Senaste
Resultatlistor
Sök resultat
Till tävlingens sida

Göteborg Marathon 2016

Antal fullföljande: 726
Antal startande: 741

Marathon: K   K motion   M   M motion   
4 x 10,5 km: K Stafett   M Stafett   Mix Stafett   
Halvmarathon: K öppen   M öppen   

Till toppen av sidan

K, Marathon

     Startnr
1Therese Fredriksson1986SOK Knallen3:10:5219
2Malin Svahnström1988TwinPeaks Triathlonklubb3:15:29110
3Johanna Johansson1971IF Rigor3:20:3051
4Jaana Jobe1957Solvikingarna3:23:2125
5Jennifer Friman1975IF Rigor3:23:33108
6Petra Kinnerberg1971Linköpings LK3:24:2154
7Saara Mikkonen1987IF Linnéa friidrott3:26:0053
8Sara Erkfeldt1974Friskis & Svettis Göteborg3:27:1146
9Yvonne Carlberg1969Lindome Outdoors3:31:0695
10Malin Goldkuhl1978Solvikingarna3:36:19192
11Malin Helmker1991Hässleholms Freeflow AC3:42:5493
12Lena Karlsson1963IFK Halmstad3:46:5894
13Annie Pettersson1992IK Akele3:50:3582
14Marina Andersson1978Triathlon Väst3:52:1596
15Tove Molin1967IK Jogg3:55:06106
16Sofia Kay1976LK TV883:57:4761
17Catrin Holmvik1982Triathlon Väst3:58:48200
18Yvonne Carlgren Hansson1970Friskis & Svettis Partille4:03:2187
19Sandra Olsson1983SK Granan4:17:3372
20Annika Askengren1960LK TV884:18:3265
21Lisa Amundsson1960Strömstad Löparklubb4:26:56187
22Poly Jensell1969Solvikingarna4:29:2260
23Mari-Louise Nilsson1970Bohus IF Friidrott4:38:4679
 Annette Persson1967Frosta multisportBrutit75
Till toppen av sidan

K motion, Marathon

     Startnr
1Karin Fornell1979FALKENBERG3:16:55328
2Lina Karlsson1977En av tre running club3:19:07561
3Karin Ahlstedt1976Coach K Runners3:21:48320
4Maj Stenmark1987LUND3:26:59512
5Emily Hedström1985UPPLANDS VÄSBY3:29:12458
6Amanda Fjellström1988Crossfit Trestad 3:34:21333
7Emilia Todorovska1988HÄGERSTEN3:35:06341
8Marie Lind1978HABO3:38:17468
9Andrea Frid1969Lonesome Runners3:47:25570
10Josefine Runebrant1994GÖTEBORG3:47:51464
11Malin Hellberg1989GÖTEBORG3:48:18397
12Lina Modén1981FALKÖPING3:50:43513
13Milka Uzur1974BODAFORS3:51:31350
14Karin Lagerblad1966Falkenbergs RR3:51:44362
15Malin Nilsson1987GÖTEBORG3:53:07352
16Louise Bernhoff1996ÖSTRA TOMMARP3:53:31406
17Mette Synnerström1971SkiLøperne3:53:50371
18Lotta Samuelson1974BOLLEBYGD3:55:53347
19Caroline Westman1986BRÅLANDA3:56:00455
20Margareta Gustafsson Kubista1964MÖLNDAL3:57:20451
21Inger Bergström1966ASKIM3:58:10559
22Isabell Eriksson1974KÅLLEKÄRR3:58:29510
23Camilla Karlsson1977TROLLHÄTTAN3:59:02442
24Sara Bengtsson1996SIMRISHAMN4:00:13407
25Alexandra Andersson1986GÖTEBORG4:00:57472
26Nina Tureson1988LINKÖPING4:00:59542
27Kristina Lyrenäs1975STAFFANSTORP4:03:24424
28Dorthe Nielsen1967NBPI4:03:43359
29Malin Flinck1976Gustavs vänner4:05:50556
30Linda Nilsson1975KARLSTAD4:06:38470
31Malin Roswall1970BILLDAL4:10:16462
32Annika Forsler1976GÖTEBORG4:18:19565
33Ulrika Baskett1972GÖTEBORG4:19:16368
34Nadia Nuldén1991GÖTEBORG4:19:45383
35Susanne Davidsson1977KÄRNA4:23:05544
36Jessica Norlin1976Stigmännen Karlshamns OK4:28:3971
37Therese Jacobsson1978SOLLEBRUNN4:30:33555
38Anna-Karin Arvidsson1969IK Pannben4:37:47514
39Nicholas Gurtata1971GÅNGHESTER4:40:46444
40Aysun Gundogan1972BORÅS4:41:51498
41Marika Falkek1974Falkenbergs RR4:44:33372
42Marie-Louise Nilsson1994GÖTEBORG4:48:12412
43Ing-Marie Fyhr1959MÖLNDAL4:50:04496
44Ingela Tell1971GÖTEBORG5:01:08530
45Mathilda Lindström1986FORSERUM5:11:01386
46Lisa Sallmén1980Silleruds IF5:19:271400
47Gitta Gislén1965ALINGSÅS5:24:34401
Till toppen av sidan

