Resultat 2016

Antal fullföljande: 726

Marathon: K   K motion   M   M motion   
4 x 10,5 km: K Stafett   M Stafett   Mix Stafett   
Halvmarathon: K öppen   M öppen   

Till toppen av sidan

K, Marathon

     Startnr
1Therese Fredriksson1986SOK Knallen3:10:5219
2Malin Svahnström1988TwinPeaks Triathlonklubb3:15:29110
3Johanna Johansson1971IF Rigor3:20:3051
4Jaana Jobe1957Solvikingarna3:23:2125
5Jennifer Friman1975IF Rigor3:23:33108
6Petra Kinnerberg1971Linköpings LK3:24:2154
7Saara Mikkonen1987IF Linnéa3:26:0053
8Sara Erkfeldt1974Friskis & Svettis Göteborg3:27:1146
9Yvonne Carlberg1969Lindome Outdoors3:31:0695
10Malin Goldkuhl1978Solvikingarna3:36:19192
11Malin Helmker1991Hässleholms Freeflow AC3:42:5493
12Lena Karlsson1963IFK Halmstad3:46:5894
13Annie Pettersson1992IK Akele3:50:3582
14Marina Andersson1978Triathlon Väst3:52:1596
15Tove Molin1967IK Jogg3:55:06106
16Sofia Kay1976LK TV883:57:4761
17Catrin Holmvik1982Triathlon Väst3:58:48200
18Yvonne Carlgren Hansson1970Friskis & Svettis Partille4:03:2187
19Sandra Olsson1983SK Granan4:17:3372
20Annika Askengren Berg1960LK TV884:18:3265
21Lisa Amundsson1960Strömstad Löparklubb4:26:56187
22Poly Jensell1969Solvikingarna4:29:2260
23Mari-Louise Nilsson1970Bohus IF Friidrott4:38:4679
 Annette Persson1967Frosta multisportBrutit75
Till toppen av sidan

K motion, Marathon

     Startnr
1Karin Fornell1979FALKENBERG3:16:55328
2Lina Karlsson1977En av tre3:19:07561
3Karin Ahlstedt1976Coach K Runners3:21:48320
4Maj Stenmark1987LUND3:26:59512
5Emily Hedström1985UPPLANDS VÄSBY3:29:12458
6Amanda Fjellström1988Crossfit Trestad 3:34:21333
7Emilia Todorovska1988HÄGERSTEN3:35:06341
8Marie Lind1978HABO3:38:17468
9Andrea Frid1969Lonesome Runners3:47:25570
10Josefine Runebrant1994GÖTEBORG3:47:51464
11Malin Hellberg1989GÖTEBORG3:48:18397
12Lina Modén1981FALKÖPING3:50:43513
13Milka Uzur1974BODAFORS3:51:31350
14Karin Lagerblad1966Falkenbergs Roadrunners3:51:44362
15Malin Nilsson1987GÖTEBORG3:53:07352
16Louise Bernhoff1996ÖSTRA TOMMARP3:53:31406
17Mette Synnerström1971SkiLøperne3:53:50371
18Lotta Samuelson1974BOLLEBYGD3:55:53347
19Caroline Westman1986BRÅLANDA3:56:00455
20Margareta Gustafsson Kubista1964MÖLNDAL3:57:20451
21Inger Bergström1966ASKIM3:58:10559
22Isabell Eriksson1974KÅLLEKÄRR3:58:29510
23Camilla Karlsson1977TROLLHÄTTAN3:59:02442
24Sara Bengtsson1996SIMRISHAMN4:00:13407
25Alexandra Andersson1986GÖTEBORG4:00:57472
26Nina Tureson1988LINKÖPING4:00:59542
27Kristina Lyrenäs1975STAFFANSTORP4:03:24424
28Dorthe Nielsen1967NBPI4:03:43359
29Malin Flinck1976Gustavs vänner4:05:50556
30Linda Nilsson1975KARLSTAD4:06:38470
31Malin Roswall1970BILLDAL4:10:16462
32Annika Forsler1976GÖTEBORG4:18:19565
33Ulrika Baskett1972GÖTEBORG4:19:16368
34Nadia Nuldén1991GÖTEBORG4:19:45383
35Susanne Davidsson1977KÄRNA4:23:05544
36Jessica Norlin1976Stigmännen Karlshamns OK4:28:3971
37Therese Jacobsson1978SOLLEBRUNN4:30:33555
38Anna-Karin Arvidsson1969IK Pannben4:37:47514
39Nicholas Gurtata1971GÅNGHESTER4:40:46444
40Aysun Gundogan1972BORÅS4:41:51498
41Marika Falkek1974Falkenbergs Roadrunners4:44:33372
42Marie-Louise Nilsson1994GÖTEBORG4:48:12412
43Ing-Marie Fyhr1959MÖLNDAL4:50:04496
44Ingela Tell1971GÖTEBORG5:01:08530
45Mathilda Lindström1986FORSERUM5:11:01386
46Lisa Sallmén1980Silleruds IF5:19:271400
47Gitta Gislén1965ALINGSÅS5:24:34401
Till toppen av sidan

