Till toppen av sidan
Solvikingarna
Kom ihåg mig
Glömt lösenord
|
Ny användare
Logga in
Hem
Om klubben
Kansli & kontakt
Klubbens historia
Organisation
Styrelse & förtroendevalda
Arbetsgrupper
Medlemmar
Bli medlem
Klubbkläder
Klubbtidning
Antidopingpolicy
Policy för sociala medier
Integritetspolicy
Träning
Träna med oss
Träningsschema
Tränargruppen
Undvika skador
Tävlingar
Sylvesterloppet
Göteborg Marathon /Halvmarathon
Vårtävlingarna
Klubbmästerskap
Grand Prix
Tävlingskalendern
Anmälningsvillkor
Resultat
Resultatarkiv
Medlemsresultat
Solvikingarnas GP
Bilder
För medlemmar
Funktionärsskap
Stipulationstider
Gästbok
Press/media
Senaste
Välj tävling
Göteborg Marathon 2023
KM 10 km terräng 2023
Inofficiella Moss-KM 2023
Inofficiella Back-KM 2023
DM 10000 meter 2023
KM 5 km terräng 2023
Vårtävlingarna totalt 2023
Vårtävling 16/32km 2023
Vårtävling 8km 2023
Sylvesterloppet 2022
Göteborg Marathon 2022
KM 10 km terräng 2022
Inofficiella Back-KM 2022
Inofficiella Moss-KM 2022
Vårtävlingarna totalt 2022
Vårtävling 16/32km 2022
Vårtävling 8km 2022
Sylvesterloppet 2021
Göteborg Marathon 2021
KM 10 km terräng 2021
Inofficiella Back-KM 2021
Inofficiella Moss-KM 2021
KM 5000 meter bana 2021
KM 5 km terräng 2021
KM Marathon 2020
Sylvesterloppet 2020
KM 10 km terräng 2020
Inofficiella Back-KM 2020
Inofficiella Moss-KM 2020
Vårtävlingarna totalt 2020
Resultatlistor
DM 10000 meter
Göteborg Marathon
Inofficiella Back-KM
Inofficiella Moss-KM
Klubbtävling
KM 10 km terräng
KM 5 km terräng
KM 5000 meter bana
KM HalvMarathon
KM Långdistans bana
KM Marathon
KM Medeldistans
KM Terräng ungdom
KM Ultralöpning
Kålle Marathon
Runt-4-Sjöar
Skatås Genrep
Sylvesterloppet
Vårtävling 16/32km
Vårtävling 8km
Vårtävlingarna totalt
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2022
2023
Uppdelning
Klass
Kön
Distans
Sök resultat
År från
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
till
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
Tävling
Alla tävlingar
DM 10000 meter
Göteborg Marathon
Inofficiella Back-KM
Inofficiella Moss-KM
Klubbtävling
KM 10 km terräng
KM 5 km terräng
KM 5000 meter bana
KM HalvMarathon
KM Långdistans bana
KM Marathon
KM Medeldistans
KM Terräng ungdom
KM Ultralöpning
Kålle Marathon
Runt-4-Sjöar
Skatås Genrep
Sylvesterloppet
Vårtävling 16/32km
Vårtävling 8km
Vårtävlingarna totalt
Alla KM
Alla utom KM
Distans
Alla distanser
6 timmar
6 timmar
Marathon
4 x 10,5 km
32 km
25 km
24,5 km
