Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 16, Uppdaterad: den 4 december 2020 05:27:37

Skatås sjöar

Tre sjöar, 2020-08-22, Göteborg

Swinrumtävling med start och mål nära Delsjöbadet.
Källa: https://live.eqtiming.com/54211#

M, 10 km, 19 deltagare
                                                                               Totalt 2 km simning och 8 km löpning
    1. Viktor Stenberg                1990 GÖTEBORG                   1:11:03  Info
   18. Bengt-Inge Larsson             1966 VÄSTRA FRÖLUNDA            2:17:17  
   19. Henrik Westerlind              1952 Solvikingarna              2:17:41  
Sex sjöar, 2020-08-22, Göteborg

Swinrumtävling med start och mål nära Delsjöbadet.
Källa: https://live.eqtiming.com/54211#

K, 19 km, 9 deltagare
                                                                               Totalt 2,4 km simning och 16,6 km löpning
    1. Pernilla Irewährn              1978 Simcoachen                 2:25:06  Info
    9. Ursula Schwarz                 1958 Solvikingarna              4:16:20  
M, 19 km, 52 deltagare
                                                                               Totalt 2,4 km simning och 16,6 km löpning
    1. Adriel Young                   1987 Lahall HPTC                1:53:32  Info
   11. Anders Nilsson                 1985 Solvikingarna              2:19:50  
   33. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              2:53:48  
K duo, 19 km, 8 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,4 km simning och 16,6 km löpning
    1. Ida Enstedt                    1973 Ehn + En = 2               2:31:24  Info
    1. Susanne Ehnbåge                1979 Ehn + En = 2               2:31:24  
    4. Edith Hult                     1956 Team Mjösjön               3:17:32  
    4. Lisa Cullhed                   1979 Team Mjösjön               3:17:32  
M duo, 19 km, 18 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,4 km simning och 16,6 km löpning
    1. Bernt Spielberger              1975 NoName Swimrun             2:17:31  Info
    1. Henrik Stigberg                1983 NoName Swimrun             2:17:31  
   15. Niklas Gustafsson              1978 Team Pappakropp            3:13:13  
   15. Mats Hedlund                   1984 Team Pappakropp            3:13:13