M, Marathon

     Startnr
1Tobias Johansson1979Falkenberg Allstars2:39:50188
2Joar Edlund1996Väsby IK friidrott2:42:073
3Linus Wirén1993IK Ymer2:43:33112
4David André Aasen1989Melhus IL / OPIL / Cubastolen2:47:16182
5Albin Ingmarsson1993Kyrkhults SK2:48:08109
6Ashkan Fivrin1977Triathlon Väst2:50:201
7Christian Gjertveit1981Driv IL2:51:49304
8Per Roslund1981TwinPeaks Triathlonklubb2:53:30191
9Mikael Ström1959Mölndal Outdoor IF2:57:2510
10Magnus Wik1966Friskis & Svettis Örnsköldsvik2:57:345
11Markus Hedfors1975Triathlon Väst2:57:4211
12Jerker Aspgård1982Mölndal Outdoor IF3:00:05194
13Mikael Tilly1972Lerum Friidrott3:00:2217
14Michael Zantelid1974Umara Sports Club3:02:577
15Staffan Sundvall1981IF Linnéa3:03:13101
16Torbjørn Høitomt1985IL Skarphedin3:05:0720
17Tore Granli1967Romerike Ultraløperklubb3:06:3013
18Tore Mortensen1973Romerike Ultraløperklubb3:06:35113
19Kim Aarli Larsen1964Skeid3:07:118
20David Åhman1977IF Linnéa3:07:4540
21Fredrik Arrhenius1960Team Club Running Stockholm3:08:16518
22Henrik Mosén1976Triathlon Väst3:08:29184
23Daniel Assarsjö1976SOK Knallen3:09:3430
24Jan Noren1969Glanshammars IF3:11:35379
25Björn Westling1959Mölndal Outdoor IF3:13:2931
26Per Breimer1958FK Snapphanarna3:13:5926
27Bobby Ljung1970AXA Sports Club3:14:5522
28Peter Petersson1976OK Alehof3:16:5914
29Anton Wilson1983Friskis & Svettis Borås3:17:24185
30Peter Carlmark1966AXA Sports Club3:17:5042
31Axel Smith1986Björnstorps IF3:17:5292
32Andreas Larsson1979Team Ultrasweden LK3:18:5816
33Ulf Johansson1977Triathlon Väst3:19:3935
34David Lilljegren1968Mölndal Outdoor IF3:20:0039
35Johan Lingsten1973Mölndal Outdoor IF3:21:4597
36Magnus Ekstrand1969Mölndal Outdoor IF3:22:5585
37Johan Nordlund1984Triathlon Väst3:25:17111
38Bjørn Gjerde1955IL i BUL 3:25:4323
39Thomas Olesen1972IK Hakarpspojkarna3:27:0362
40Christian Roed1991IF Kville3:27:3745
41Magnus Ringström1973Solvikingarna3:28:4218
42Ketil Nilsen1971Ull/Kisa IL3:30:4536
43Johan Sävenstrand1972Hestra IF3:30:5633
44Anders Onsbacke1980Aktivitus Sports Club3:32:2952
45Leif Karlsson1963Solvikingarna3:34:17314
46Per Kjöllerström1981Tranemo IF Skidklubb3:34:18197
47John Olofsson1982HLK-923:34:2944
48Johan Olausson Lord1980SOK Knallen3:36:46105
49Patrik Lilja1969Ale 90 IK3:38:3943
50Adrian Nilsson1969Solvikingarna3:39:3521
51Joel Cederholm1980Solvikingarna3:40:26195
52Sven Verdrengh1972AXA Sports Club3:41:1656
53Mathias Dahlander1975Borås SK3:44:24186
54Matthew Beale1978Lidköpings VSK3:44:35102
55Henrik Ekdahl1973Lidköpings VSK3:44:35193
56Jan-Åke Kjellberg1972Triathlon Väst3:47:42103
57Niklas Fredlund1965Team Ultrasweden LK3:48:4055
58Jan Levholm1962Kongahälla AIK3:49:2258
59Roger Jarl1966Håfreströms IF3:53:2990
60Jonas Mattsson1978AXA Sports Club3:56:07196
61Mathias Johansson1967IK Jogg3:56:1324
62Nils Janhäll1971IK Stern3:57:46190
63Håkan Adolfsson1981Sisu Forshaga SK4:01:4077
64Roger Kovacs1969Solvikingarna4:03:0366
65Marcus Andersson1982Umara Sports Club4:08:1548
66Bengt Göransson1960Falu IK4:08:5898
67Leif Franzén1946LK Nyköping Runners4:09:3459
68Torsten Olsson1951Solvikingarna4:10:2963
69Andreas Nordlund1983IK Kamp4:12:4457
70Jesper Sjölander1969Björnstorps IF4:15:1191
71Dafe Eghagha1985Triathlon Väst4:17:3268
72Anders Jämtdalen1973Team Ultrasweden LK4:25:0250
73Christer Nilsson1978Kalmar RC4:27:3984
74Ola Persson1964Ryssbergets IK4:28:38198
75Jörgen Nilsson1950Vi som springer, hellre än bra LLK4:34:1564
76Stig Samuelsson1947IF Tjalve Norrköping4:54:1878
77Roger Andersson1969IK Stern5:04:0273
78Kent Åke Eriksson1958Arvika LK5:06:4081
79Lennart Skoog1946Stenungsunds OK5:10:0380
80Owe Gustavsson1956Apladalens LK5:19:1999
81Lars Almqvist1951IFK Helsingborg5:25:15100
82Stig Söderström1943Kvarnsvedens GOIF FIK5:42:11189
 Ermias Tekie1971SolvikingarnaBrutit183
 Kjell Gustafsson1957Frosta multisportBrutit88
 Mattias Rekonius1972Örebro AIKBrutit74
 Johan Skårbratt1981SolvikingarnaBrutit9
 Julian Eliasson1990IK GranitBrutit6
Till toppen av sidan