8 + 16 km
Halvmarathon
2 x 10,5 km
18 km
17 km
16 km
10 km
10000 m
9 km
8 km
6 km
5 km
5000 m
4,5 km
4 km
3,1 km
3000 m
3 km
2,5 km
2,3 km
2 km
1999 m
1500 m
1,4 km
1,2 km
1000 m
800 m
Förnamn
Efternamn
Id
Klubb
Kön
Båda
Herrar
Damer
Ålder från
till
Tid från
till
Placering från
till
Klass
Alla klasser
F
F10
F11
F12
F13
F14
F15
F16
F17
F18
K
K elit
K Master (över 50)
K motion
K rullstol
K Stafett
K utom tävlan
K Virtual
K öppen
K22
K35
K40
K45
K50
K55
K60
K65
K70
K75
K80
K85
M
M elit
M Master (över 50)
M motion
M rullstol
M Stafett
M utom tävlan
M Virtual
M öppen
M22
M35
M40
M45
M50
M55
M60
M65
M70
M75
M80
M85
Mix Stafett
P
P10
P11
P12
P13
P14
P15
P16
P17
P18
Sortera först på
Person
Tävling
Distans
År
Tid
Klass
Klubb
Sortera sedan på
Person
Tävling
Distans
År
Tid
Klass
Klubb
Visa WAVA-tid
Visa kilometertid
Bara Solvikingar
Bara bästa resultat
Till tävlingens sida
Vårtävling 16/32km 2017
Antal fullföljande: 242
Antal startande: 252
16 km
32 km
Till toppen av sidan
16 km
Klass
Plac
Startnr
1
Anders Grahl
1987
Hälle IF
0:50:58
M
1
135
2
Oscar Wanemark
1991
Hässelby SK
0:51:16
M
2
319
3
Olle Dahlberg
1987
Solvikingarna
0:52:20
M
3
295
4
Christopher Tingö
1988
Majornas IK
0:55:40
M
4
140
5
Anton Bengtsson
1989
Stenungsunds friidrott
0:56:13
M
5
137
6
Fredrik Überbacher
1987
Triathlon Väst
0:57:02
M
6
148
7
Johan Myrberg
1980
Åstol Runt Aquathlon
0:58:04
M
7
316
8
Malin Strand
1993
Sävedalens AIK
0:58:18
K
1
139
9
Anders Magnusson
1975
Majornas IK
0:58:36
M
8
154
10
Niclas Woodbridge
1991
Örgryte IS Friidrott
0:59:56
M
9
156
11
Svante Lundgren
1969
Solvikingarna
0:59:58
M
10
138
12
Kristoffer Sideby
1972
Ullevi FK
1:00:26
M
11
318
13
Robert Forsling
1986
Solvikingarna
1:00:51
M
12
146
14
Thony Wissmar
1971
Aktivitus Sports Club
1:01:51
M
13
302
15
Johanna Larsson
1993
Örgryte IS Friidrott
1:01:56
K
2
153
16
Andreas Klasson
1983
Hälle IF
1:02:00
M
14
287
17
Johan Svensson
1985
SÄVSJÖ
1:02:12
M
15
145
18
Camilla Berggren
1975
FK Herkules
1:02:25
K
3
298
19
Viktor Roos
1983
Solvikingarna
1:02:34
M
16
144
20
Christoffer Forsberg
1990
Hälle IF
1:03:05
M
17
285
21
Adam Broberg
1998
IF Rigor
1:03:27
M
18
812
22
Magnus Carlsson
1987
Magnus Carlsson Media AB
1:03:55
M
19
333
23
Erik Johansson
1981
Aktiv Armsport
1:03:55
M
20
297
24
Katarina Åström
1971
Ullevi FK
1:04:09
K
4
150
25
Jonas Boman
1979
Solvikingarna
1:04:50
M
21
161
26
Emy Thorén
1995
Örgryte IS Friidrott
1:05:29
K
5
309
27
Magnus Homann
