Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 37, Uppdaterad: den 29 januari 2020 01:47:42

Prova-på-triathlon Råda Säteri

2017-05-29, Mölnlycke

Källa: http://www.molndaloutdoor.se/index.php/arkiv/arkiv-2/category/23-tavlingsresultat?download=170:resultat-rada-20170529-v2

K, Lång, 13 deltagare
                                                                               Simning 400m, Cykling 20 km, Löpning 5 km
    1. Sara Svensk                    1989                            1:01:50  Info
    1. Katarina Åström                1971                            1:10:03  Info
    3. Melina da Silva                1978                            1:20:47  Info
M, Lång, 59 deltagare
                                                                               Not
    1. Sebastian Norberg              1989                              56:28  Info
    1. Fredrik Bäckson                1987                              59:47  Info
    8. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna              1:05:22  Info
   10. Mats Gerlam                    1965 Solvikingarna              1:06:25  Info
M, Kort, 17 deltagare
                                                                               Simning 400m, Cykling 20 km, Löpning 5 km
    1. Petur Gudnason                 1987                              36:15  Info
    2. Henrik Hammarlund              1963                              37:39  Info
2017-06-26, Mölnlycke

Källa: http://www.molndaloutdoor.se/index.php/15-klubbgemensamt/senaste-nytt/275-triathlonkommitt%C3%A9n

M, Lång
                                                                               Not
    7. Markus Lihnell                 1985                            1:04:23  Info
   19. Mattias Jonson                 1980                            1:09:25  Info
   20. Torbjörn Gelotte               1976                            1:09:45  Info
   48. Viktor Ahlqvist                1987                            1:18:23  Info
2017-07-31, Mölnlycke

Alla placeringssiffror är manuellt beräknade ur en rörig lista med tider.
Källa: http://www.molndaloutdoor.se/index.php/arkiv/arkiv-2/category/23-tavlingsresultat?download=175:resultat-rada-20170731

M, Kort, 21 deltagare
                                                                               Simning 200 m, Cykling 9 km, Löpning 2,5 km
    1. Jerome Manceau                 1978                              27:06  Info
    3. Rickard Larsson                1979 Solvikingarna                36:28  Info
   21. Joachim Sjöcrona               1963 Solvikingarna                57:22  Info
K, Lång, 23 deltagare
                                                                               Simning 750 m, Cykling 18 km, Löpning 5 km
    1. Sara Svensk                    1989                            1:01:10  Info
    4. Melina da Silva                1978 Solvikingarna              1:13:27  Info
M, Lång, 90 deltagare
                                                                               Simning 750 m, Cykling 18 km, Löpning 5 km
    1. Jonas Örarbäck                 1990                              57:46  Info
   15. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna              1:04:18  Info
   18. Mattias Jonson                 1980 Solvikingarna              1:05:13  Info
   29. Jonas Hellqvist                1983 Solvikingarna              1:09:07  Info
   45. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              1:11:54  Info
   47. Henrik Hammarlund              1963 Solvikingarna              1:12:30  Info
   60. Mats Gerlam                    1965 Solvikingarna              1:17:05  Info
   90. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              1:37:05  Info
2017-08-21, Mölnlycke

Placeringssiffran är beräknad ur en lista med tider, som innehåller brister.
Källa: http://molndaloutdoor.se/index.php/arkiv/arkiv-2/category/23-tavlingsresultat?download=187:resultat-rada-20170821

K, Kort, 20 deltagare
                                                                               Simning 200 m, Cykling 9 km, Löpning 2,5 km
    1. Kina Höglund                   1976                              34:55  Info
   19. Malin Lemurell                 1970 Solvikingarna                58:56  Info
M, Kort, 18 deltagare
                                                                               Simning 200 m, Cykling 9 km, Löpning 2,5 km
    1. Daniel Sjans                   1983                              35:04  Info
   18. Isak Lemurell                  2005 Solvikingarna                58:24  Info
M, Lång, 86 deltagare
                                                                               Simning 750 m, Cykling 18 km, Löpning 5 km
    1. Fredrik Bäckson                1987                              57:43  Info
    6. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna              1:02:42  Info
   34. Rickard Larsson                1979 Solvikingarna              1:12:25  Info
   35. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              1:12:28  Info
   50. Henrik Hammarlund              1963 Solvikingarna              1:16:19  Info
   80. Martin Asztely                 1965 Solvikingarna              1:27:19  Info
   84. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              1:36:20  Info