M motion, Marathon

     Startnr
1Ted Ås1972Team Salming2:46:19564
2Jens Eriksson1981HOVÅS2:47:28491
3Andreas Pettersson1976Lonesome Runners2:55:56511
4Pontus Sjöqvist1978Lonesome Runners2:56:03429
5Direnc Özdemir1986Cinqore AB2:56:06306
6Joakim Isendahl1985IF Ski Team Skåne2:57:23302
7Linus Peterson1984Peking Athletes2:58:08569
8Mattias Gynäs1978Uddevalla CK2:58:51572
9Mattias Fornell1972FALKENBERG3:00:13310
10Björn Williamson1984Lonesome Runners3:04:19410
11Nils Ipsen1985Tega Outdoor3:04:33503
12Christoffer Josefsson1988MALMÖ3:06:06323
13Daniel Holmdahl1991LUND3:06:56305
14Alexander Hars1978GÖTEBORG3:09:44545
15Rikard Edgren1972Rosenfot3:10:12474
16Gerhard Olsson1970GÖTEBORG3:11:46327
17Jonas Svensson1985JÖNKÖPING3:13:02471
18Ola Axheden1977Falkenbergs Roadrunners3:13:15311
19Krister Kristiansen1980OSLO3:14:54373
20Ola Nilsson1980GÖTEBORG3:14:58509
21Daniel Lindgren1973GÖTEBORG3:15:12541
22Henrik Westblad1977IF Skattmasarna3:15:38539
23Torbjörn Holmqvist1964SKF Friluftsklubb3:16:22522
24Kim Okfors1986GÖTEBORG3:16:38321
25Frederik Emil Juul1989HAMAR3:17:39315
26Anders Fredriksson1983Arvika IS3:18:51431
27Torbjörn Wissö1970Spring i Önnered3:19:00520
28Simon Axelsson1976SÄVSJÖ3:19:59411
29Senad Bahonjic1969Falkenbergs Roadrunners3:20:12317
30Nils Nilsson1982GÖTEBORG3:21:52515
31Fredrik Lerjestedt1972Lonesome Runners3:21:52558
32Andreas Dahlgren1976Göteborgs Spårvägars GIF3:23:46380
33Magnus Johansson1974Coach K Runners3:23:47495
34Andreas Valdmaa1985Team Salming Concept Store3:25:25560
35Per Nilsson1967HELSINGBORG3:25:58319
36Viktor Thun1988Team Thun3:26:01308
37Arne Petter Omholt1968OSLO3:26:42318
38Rickard Larsson1979GÖTEBORG3:27:03557
39Mattias Jangard1972TÄBY3:27:09452
40Lars Warolin1970KARLSTAD3:27:40465
41Fredrik Einarsson1976ASKIM3:29:01399
42Niklas Jönsson1984GÖTEBORG3:29:02532
43Peter Ekström1977Mysjoggarna3:29:25525
44Bengt Salomonsson1969FLODA3:30:03537
45Mathias Henriksson1974TORSLANDA3:30:05346
46Björn Lindenberg1978TORSLANDA3:30:45500
47Måns Wiklund1974JONSERED3:30:51502
48Magnus Hollander1968IFK Dubbeldusch3:30:56329
49Magnus Wigren1962MÖLNDAL3:30:57331
50Emil Falkek1974Falkenbergs Roadrunners/Vi som springer hellre än3:32:48340
51Christian Schöld1979Försvarsmakten3:34:17553
52Johan Jönsson1974Tega Outdoor3:34:53481
53Anders Ebeling1973Spurs3:34:55571
54Stephan Höfer1970LANDVETTER3:35:07391
55Mats Johansson1963Coach K Runners3:35:25507
56Oskar Schlyter1984LÖDDEKÖPINGE3:35:51483
57Robert Medrala1976Falkenbergs Roadrunners3:36:08550
58Johan Pettersson1981MANTORP3:37:04488
59Tobias Meyer1973ÖJERSJÖ3:38:36527
60Mattias Persson1991Fröjdens FK3:38:40552
61Fredrik Källström1988MALMÖ3:41:35447
62Oscar Hernandez1955Eklandavargarna3:41:37325
63Anders Nyberg1965LERUM3:41:47336
64David Svensson1987STENKULLEN3:42:31529
65Thomas Schäfer1981GÖTEBORG3:42:51562
66Anders Lindgren1974Mölndals Roddklubb3:43:07566
67Keijo Kauranen1974FPoIK Vänersborg3:43:09486
68Nebojsa Bjelovuk1965HALMSTAD3:43:25482
69Martin Axelsson1977Lonesome Runners3:43:38413
70Sohrab Nassiri1982GÖTEBORG3:44:27478
71Ulf Wederbrand1973GÖTEBORG3:44:30523
72Ken Poulsen1961NBPI3:45:07343
73Martin Forssell1972TORSLANDA3:45:18516