1970
OK Orinto
1:05:37
M
22
159
28
Helena Gotte
1980
Solvikingarna
1:05:41
K
6
324
29
Reinhard Kuhs
1960
Lillehammer IF
1:05:48
M
23
261
30
Jonas Svengård
1971
Team Icebug
1:05:53
M
24
334
31
Lars Philip Olaussen
1981
Lillehammer IF
1:06:15
M
25
158
32
Johanna Andersson
1985
Solvikingarna
1:06:22
K
7
273
33
Peter Meyer
1970
Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap
1:06:24
M
26
286
34
Håkan Lenhagen
1984
VÄSTRA FRÖLUNDA
1:07:07
M
27
328
35
Emil Eckerstein
1976
Drakjägarna
1:07:18
M
28
315
36
Stefan Schmitt
1972
TV 1884 Zeil
1:07:31
M
29
155
37
Emil Wingate
1980
ÖJERSJÖ
1:07:32
M
30
294
38
Mikael Karlgren
1979
Lonesome Runners
1:07:50
M
31
169
39
Torbjörn Berggren
1960
Solvikingarna
1:07:56
M
32
176
40
Fredrik Pernstrand
1975
Team Zipp GBG
1:08:07
M
33
172
41
David Rosenfeld
1980
Telia IF Göteborg
1:08:18
M
34
152
42
Joachim Persson
1964
Solvikingarna
1:08:24
M
35
277
43
Stefan Carlen
1970
Härryda HC 07
1:08:29
M
36
296
44
Jakob Wall
1993
GÖTEBORG
1:08:31
M
37
265
45
Susanna Eckerstein
1977
MÖLNDAL
1:08:36
K
8
317
46
Johan Törnberg
1977
GÖTEBORG
1:08:39
M
38
160
47
Ulf Johansson
1959
Solvikingarna
1:08:41
M
39
149
48
Desiree Lilliehöök
1986
GÖTEBORG
1:08:54
K
9
275
49
Magnus Bucht
1968
IK Jogg
1:09:02
M
40
312
50
Dan Gustafsson
1958
PARTILLE
1:09:06
M
41
306
51
Jonas Simonsson
1971
Kullavik road runners
1:09:31
M
42
193
52
Sofia Sundholm
1982
ÖJERSJÖ
1:09:35
K
10
162
53
Carina Ekengren
1987
Sävedalens AIK
1:09:36
K
11
163
54
Alexander Zachrisson
1984
Lerum Friidrott
1:09:40
M
43
178
55
Hannes Baker
1992
Äventyrsklubben vi unga klubb
1:09:40
M
44
290
56
Jimmy Larsson
1981
SOK Knallen
1:10:09
M
45
180
57
Lasse Hall
1964
Borgens Sportklubb
1:10:17
M
46
170
58
Marina Andersson
1978
Triathlon Väst
1:10:28
K
12
281
59
Dennis Johansson
1967
GÖTEBORG
1:10:33
M
47
293
60
Nicklas Hansson
1978
Triathlon Väst
1:10:49
M
48
282
61
Anna Westberg
1981
HÄGERSTEN
1:10:59
K
13
225
62
Tomas Strömvall
1960
Lerum Friidrott
1:11:11
M
49
177
63
Alex Weinfors
1980
LINDOME
1:11:34
M
50
288
64
Robert Eriksson
1968
Solvikingarna
1:11:43
M
51
280
65
Fredrik Mindelsohn
1971
Lerum Friidrott
1:11:58
M
52
174
66
Peter Johansson
1967
ONSALA
1:12:04
M
53
241
67
Anders Eriksson
1955
Majornas IK
1:12:07
M
54
314
68
Anders Arvidsson
1965
Audi Göteborg
1:12:10
M
55
173
69
Anton Mattsson
1980
GÖTEBORG
1:12:12
M
56
233
70
Andreas Wattwil
1978
GÖTEBORG
1:12:36
M
57
304
71
Axel Bååthe
1997
Team Ormsalva
