog                 1953 Solvikingarna               1:46:59  Info
 6238. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna               1:47:01  Info
 6242. Per Bergström                  1947 Solvikingarna               1:47:01  Info
 6484. Jon-Håkan Jannerling           1949 Ale 90 IK                   1:47:32  Info
 6515. Larry Herbertzon               1953 Solvikingarna               1:47:33  Info
 6596. Ingemar Henriksson             1950 Solvikingarna               1:47:42  Info
 6615. Leif Wiberg                    1958 Solvikingarna               1:47:43  Info
 6782. Tommy Jacobsson                1949 Solvikingarna               1:48:01  Info
 7078. Anders Holmqvist               1953 Solvikingarna               1:48:32  Info
 8268. Mikael Grahn                   1971 Solvikingarna               1:50:41  Info
 8841. Philippe Bergstrand            1981 Solvikingarna               1:51:48  Info
 9025. Henrik Sundeman                1955 Solvikingarna               1:52:08  Info
 9214. Lars Ekström                   1945 Solvikingarna               1:52:28  Info
 9237. Urban Andersson                1965 Solvikingarna               1:52:31  Info
 9252. Per-Erik Melander              1944 SKF Friluftsklubb           1:52:37  Info
 9278. Bosse Holm                     1945 Volvo Cars                  1:52:40  Info
10252. Jan Krantz                     1942 Solvikingarna               1:54:26  Info
10673. Peter Bengtsson                1966 Solvikingarna               1:55:10  Info
11136. Mikael Königsson               1962 Solvikingarna               1:56:03  Info
11549. Torbjörn Jacobsson             1971 Solvikingarna               1:56:46  Info
12388. Jan Olausson                   1951 Volvo Cars                  1:58:23  Info
12560. Patrick Wallin                 1967 Solvikingarna               1:58:35  Info
15033. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna               2:04:07  Info
15470. Hans Kilander                  1956 Solvikingarna               2:05:15  Info
15614. Lars-Erik Lindberg             1951 KÅLLERED                    2:05:55  Info
15760. Gustav Cruce                   1954 Solvikingarna               2:06:04  Info
15826. Tommy Strauss                  1945 Solvikingarna               2:06:17  Info
16039. Lars Brinkhoff                 1974 GÖTEBORG                    2:07:07  Info
16221. Ingebrigt Landsem              1967 Solvikingarna               2:07:30  Info
16494. Lars Nilson                    1952 Solvikingarna               2:08:30  Info
16902. Bengt-Åke Andersson            1963 AcandoFrontec AB            2:10:20  Info
17215. Per Holmqvist                  1983 Solvikingarna               2:11:18  Info
17442. Mats Ekholm                    1960 AcandoFrontec AB            2:12:29  Info
18585. Lars-Göran Dahl                1951 Solvikingarna               2:17:31  Info
18851. Lars Henningsson               1952 I 15 IF                     2:19:49  Info
19129. Mikael Nilsson                 1960 Solvikingarna               2:21:14  Info
19149. Bert Carlsson                  1940 IK Stern                    2:21:59  Info
19971. Paul Vannekoski                1969 Solvikingarna               2:29:45  Info
20088. Leo Stigring                   1984 Solvikingarna               2:31:38  Info
20102. Roland Ivansson                1948 Solvikingarna               2:31:48  Info
20578. Alf Karlsson                   1924 Solvikingarna               2:42:45  Info
Lilla Göteborgsvarvet, 2004-05-16, Göteborg

Källa: http://goteborgsvarvet.r.mikatiming.de

F13, 2,4 km
    1. Alexandra Forss                1991 Sköldinge IF               08:43,1  
  196. Johanna Reims                  1991 Solvikingarna              12:15,8  
F17, 4,1 km
    1. Linda Andersson                1987 Tärna IK Fjällvinden       15:50,0  
   32. Klara Andersson                1988 Solvikingarna              21:01,2  
F8, 1,3 km
    1. Andrea Fridell                 1996 UPPLANDS VÄSBY             05:09,7  
  414. Filippa Olsson                 1997 Solvikingarna              08:46,2  
P8 vit, 1,3 km
  487. Felix Löytynoja                1997 Solvikingarna              08:19,9  
P9, 1,3 km
    1. Rasmus Magnusson               1995 Kärra Klareberg IF         04:40,6  
   71. Thomas Reims                   1995 Solvikingarna              05:31,2