74Niclas Johansson1971KUNGÄLV3:46:12344
75Måns Larsson1993HERRLJUNGA3:46:15339
76Ivan Marino1983TSM-running3:46:16322
77Thomas Nilsson1965Lonesome Runners3:46:27526
78Henrik Simonsen1966MÖLNDAL3:46:27485
79Peter Persson1967Halmstadtriathleterna3:47:26489
80Francesco Marino1953SUNDBYBERG3:47:311194
81Said Enayatie1963MÖLNDAL3:48:46492
82Anders Carlsson1971Åsa IF3:49:01573
83Johan Axelsson1980SJÖMARKEN3:49:02575
84Björn Hesse1965SÄVEDALEN3:49:19546
85Peter Unger1967ASKIM3:50:11382
86Lars Wessing1964Lonesome Runners3:50:45433
87Martin Jenssen1963VÄSTERÅS3:50:54484
88Anders Rosen1969Stenungsundslöparna3:51:26531
89Simon Jormelin1975ÅBY3:53:08505
90Ola Hansson1962HOVÅS3:54:08499
91Adnan Cipurkovic1970HALMSTAD3:54:31508
92Jaakko Pekka Nieminen1988GÖTEBORG3:55:09384
93Martin Forssell1961CANNES3:55:11506
94Simon Cederholm1983Spera Invest3:55:25422
95Jarmo Havilehto1972ÄLVÄNGEN3:56:12477
96Anders Wadman1979Arvika IS3:56:15432
97Rickard Möllerström1976Shake n bake3:56:23338
98Karl-Henrik Axelsson1960CFE Nordic3:58:07345
99Jimmy Erlandsson1984FALKENBERG3:58:44473
100Peter Ahlgren1972VÄSTRA FRÖLUNDA3:58:51493
101Magnus Kristiansson1972LK TV883:59:21563
102Christer Bergström1952MOTALA4:01:24579
103Olle Ryberg1965DJURA4:01:45348
104Johan Postma1970EDSLESKOG4:05:35567
105Magnus Toftered1956HÖKERUM4:05:52351
106Niclas Dia1964Rolls-Royce IF4:06:02367
107Michael Liljeqvist1981LINKÖPING4:07:36342
108Jonas Nilsson1969SVEDALA4:08:22370
109Michael Holmberg1985GÖTEBORG4:08:31437
110Robert Pettersson1981GÖTEBORG4:09:28519
111Tony Donnellan1965GÖTEBORG4:09:39420
112Magnus Källgård Videll1968FPoIK Vänersborg4:11:32349
113Joakim Rinman1988Gamlestaden FF4:11:47548
114Daniel Blidö1977Blidö Athletic Society 4:12:04364
115Jonas Blomdahl1977SK70 Triathlon4:13:01501
116Jan-Erik Ullström1962SÄFFLE4:13:43490
117Anonym . *4:13:45441
118Lennart Hansson1949Postens IF Göteborg4:14:18536
119Stefan Rimbe1958KUNGSBACKA4:14:51419
120Emil Björkander1977GÖTEBORG4:15:02574
121Tomas Bäfver1972Ulricehamns IF4:15:24543
122Per Jacobsson1970Lonesome Runners4:15:29445
123Thomas Witten1969LENHOVDA4:17:28417
124Tor Stagnell1984Lonesome Runners4:18:50357
125Peter Karlsson1959GRÅBO4:21:36547
126Xuefan Xu1962GÖTEBORG4:21:36534
127Patrik Erkfeldt1973VÄSTRA FRÖLUNDA4:22:39476
128Boas Backman1975LYSEKIL4:23:27554
129Jonas Landin1988GÖTEBORG4:24:57408
130Bengt Arne Palm1953HALMSTAD4:26:10366
131Ian Hitzeroth1967GÖTEBORG4:30:21358
132Toni Lazarevski1967LANDVETTER4:33:12418
133Olle Hallden1958MALMÖ4:40:14497
134Anders Olsson1973BILLDAL4:42:49460
135Magnus Frisén1965Peab fritid4:44:24568
136Mikael Dolietis1962TORSLANDA4:47:58454
137Harri Luukko1970FLEN4:49:17421
138Gustav Lilliebrunner1994SURTE4:58:10504
139Raul Eriksson1969TROLLHÄTTAN4:58:48396
140Urban Ledin1961KARLSTAD5:04:54457
 Mattias Lindström1970TÄBYBrutit453
 Morgan Johansson1974Lonesome RunnersBrutit324
 Svein Frebergsvik1965KNASBrutit466
 Martin Bergström1986BORÅSBrutit355
 Lars Try1956TVEDESTRANDBrutit375
 Andreas Giselsson1983ÖRKELLJUNGABrutit576
 Oscar Olsson1985SPIF TriathlonBrutit578
 Jens Abrahamsson1978GÖTEBORGBrutit577
 Tobias Welin1970BILLDALBrutit549
Till toppen av sidan

K Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Elin Levin1978Skintebo Ladies3:49:59902
Till toppen av sidan

M Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Robert Liljander1972LWT3:28:51901
2Jens Wallén1989Castellum3:37:54909
3Lars Persson1974Bamatex 3:46:10903
4Fredrik Tiger1968GöteborgsOperan / GO Grannsamverkan3:53:40910
Till toppen av sidan

Mix Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Åsa Eriksson1990Vinthundsflocken2:51:53911
2Hannah Griffiths1981Götterdämmerunnerz3:26:07906
3Carl-Johan Winblad1984KROKOM3:33:11907
4Yongmei Zhang-Gustafsson1969GöteborgsOperan Bästa laget3:35:01905
5Kenneth Örtendahl1959De Sanna Operafantomerna3:38:45904
Till toppen av sidan

K öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Zsanett Móczó1985Vasas SC1:25:221008
2Mirella Carlsson1975Kongahälla AIK1:28:551333
3Nicole Pelin1987Varbergs GIF Friidrott1:29:421029
4Linda Christensen1980OK Kullingshof1:32:191405
5Anna Licht1977AstraZeneca IF1:32:391420
6Annelie Blomquist1992IS Göta Friidrott1:33:171416
7Jennie Forsberg1980Majornas IK1:34:081411
8Marie Robertsson1977IFK Göteborg1:36:141414
9Helen Eriksson1968Majornas IK1:36:341690
10Kerstin Windeno1972LJUNGSKILE1:36:561671
11Lovisa Danielsson1994Dala-Järna IK1:38:491059
12Felicia Torbjörnsson1995SIMLÅNGSDALEN1:39:091378
13Emilia Talje1974VÄSTRA FRÖLUNDA1:39:501209
14Laura Sunila1988HELSINGFORS1:41:241078
15Marja Berg1971GÖTEBORG1:41:491685
16Sophie Öhrström1981SUNDBYBERG1:41:501082
17Therese Hallström1981GÖTEBORG1:41:511168
18Susanna Frennemo1965Friskis & Svettis Stenungsund1:42:371679
19Matilda Lundborg1992SUNDBYBERG1:43:381340
20Ingela Berrum1963Solvikingarna1:43:391239
21Elisabeth Björk Brämberg1971Solvikingarna1:43:39107
22Carolin Bock1986BERLIN1:44:281086
23Linda Rehn1977IFK Halmstad1:44:391684
24Christine Wageborn1970VRC1:45:161277
25Malin Zetterberg1974BILLDAL1:45:551348
26Gabrielle Hult1991GÖTEBORG1:45:581181
27Jennie Halvarsson1992FINSPÅNG1:46:201215
28Li Hagström1981Mölndals stads motionsförening1:46:521309
29Eleonor Öström1959IF Kville1:47:381090
30Pia Frisén1966LIDKÖPING1:47:441389
31Tom Nehring1973ASKIM1:47:491253
32Julia Jakobsson1990GÖTEBORG1:48:001093
33Ellen Sepp1987Friskis & Svettis Borås1:48:001643
34Malin Ström1972DRT Kungsbacka1:48:181101
35Ida Thylén1982LJUNGSKILE1:48:391332
36Ingbritt Wahlström1965ASKIM1:49:111124
37Jenny Carlsson1973STENUNGSUND1:49:121296
38Anna Kruus1973ASKIM1:49:131683
39Karin Brännström1977GÖTEBORG1:49:141330
40Stephanie Gradeus1991HERRLJUNGA1:49:191300
41Jessica Barck1977LJUNGSKILE1:49:201670
42Ulla-Carin Färnhage1962Solvikingarna1:49:511645
43Anne Edenro1971Kvarnbyns löparsällskap1:49:571652
44Mikaela Wallo1990GÖTEBORG1:50:271109
45Joanna Lindskog1987HINDÅS1:51:031112
46Malin Åkesson1987OLOFSTORP1:51:271173
47Angela Barck1982LJUNGSKILE1:52:471122
48Magdalena Radtke1983GÖTEBORG1:53:031134
49Clare Okfors1984GÖTEBORG1:53:461121
50Kate McDermott1984GÖTEBORG1:54:271103
51Linda Johansson1985LIDINGÖ1:54:311102
52Frieda Galianis1985Mölndal Outdoor IF1:54:481118
53Cristine Lysell1968KÄRNA1:54:541355
54Linnea Jonze1989Team Tarragona1:54:541662
55Karolina Beskow1995VÄSTRA FRÖLUNDA1:54:571308
56Annelie Jansson1962Lerum Friidrott1:55:091663
57Karolina Gustavsson1984SOK Knallen1:55:121111
58Joclyn Nissar1979GÖTEBORG1:55:151648
59Liselott Lidén1984GÖTEBORG1:55:341184
60Camilla Vahe1985GÖTEBORG1:55:451257
61Louise Östangård1986BILLDAL1:55:451379
62Stine Sem Kristoffersen1991Tjøme Løpeklubb1:56:321143
63Ulrika Ivarsson1970LINDOME1:56:451234
64Stina Blomqvist1984Runacademy IF1:58:211204
65Malin Vall1997HOVÅS1:58:341105
66Hilde Hansen1975DRAMMEN1:59:161673
67Ulrika Billkrantz1969HOVÅS1:59:541285
68Jenna Green1981TØNSBERG2:00:041271
69Isabelle Henriksson1986Team Ultrasweden LK2:00:051117
70Sabina Thyselius1969Have2yoga2:00:091135
71Linda Rosén1976KÅLLERED2:00:191208
72Eva-Lena Hjalmarsson1975Lonesome Runners2:00:321396
73Kristine Heistad1990IL Skarphedin2:02:241137
74Theresia Höglund1978Lonesome Runners2:02:251140
75Ingjerd Buer Løvås1954HALDEN2:02:391675
76Malin Johansson1977LINDOME2:02:551659
77Helena Frankmar1964GÖTEBORG2:03:051289
78Teresa Hallberg1966GÖTEBORG2:03:111226
79Jennie Välawik1976TECKOMATORP2:03:211224
80Rebecca Forsberg1995LUND2:03:371292
81Sofie Noren1976Glanshammars IF2:03:40378
82Brynja Brynjarsdottir1982LJUNGSKILE2:03:561335
83Rosita Londre1955LERUM2:04:011284
84Christina Jacobson1958ALINGSÅS2:04:221305
85Susanne Borssén1964BRÅLANDA2:04:351299
86Maria Gunnesson1976GÖTEBORG2:04:561387
87Teresia von Sicard1967Solvikingarna2:04:571147
88Linda Lindbom1976LJUNGSKILE2:04:591665
89Sini Jaakkola1981Umara Sports Club2:05:1669
90Lilli Andersson1980SANDARED2:05:17463
91Kristina Dahlöf1968IF Kville2:05:181142
92Justyna Krzys1986Klub Matiego Jezowe2:05:221113
93Sandra Ekvall1987UDDEVALLA2:05:411401
94Maria Minter1974TORSLANDA2:06:131251
95Pernilla Beining Dahlgren1967Lonesome Runners2:06:451125
96Magdalena Brander1983GÖTEBORG2:07:021220
97Karin Pettersson1983VÄSTRA FRÖLUNDA2:07:041175
98Sofia Rossäng1970VÄSTRA FRÖLUNDA2:08:381657
99Hedvig Aspenberg1985GÖTEBORG2:08:511245
100Maria McAvey1974MÖLNLYCKE2:09:081128
101Eva Porserud1954Fredrikshofs FIF2:09:121294
102Nina Magnerius1978KÅLLERED2:09:471658
103Anna Svensson1977Mysarnas IK2:11:311146
104Christina B. Vermelid1975DRAMMEN2:11:311677
105Anna Falk1966LANDSKRONA2:11:381191
106Kajsa Mindelsohn1976FLODA2:11:421267
107Lena Linnér1959SOLLEFTEÅ2:12:041295
108Marion Engström1982GÖTENE2:12:261254
109Christina Fröjdlund1971Lazy Ladies2:13:371144
110Anna Hagman Lagell1990LINKÖPING2:13:391163
111Birgitta Johansson1962KUNGSBACKA2:13:421357
112Linda Karlsson1974JONSTORP2:15:131203
113Caroline Olsson1977SÄFFLE2:15:181192
114Ulrika Winge1978Lonesome Runners2:15:271247
115Julia Nilsson1992STENKULLEN2:16:221369
116Malin Göthensten1970TORSLANDA2:17:041638
117Cilena Rubinsson1970Lazy Ladies2:17:301241
118Lina Edlund1981SOLLEFTEÅ2:18:331156
119Anaïs Andreu Palahí1994CORÇÀ2:18:491129
120Carlota Pons1994LA BISBAL D´EMPORDÀ2:18:491130
121Åsa Söderberg1963Lonesome Runners2:20:111158
122Stina Thulin1965DEGERHAMN2:21:051210
123Nina Mosel1962MÖLNDAL2:31:451155
124Gunilla Franzén1944LK Nyköping Runners2:36:411151
125Emy Lin1980SAN FRANSISCO2:38:591412
126Emma Hällbacka1988FIT by Emma Hå (fitbyemmaha.com)2:48:431160
127Jannice Persson1969Frosta multisport2:52:351275
Till toppen av sidan

M öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Nuray Yassin1981Ullevi FK1:12:091001
2Olle Dahlberg1987Solvikingarna1:13:081700
3Freedom Amaniel1996FALKÖPING1:14:381386
4Tony Hatefnejad1987IFK Skövde Friidrott1:14:411699
5Jonas Örarbäck1990IF Mantra Sport1:14:581432
6Hannes Christiansen19891. FC Kaiserslautern1:17:351698
7Anton Bengtsson1989Stenungsunds friidrott1:17:381002
8Sava Iancovici1974Solvikingarna1:17:431004
9Markus Vall1992STOCKHOLM1:18:101022
10Magnus Magnusson1968Navåsens FK1:18:421337
11Jack Langgaard1979IF Kville1:18:581006
12Peter Helmroth1966Lerum Friidrott1:19:011011
13Daniel Frantzich1979Falkenberg Allstars1:19:091390
14Sebastian Pokorny1986GÖTEBORG1:19:451696
15Robban Andersson1978Hammarby IF Friidrott1:19:561003
16Henrik Salsing1977GÖTEBORG1:20:071694
17Martin Yttring1967Solvikingarna1:20:311012
18Tomas Bengtsson1963Stenungsunds friidrott1:20:341013
19Peter Sääf1975IFK Halmstad1:21:151016
20Mikael Lipschütz1974Jippolöparna1:21:471402
21Filip Malm1991Club Active Island Tjörn1:21:521633
22Joel Språng1984Blomskogs IF1:22:131009
23Daniel Östlund1979LINDOME1:22:131033
24Oliver Sparrings1989Team Tarragona1:22:201697
25Erik Fossen Nilsen1987Team Merida Tri1:22:211014
26Christian Larsson1975KÅLLERED1:22:281007
27Joachim Svedberg1977Högsbo AIK1:22:501228
28Max Andersson1992Vedums AIS1:23:011019
29Samuel Alfredsson1984GÖTEBORG1:23:401660
30Patrik Bråvi1974Team 2XU1:23:431023
31Christian Åkesson1979Uddevalla SK1:24:051018
32Torbjörn Karlsson1975OK Kullingshof1:24:211017
33Oscar Westerlund1988GÖTEBORG1:24:291020
34Goran Edenro1972Kvarnbyns löparsällskap1:24:411695
35Fredrik Sjöman1981Falkenbergs Roadrunners1:24:471419
36Björn Amfors1969Solvikingarna1:24:531674
37Torbjörn Gelotte1976Solvikingarna1:25:391427
38Daniel Bergström1986GÖTEBORG1:26:151266
39Daniel Hägerlöf1974Solvikingarna1:26:231424
40Carl Johan Magnusson1980GÖTEBORG1:26:351036
41Olle Olsson1988Umara Sports Club1:26:451027
42Stefan Bodin1978Högsbo AIK1:27:001035
43Magnus Engström1963Fredrikshofs FIF1:27:131221
44Johan Svensson1976Solvikingarna1:27:171038
45Gustav Persson1981GÖTEBORG1:27:271287
46Christian Apelqvist1983GÖTEBORG1:27:331031
47Even Buer Løvås1989HALDEN1:27:381028
48Jonas Martinsson1992Trollhättans IF friidrott1:27:551349
49Fred Morgan Larsen1967Fredrikstad IF1:28:041410
50Joachim Persson1964Solvikingarna1:28:151034
51Mattias Gustafsson1973GÖTEBORG1:28:211325
52Conrad Thompson1973Longhorns1:28:301046
53Thomas Klein1969IK Stern1:28:301631
54Adam Lilja1991GÖTEBORG1:28:311073
55Johan Frendberg1975LK TV881:28:411422
56Knut Bjørn Stokke1966Ås IL1:28:471032
57Calle Lönnvald1973Bokenäs IF1:28:501644
58Stefan Schmitt1972TV 1884 Zeil1:29:121040
59Stefan Petersson1974Linköpings LK1:29:231693
60Rami Aziz1991Umara Sports Club1:29:311037
61Andreas Schöndell1984IK Stern1:29:341021
62Sigvard Johansson1981VARBERG1:29:371024
63Sami Aaraj1972VÄSTRA FRÖLUNDA1:29:371429
64Ivan Smith1986ARVIKA1:29:381303
65Johan Öhman1961GÖTEBORG1:30:051041
66Björn Sandgren1972Triathlon Väst1:30:211395
67Erik Pettersson1983GÖTEBORG1:30:301076
68Peter Jonsson1969AstraZeneca IF1:30:481393
69Aarne Pikerpöld1970Solvikingarna1:30:501291
70Hilding Nilsson1972Solvikingarna1:31:081069
71Roger Carlsson1969KUNGÄLV1:31:181319
72Kristoffer Stefansson1981Nykroppa AIK1:31:431061
73Erik Adolfsson1985IK Granit1:31:471047
74Jonas Persson1994Team Trelleborg Triathlon1:31:521072
75Jonas Boman1979Solvikingarna1:31:561062
76Stuart Campbell1981Solvikingarna1:32:041049
77Patrik Isegran1969IF Skattmasarna1:32:161397
78Martin Åhsberg1973GÖTEBORG1:32:171240
79Hans Eriksson1948Eksjö Södra IK1:32:191045
80Peter Wallman1973Wallmanz1:32:221691
81Jöran Wallman1980Wallmanz1:32:221687
82Erik Sand1984338 Småland Triathlon & Multisport1:32:271328
83Axel Lyckberg1986Proletären FF1:32:281067
84Andreas Moberg1982AstraZeneca IF1:32:441202
85Mikael Karlgren1979Lonesome Runners1:32:471048
86Magnus Larsson1990Squeed1:32:561262
87Timo Hellberg1968Uddevalla SK1:33:001079
88Henrik Ahl1985Hisingens CK1:33:071280
89Mario Sannum1983GÖTEBORG1:33:071212
90Dashiel Maloney1979Uddevalla SK1:33:261044
91Mikael Lind1972Spring i Önnered1:33:311250
92Håkan Andersson1968Falkenbergs Roadrunners1:33:351418
93Mats Boman1967HALMSTAD1:33:401025
94Anders Carlsson1967STENUNGSUND1:33:401297
95Marcus Hyttfors1975Majornas IK1:33:431055
96Per Ahlström1977GÖTEBORG1:33:491426
97Jens Sandahl1969Some Lone Runners1:34:031350
98Svein Anders Aarsbog1975OSLO1:34:121053
99Daniel Boman1976Ericsson IF1:34:151669