1:12:38
M
58
311
72
Håkan Hederén
1972
#SpringFörFan
1:12:39
M
59
259
73
Pär Linder
1990
GÖTEBORG
1:12:40
M
60
313
74
Magnus Kornbakk
1969
TORSLANDA
1:12:44
M
61
179
75
Henrik Elofson
1986
GÖTEBORG
1:13:28
M
62
310
76
Lars Pensjö
1961
Solvikingarna
1:14:00
M
63
189
77
Markus Johansson
1980
YTTERBY
1:14:01
M
64
184
78
Axel Lyckberg
1986
Proletären FF
1:14:08
M
65
323
79
Kent Andersson
1967
Postens IF Göteborg
1:14:21
M
66
165
80
Daniel Näslund
1978
BORÅS
1:15:44
M
67
240
81
Bengt Göran Strid
1959
Runacademy IF
1:15:47
M
68
852
82
Per Licht
1973
Team Salming
1:16:02
M
69
326
83
Nathalie Sheerin
1987
GÖTEBORG
1:16:07
K
14
230
84
Halima Younis
1985
BORÅS
1:16:16
K
15
214
85
Peter Boussard
1990
SKF Friluftsklubb
1:16:18
M
70
195
86
Kenneth Alexandersson
1961
ÖCKERÖ
1:16:24
M
71
254
87
Lars Lindblom
1975
GÖTEBORG
1:16:24
M
72
330
88
Elke Ericson
1973
Solvikingarna
1:16:33
K
16
325
89
Mattias Jighede
1975
Nya Långenäs
1:16:40
M
73
307
90
Pierre Lavaine
1967
ALINGSÅS
1:16:42
M
74
836
91
Anders Eliasson
1960
Spring i Önnered
1:16:44
M
75
247
92
Thomas Pantzar
1962
Acorn Technology
1:16:58
M
76
268
93
Johan Inkinen
1975
GÖTEBORG
1:17:03
M
77
239
94
Maria Mathiasson
1985
Team Tenant & Partner
1:17:07
K
17
327
95
Kenny Bengtsson
1980
GÖTEBORG
1:17:10
M
78
237
96
Mats Ström
1982
DQC
1:17:11
M
79
175
97
Fredrik Mårtensson
1973
LAHOLM
1:17:19
M
80
260
98
Stefan Carlsson
1973
TORUP
1:17:23
M
81
196
99
Matilda Persson
1986
GÖTEBORG
1:17:25
K
18
303
100
Anton Bringsved
1989
GÖTEBORG
1:17:34
M
82
289
101
Katja Leibe Bergstedt
1960
Solvikingarna
1:18:14
K
19
301
102
Anders Hellberg
1971
GÖTEBORG
1:18:45
M
83
279
103
Annika Thorén
1971
IK Dran
1:18:48
K
20
291
104
Robert Berg
1981
MÖLNDAL
1:19:13
M
84
335
105
Peter Svensson
1967
PARTILLE
1:19:23
M
85
267
106
Patrik Svensson
1978
Azalea BK
1:19:26
M
86
256
107
Mattias Jönsson
1978
AB Montano
1:19:32
M
87
217
108
Johan Petersson
1965
Triathlon Väst
1:19:37
M
88
249
109
Catharina Falk
1985
GÖTEBORG
1:20:03
K
21
185
110
Thomas Kaltenböck
1974
GÖTEBORG
1:20:37
M
89
258
111
Christoffer Kaltenbrunner
1999
GÖTEBORG
1:20:52
M
90
321
112
Farzad Pakzad
1960
Solvikingarna
1:20:55
M
91
210
113
Annette Lunde
1966
Triathlon Väst
1:20:58
K
22
320
114
Torsten Olsson
1951
Solvikingarna
1:21:12
M
92
197
115
Pille Strauss-Raats
1977
GÖTEBORG
1:21:14
K
23
336
116
Per Malmquist
1951
GÖTEBORG
1:21:24
M
93
255
117
Emelie Andersson
1996
UDDEVALLA
1:21:37
K
24
198
118
Sara Andersson
1991
UDDEVALLA
1:21:40
K
25
199
119
Nina Myhre
1963
Military Fitness
1:21:44
K
26
284
120
Magnus Bengtsson
1978
GÖTEBORG
1:22:05
M
94
332
121
Johan Broberg
1974
FLODA
1:22:12
M
95
755
122
Peter Broberg
1965
IF Rigor
1:22:20
M
96
809
123
Jimmy Hiller
1981
Lonesome Runners
1:22:46
M
97
235
124
Jonatan Brunström
1980
Solvikingarna
1:22:49
M
98
246
125
Magnus Reinsjö
1965
IK Dran
1:22:55
M
99
292
126
Erik Jorpes
1975
Gnojla
1:22:57
M
100
331
127
Annika Johanson
1969
Lonesome Runners
1:23:30
K
27
192
128
Marcus Käppi
1960
Solvikingarna
1:23:43
M
101
186
129
Tobias Malmström
1977
Team Zipp GBG
1:24:03
M
102
202
130
Sven Säterberg
1965
BILLDAL
1:24:18
M
103
250
131
Christer Brunström
1955
Solvikingarna
1:24:24
M
104
212
132
Ann Hallqvist
1966
Friskis & Svettis Borås
1:24:26
K
28
190
133
Moa Thorén
1996
IK Dran
1:24:32
K
29
308
134
Toffe Lindskog
1963
GÖTEBORG
1:24:36
M
105
234
135
Lisa Bäckman
1976
LERUM
1:24:54
K
30
205
136
Mikael Rosén
1971
VÄSTRA FRÖLUNDA
1:25:36
M
106
278
137
Sofia Guldbrand
1987
GÖTEBORG
1:26:02
K
31
322
138
Susanna Larsson
1965
GÖTEBORG
1:26:17
K
32
194
139
Sandra Teglund
1988
GÖTEBORG
1:26:21
K
33
203
140
Alexander Ling
1973
VÄSTRA FRÖLUNDA
1:26:22
M
107
271
141
Lars Teglund
1990
GÖTEBORG
1:26:23
M
108
305
142
Christian Forsell
1986
MÖLNLYCKE
1:26:26
M
109
269
143
Björn Carselid
1966
LINDOME
1:27:12
M
110
243
144
Jonas Lagerberg
1979
GÖTEBORG
1:27:16
M
111
263
145
Stefan Ridderland
1964
GÖTEBORG
1:28:49
M
112
262
146
Fredrik Jernqvist
1960
GÖTEBORG
1:28:55
M
113
264
147
Kurt Johansson
1959
HISINGS BACKA
1:30:13
M
114
242
148
Ola Nilsson
1972
Solvikingarna
1:30:55
M
115
201
149
Lars Lundquister
1978
Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap
1:31:39
M
116
231
150
Desiree Kaplan
1984
MÖLNLYCKE
1:31:43
K
34
270
151
Hans Gustafsson
1967
DALSJÖFORS
1:31:43
M
117
283
152
Helena Frankmar
1964
GÖTEBORG
1:32:28
K
35
208
153
Kristina W dahlöf
1968
IF Kville
1:33:11
K
36
337
154
Charlotta Ling
1971
Lady runners
1:33:36
K
37
223
155
Ingela Sköldberg
1965
ALINGSÅS
1:34:03
K
38
300
156
Anders Sköldberg
1963
FatSlimBoys IF
1:34:04
M
118
299
157
Rosita Londré
1955
LERUM
1:35:04
K
39
213
158
Jimmy Andersson
1975
Gerdskens BK
1:36:12
M
119
253
159
Majja Frisk
1989
GÖTEBORG
1:36:36
K
40
211
160
Sofia Lenhagen
1977
VÄSTRA FRÖLUNDA
1:37:29
K
41
329
161
Teodorina Pettersson
1984
GÖTEBORG
1:38:01
K
42
226
162
Roger Hermansson
1962
Lonesome Runners
1:38:11
M
120
219
163