100John Erlandsson1975Lerums SOK1:34:201361
101Patrik Alexandersson1974Göteborgs Studenters IF1:34:221666
102Henrik Wallström1979Hogia Running Club1:34:231068
103Svante Paulsson1972Spring i Önnered1:34:261649
104Antonio Morais1963GÖTEBORG1:34:381421
105Jonas Birgersson1979GÖTEBORG1:34:381371
106Niklas Amberntsson1971Mölndals AIK1:34:381317
107Carl Lundgren1973IS Göta Friidrott1:35:011042
108Peter Emanuelsson1983YTTERBY1:35:041229
109Fredrik Mindelsohn1971Lerum Friidrott1:35:071070
110Fredrik Sjögren1974KÅLLERED1:35:091367
111Fredrik Hallonsten1975GÖTEBORG1:35:311182
112Henrik Öhman1984LERUM1:35:381364
113Styrbjörn Johansson1970LINDOME1:35:491056
114Jan Pettersson1971Kongahälla AIK1:35:491664
115David Ekblad1990Lerums IS1:35:571375
116Fredrik Lindberg1974GÖTEBORG1:36:061081
117Dan Sjölander1954Solvikingarna1:36:121408
118Daniel Robertsson1977IFK Göteborg1:36:141413
119Martin Gustavsson1977GÖTEBORG1:36:181362
120Finn Petersson1967Four x IF1:36:211352
121Anders Nordqvist1981Lindomes motionärer1:36:221415
122Johan Pusa1975GKN Aerospace friluftsförening1:36:251425
123Svante Grävare1956GÖTEBORG1:36:341327
124Bengt Göran Strid1959Runacademy IF1:36:461373
125Christer Abrahamsson1972VÄSTRA FRÖLUNDA1:36:491391
126Daniel Carlsson1972GÖTEBORG1:36:511075
127Michael Kossenjans1969AstraZeneca IF1:36:541692
128Erik Lorentsson1990GÖTEBORG1:37:001244
129Dennis Librell1970Chrisse Runner1:37:071276
130Anders Gezelius1950Solvikingarna1:37:081058
131Sören Ivarsson1967LINDOME1:37:141233
132Peder Blomgren1972ONSALA1:37:331686
133Juan Lopez1972Ryda SK1:37:371316
134Christopher Lopez1984Ryda SK1:37:371380
135David Öjelid1987ÖSTERSUND1:37:391106
136Mattias Luks1979Vegan Runners IK1:37:431372
137Magnus Pettersson1979TORSLANDA1:37:491353
138Terje Forseth1967GÖTEBORG1:37:501688
139Jim Westerberg1967SÄVEDALEN1:37:531385
140Lars-Åke Johansson1970Solvikingarna1:38:041632
141Jan Malm1960GÖTEBORG1:38:191170
142Anders Darefors1965JÖNKÖPING1:38:281084
143Markus Johansson1980Volvo IF1:38:281091
144Johannes Gustavsson1973FOTÖ1:38:401060
145Björn Suneson1948Vallentuna FK1:38:421057
146Martin Samson1978DRT Kungsbacka1:38:481345
147Pelle Amberntsson1973GÖTEBORG1:38:501077
148Samuel Holgersson1978KÄRNA1:38:541640
149Staffan Appelgren1967GÖTEBORG1:39:081370
150Henrik Kilhamn1988Göteborgs Pianosällskap1:39:121063
151Andréas Palm1973Kamratföreningen Kortedalarna1:39:131126
152Kevin Johannessen1997Wheelz HK1:39:141428
153Tobias Larsson1974ARVIKA1:39:191249
154Fabio Pezzotti1975GÖTEBORG1:39:261127
155Lennard Maßmann1995VE-01-11-141:39:311080
156Pelle Gustavsson1967VÄSTRA FRÖLUNDA1:39:521258
157Torbjörn Johansson1974GÖTEBORG1:39:521409
158Tobias Falk1986FALKÖPING1:39:581646
159Mikael Ringström1971SÄVEDALEN1:40:221066
160Lars Trenning1960MÖLNDAL1:40:251223
161Kristian Guander1969SK Höjden bandy1:40:311167
162Martin Laurell1981VÄSTRA FRÖLUNDA1:40:481326
163Jens Sadowski1963LG MuLi1:40:511039
164Göran Bergström1964ASKIM1:41:191650
165Lars Eliasson1962Lonesome Runners1:41:311404
166Michael Bask1974BROMMA1:41:321689
167Richard Wallin1972BORÅS1:41:431180
168Fredric Hallström1981GÖTEBORG1:41:521169
169Andy King1984NORWICH1:41:531115
170Marcus Rubensson1971VÄSTRA FRÖLUNDA1:41:591661
171Anders Karlsson1974GÖTEBORG1:42:081363
172Kjell Claesson1963GÖTEBORG1:42:161339
173Roger Wier1970VÄSTRA FRÖLUNDA1:42:201678
174Jan-Erik Hagberg1967SKEPPLANDA1:42:281263
175Peter Flood1976FRILLESÅS1:42:301231
176Christer Johansson1965STENUNGSUND1:42:371430
177Jeroen Jansen1960GÖTEBORG1:42:531242
178Per Skogsberg1974DFVM1:42:571403
179Peter Karlsson1966Mölndals AIK1:43:111647
180Peter Arvidsson1980FALKENBERG1:43:131272
181Daniel Vadvik1971SKÄRHAMN1:43:141260
182David Liderfelt1975VÄSTERÅS1:43:301676
183Axel Baarlid1990GÖTEBORG1:43:541238
184David Andersson1975HERRLJUNGA1:44:021392
185Oscar Dalerstedt1986Mölndals AIK1:44:381354
186Jan-Ove Åsbogård1962Vårgårda Cykelklubb1:44:491351
187Mats Rekonius1962KÄRNA1:44:551394
188Stéphane Jetté1967GT & Lime1:45:181243
189Tony Elias1954LERUM1:45:301213
190Stein Ulstein1964Mölndals AIK1:45:401099
191Henrik Larsson1983GÖTEBORG1:45:491290
192Pierre Schäring1964SANDHULT1:46:021431
193Roger Halleröd1969MÖLNDAL1:46:161176
194Patrick Lormehs1986BERLIN1:46:391087
195Patrik Ryn1965Lonesome Runners1:46:401433
196Bengt Dahlberg1949Solvikingarna1:47:151096
197Johannes Einestam1985GÖTEBORG1:47:201095
198Lars Johansson1971TIMMELE1:47:441273
199Henrik Sjöö1979Nykroppa AIK1:48:011313
200Andreas Lundén1981GÖTEBORG1:48:231288
201Johan Karrento1975ZER1:48:271329