Håkan Lindholm
1950
Lilla Hotellet i Alingsås
1:38:27
M
121
216
164
Isabelle Malmström
1996
TORSLANDA
1:39:54
K
43
221
165
Marie Johansson
1959
GÖTEBORG
1:41:15
K
44
209
166
Per Olof Arnås
1965
DRT Kungsbacka
1:43:46
M
122
754
167
Emelie Carlsson
1984
Team Realbuzz
1:49:56
K
45
854
168
Eva Nyström
1977
FK Herkules
Brutit
K
147
169
Calle Brorson
1970
SPARSÖR
Brutit
M
245
170
Hans Ekstam
1983
Club Active Island Tjörn
Brutit
M
171
Till toppen av sidan
32 km
Klass
Plac
Startnr
1
Simen Næss Berge
1992
Lillehammer IF
1:58:18
M
1
1154
2
Sebastian Pokorny
1986
GÖTEBORG
2:00:50
M
2
1239
3
Anders Jernberg
1981
Mölndals AIK
2:08:54
M
3
1153
4
Enar Andersson
1980
Aktivitus Sports Club
2:09:15
M
4
1155
5
Kristoffer Säfström
1989
VÄSTRA FRÖLUNDA
2:09:18
M
5
1163
6
Henrik Hallenberg
1971
Triathlon Väst
2:11:27
M
6
1226
7
Johannes Öhlin
1973
Solvikingarna
2:14:03
M
7
1152
8
Anton Wilson
1983
SOK Knallen
2:14:35
M
8
1178
9
Thomas Andersson
1960
Solvikingarna
2:14:40
M
9
1159
10
Niklas Rung
1972
Lerum Friidrott
2:16:09
M
10
1165
11
Henrik Hagebring
1973
Hisingen
2:16:29
M
11
1170
12
Henrik Lundqvist
1975
Mölndal Outdoor IF
2:16:39
M
12
1240
13
Rickard Månesjö
1977
LANDVETTER
2:17:20
M
13
1238
14
Henrik Mosén
1976
Triathlon Väst
2:17:23
M
14
1243
15
Linus Therén
1988
GÖTEBORG
2:17:26
M
15
1162
16
Alexander Berg
1981
IF Kville
2:18:38
M
16
1173
17
Karin Axelsson
1985
Perstorp Oxo
2:20:19
K
1
1166
18
Ivan Smith
1986
ARVIKA
2:20:27
M
17
1161
19
Even Bentzen Løvås
1989
NORGE
2:22:23
M
18
1242
20
Thor Wahlberg
1958
Solvikingarna
2:22:24
M
19
1164
21
Magnus Holmén
1976
Ericsson IF
2:23:41
M
20
1172
22
Martin Engelin
1977
Aktiv Öresjö
2:23:46
M
21
1252
23
Ulf Johansson
1977
LINDOME
2:24:33
M
22
1174
24
David Lilljegren
1968
Volvo IF
2:25:30
M
23
1244
25
Julian Eliasson
1990
IK Granit
2:25:51
M
24
1233
26
Gerhard Olsson
1970
GÖTEBORG
2:28:18
M
25
1246
27
Johan Ljung
1977
GÖTEBORG
2:28:45
M
26
1179
28
Nicklas Yderhag
1981
BORÅS
2:31:07
M
27
1230
29
Michael Lidström
1990
Ullevi FK
2:31:18
M
28
1176
30
Mattias Törnkvist
1972
Björndammen
2:31:32
M
29
1253
31
Daniel Bergström
1986
GÖTEBORG
2:32:14
M
30
1160
32
Patrik Lilja
1969
Ale 90 IK
2:32:18
M
31
1199
33
David Klingberg
1978
Lonesome Runners
2:32:44
M
32
1189
34
Håkan Vilhelmsson
1970
Mölndals AIK
2:33:01
M
33
1229
35
Johanna Johansson
1971
IF Rigor
2:33:11
K
2
1194
36
Tommy Andersson
1992
Lonesome Runners
2:34:01
M
34
1201
37
Stefan Kimming
1965
Mölndal Outdoor IF
2:35:59
M
35
1186
38
Jimmie Knutsson
1982
GÖTEBORG
2:36:00
M
36
1247
39
Kaj Lahti
1967
DRT Kungsbacka
2:36:23
M
37
1245
40
Martin Paymbrant
1973
Solvikingarna
2:36:41
M
38
1181
41
Martin Jakobsson
1987
Svillinge IF
2:36:49
M
39
1224
42
Anders Nyberg
1965
Pure Sport Nutrition
2:37:37
M
40
1195
43
Jens Larsson
1973
OK Alehof
2:37:48
M
41
1158
44
Martin Alfgården
1967
Sävedalens AIK
2:38:14
M
42
1227
45
Patrik Magnerius
1968
Solvikingarna
2:38:43
M
43
1191
46
Fredrik Sjögren
1974
KÅLLERED
2:39:10
M
44
1251
47
Albin Peterson
1992
Navåsens FK
2:39:26
M
45
1168
48
Erik Johansson
1969
Pfizer SK
2:41:01
M
46
1232
49
Göran Lomander
1964
IK Dran
2:41:45
M
47
1237
50
Jarmo Havilehto
1972
ÄLVÄNGEN
2:42:43
M
48
1200
51
Mattias Luks
1979
Vegan Runners IK
2:43:51
M
49
1183
52
Siw Bottolfsen
1982
Team Bottolfsen
2:45:17
K
3
1171
53
Joakim Kopka
1969
Lonesome Runners
2:48:11
M
50
1197
54
Anette Magnusson
1964
Triathlon Väst
2:49:00
K
4
1222
55
Lotta Notfjäll
1988
Lonesome Runners
2:51:28
K
5
1235
56
Pär Björckebaum
1974
ONSALA
2:52:35
M
51
1187
57
Therese Hallström
1981
GÖTEBORG
2:53:50
K
6
1180
58
Malin Winbo
1981
BORÅS
2:54:17
K
7
1203
59
Maria Gustavsson
1981
BORÅS
2:54:18
K
8
1214
60
Andreas Skantz
1985
Fotboll för dummies
2:55:25
M
52
1212
61
Sara Johansson
1989
GÖTEBORG
2:56:50
K
9
1225
62
Christian ( Knasen) Eikedal
1980
Team Knasen/O2trikonditionscenter
2:56:52
M
53
1184
63
Mahssa Karimi
1983
Solvikingarna
2:57:41
K
10
1231
64
Andreas Astlund
1986
GÖTEBORG
3:04:13
M
54
1213
65
Martin Molin
1967
Uddevalla SK
3:04:16
M
55
1221
66
Bo Helsing
1966
GÖTEBORG
3:04:21
M
56
1220
67
Mikael Siring
1963
Big Joe Turner
3:04:39
M
57
1250
68
Lars Eriksson
1970
VÄSTRA FRÖLUNDA
3:05:47
M
58
1218
69
Irene Carlensberg
1972
Solvikingarna
3:09:37
K
11
1211
70
Susanne Hellberg-Björkdahl
1976
GÖTEBORG
3:11:22
K
12
1234
71
Ola Utbult
1950
ARVIKA
3:19:46
M
59
1219
72
Ulrika Samuelsson
1973
LERUM
3:21:24
K
13
1210
73
Karin Dejke
1967
HOVÅS
3:22:04
K
14
1206
74
Joel Peterson
1959
Navåsens FK
3:23:50
M
60
1208
75
Daniel Högberg
1962
Hotel Flora
3:23:57
M
61
1236
76
Frida Winbo
1981
BORÅS
Brutit
K
1202
77
Therese Eriksson
1982
GÖTEBORG
Brutit
K
1248
78
Maria Gustafsson
1977
Friskis & Svettis Borås
Brutit
K
1249
79
Lars Dahlin
1979
HISINGS BACKA
Brutit
M
1241
80
Kjell Persson
1948
Navåsens FK
Brutit
M
1209
81
Staffan Appelgren
1967
GÖTEBORG
Brutit
M
1188
82
Carl-Johan Johansson
1963
DRT Kungsbacka
Brutit
M
1190