202Gert-Ove Wahlström1961AXA Sports Club1:48:341120
203David Thylén1985LJUNGSKILE1:48:381331
204Robert Berg1981MÖLNDAL1:48:551407
205Christian Baarlid1956MÖLNLYCKE1:48:581237
206Jonathan Smith1990SJÖVIK1:49:121302
207Peter Karlsson1971Pan IK1:49:201346
208Mauritz Sahlin1967VÄSTRA FRÖLUNDA1:49:251199
209Ola Bernstein1979Olsson & Co1:49:251423
210Charlie Kolander1969BORÅS1:49:561132
211Lars-Olof Cedergren1963IF Skattmasarna1:50:071360
212Michael Ahlgren1963GAIS1:50:161283
213Martin Olsson1974Multisport XC1:50:251417
214Ola Klasson1965Squeed1:50:451315
215Patrik Sjögren1968GÖTEBORG1:50:521639
216Vincent Chung1972GÖTEBORG1:51:161198
217Björn Malmroth1979Røros IL1:51:171116
218Jens Lovner1986KARLSTAD1:51:191131
219Dinh Thanh Lam1954ANGERED1:51:281094
220Per-Magnus Svenson1960Lonesome Runners1:51:551338
221Fredrik Ström1968MÖLNDAL1:52:091384
222Gunnar Eriksson1961Lonesome Runners1:52:151252
223Anders Granthon1985GÖTEBORG1:52:391088
224Daniel Petersson1979Villstad GoIF1:53:091227
225Pär Bohrarper1974Lonesome Runners1:53:161343
226Johan Kylenfelt1975GÖTEBORG1:53:271217
227Björn Vikström1957GÖTEBORG1:53:311301
228Mattias Hackström1971MANTORP1:54:011641
229Stefan Hackström1976GÖTEBORG1:54:291642
230Erik Björnson1984GÖTEBORG1:54:561281
231Björn Beskow1966VÄSTRA FRÖLUNDA1:54:571307
232Mattias Jonsson1973NYNÄSHAMN1:55:121321
233Mikaël Meisen Dietmann1969GÖTEBORG1:55:231318
234Martin Stålnacke1986BILLDAL1:55:441381
235Björn Porserud1947Fredrikshofs FIF1:55:541293
236Patrik Fjordstrand1969IF Kville1:55:571179
237Dan Jarl1944Håfreströms IF1:56:111107
238Jonas Martinsson1987GÖTEBORG1:56:251637
239Henrik Fernqvist1974LERUM1:56:511278
240Lars Öjebrink1965SUNDBYBERG1:57:141274
241Niclas Johansson1965Lonesome Runners1:57:271133
242Per Erlandssson1973UPPSALA1:57:331320
243Daniel Svensson1983ARKELSTORP1:57:341104
244Jan Johansson1960KUNGSBACKA1:57:341358
245Pelle Holmberg1963Run for Fun1:58:091255
246Andreas Astlund1986GÖTEBORG1:58:181265
247John Klopp1971WILLOW SPRINGS1:58:201114
248Rasmus Ling1986GÖTEBORG1:58:211100
249John Isaksson1988GÖTEBORG1:58:311310
250Krister Nilsson1968GÖTEBORG1:58:321682
251Håkan Fransson1974Strömstad Löparklubb1:58:331136
252Tommy Ivarsson1985Umara Sports Club1:58:411108
253Björn Larsen1974BILLDAL1:58:421359
254Henrick Gustavsson1981Intersport1:58:511286
255Patrik Hellman1970GÖTEBORG1:59:031382
256Tomas Karlsson1960LK TV881:59:341651
257Olle Falk1990ESLÖV1:59:531190
258Per Lysén1963SKF Friluftsklubb2:00:321159
259Roger Aronsson1948FJÄLLBACKA2:01:001336
260Fredrik Jacobson1998ALINGSÅS2:01:151306
261Jan Andersson1948JÖNKÖPING2:03:011334
262Dirk Adam1962Närhälsan Heimdal Borås2:03:111145
263Uwe Brandes1959TuS Eversten Oldenburg2:03:301141
264Daniel Mikkola1992LUND2:03:361298
265Hans Petersson1958GÖTEBORG2:03:491110
266Toby Attridge1975GÖTEBORG2:04:011207
267Ted Molin1977Triathlon Väst2:04:161406
268Elmir Nikocevic1992ŠKOFJA LOKA2:04:201232
269Rasmus Kullenberg1998ÄNGELHOLM2:04:201377
270Stefan Jacobson1958ALINGSÅS2:04:241304
271Andreas Almquist1971Mullsjö SOK2:05:001206
272Edvin Jergéus1996GÖTEBORG2:05:041323
273Martin Svensson1977Mysarnas IK2:05:351368
274Pierre Ekwall1964Strömstad Löparklubb2:05:431398
275Kaj Pettersson1967STOCKHOLM2:05:481235
276Olle Sandahl1945KLÄDESHOLMEN2:05:581365
277Richard Sallmén1977IK Spring Väst2:11:541399
278Alexander Sjöberg1984Wheelz HK2:12:451680
279Bertil Thorvaldsson1951GÖTEBORG2:12:461434
280Erik Horner1988ANGERED2:13:201185
281Gustav Eliasson1961LJUNGSKILE2:14:281324
282E Hasane El Hasane1979KARLSTAD2:14:351043
283Johan Reiman1980KUNGSBACKA2:15:101655
284Leonard Jonsson1998GÖTEBORG2:15:101654
285Pontus Rååd1977SÄFFLE2:15:181193
286John Gunnar Brynjulvsrud1975BØ I TELEMARK2:18:261218
287Jonas Gunnarsson1968Brattås CK2:20:201248
288Lars Lundquister1978Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap2:20:42528
289Sriram Kesarimangalam Kalyanavenkatramanan1983Chalmers tekniska högskola2:25:491149
290Debasish Sahabanik1980Skogstroll2:34:071636
291Marcello Messina1971Messina Team2:39:421153
292Johnny Tronstad1947BORÅS2:41:121383
293Stefan Manning1956Aortic Warriors2:46:041201
294Christer Mattisson1942UPPSALA2:49:241279
295Håkan Sjöö1940Växjö LK2:55:111154
296Daniel Portillo1977Solvikingarna3:13:301071
297Martin Parnmo1982HISINGS KÄRRA3:23:451668
Resultat alla år
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995

Solvikingarna
Skatås Motionscentral
416 55 GÖTEBORG
Telefon: 031-21 15 89
E-postadress till kansliet:
Plusgiro: 52 47 86-1
(för Sylvesterloppet: 46 55 814-4)