M, Marathon

     Startnr
1Tobias Johansson1979Falkenberg Allstars2:39:50188
2Joar Edlund1996Väsby IK friidrott2:42:073
3Linus Wirén1993IK Ymer2:43:33112
4David André Aasen1989Melhus IL / OPIL / Cubastolen2:47:16182
5Albin Ingmarsson1993Kyrkhults SK2:48:08109
6Ashkan Fivrin1977Triathlon Väst2:50:201
7Christian Gjertveit1981Driv IL2:51:49304
8Per Roslund1981TwinPeaks Triathlonklubb2:53:30191
9Mikael Ström1959Mölndal Outdoor IF2:57:2510
10Magnus Wik1966Friskis & Svettis Örnsköldsvik2:57:345
11Markus Hedfors1975Triathlon Väst2:57:4211
12Jerker Aspgård1982Mölndal Outdoor IF3:00:05194
13Mikael Tilly1972Lerum Friidrott3:00:2217
14Michael Zantelid1974Umara Sports Club3:02:577
15Staffan Sundvall1981IF Linnéa friidrott3:03:13101
16Torbjørn Høitomt1985IL Skarphedin3:05:0720
17Tore Granli1967Romerike Ultraløperklubb3:06:3013
18Tore Mortensen1973Romerike Ultraløperklubb3:06:35113
19Kim Aarli Larsen1964Skeid3:07:118
20David Åhman1977IF Linnéa friidrott3:07:4540
21Fredrik Arrhenius1960Team Club Running Stockholm3:08:16518
22Henrik Mosén1976Triathlon Väst3:08:29184
23Daniel Assarsjö1976SOK Knallen3:09:3430
24Jan Norén1969Glanshammars IF3:11:35379
25Björn Westling1959Mölndal Outdoor IF3:13:2931
26Per Breimer1958FK Snapphanarna3:13:5926
27Bobby Ljung1970AXA Sports Club3:14:5522
28Peter Petersson1976OK Alehof3:16:5914
29Anton Wilson1983Friskis & Svettis Borås3:17:24185
30Peter Carlmark1966AXA Sports Club3:17:5042
31Axel Smith1986Björnstorps IF3:17:5292
32Andreas Larsson1979Team Ultrasweden LK3:18:5816
33Ulf Johansson1977Triathlon Väst3:19:3935
34David Lilljegren1968Mölndal Outdoor IF3:20:0039
35Johan Lingsten1973Mölndal Outdoor IF3:21:4597
36Magnus Ekstrand1969Mölndal Outdoor IF3:22:5585
37Johan Nordlund1984Triathlon Väst3:25:17111
38Bjørn Gjerde1955IL i BUL 3:25:4323
39Thomas Olesen1972IK Hakarpspojkarna Friidrott3:27:0362
40Christian Roed1991IF Kville3:27:3745
41Magnus Ringström1973Solvikingarna3:28:4218
42Ketil Nilsen1971Ull/Kisa IL friidrett3:30:4536
43Johan Sävenstrand1972Hestra IF3:30:5633
44Anders Onsbacke1980Aktivitus Sports Club3:32:2952
45Leif Karlsson1963Solvikingarna3:34:17314
46Per Kjöllerström1981Tranemo IF Skidklubb3:34:18197
47John Olofsson1982HLK-923:34:2944
48Johan Olausson Lord1980SOK Knallen3:36:46105
49Patrik Lilja1969Ale 90 IK3:38:3943
50Adrian Nilsson1969Solvikingarna3:39:3521
51Joel Cederholm1980Solvikingarna3:40:26195
52Sven Verdrengh1972AXA Sports Club3:41:1656
53Mathias Dahlander1975Borås SK3:44:24186
54Matthew Beale1978Lidköpings VSK3:44:35102
55Henrik Ekdahl1973Lidköpings VSK3:44:35193
56Jan-Åke Kjellberg1972Triathlon Väst3:47:42103
57Niklas Fredlund1965Team Ultrasweden LK3:48:4055
58Jan Levholm1962Kongahälla AIK3:49:2258
59Roger Jarl1966Håfreströms IF3:53:2990
60Jonas Mattsson1978AXA Sports Club3:56:07196
61Mathias Johansson1967IK Jogg3:56:1324
62Nils Janhäll1971IK Stern3:57:46190
63Håkan Adolfsson1981Sisu Forshaga SK4:01:4077
64Roger Kovacs1969Solvikingarna4:03:0366
65Marcus Andersson1982Umara Sports Club4:08:1548
66Bengt Göransson1960Falu IK4:08:5898
67Leif Franzén1946LK Nyköping Runners4:09:3459
68Torsten Olsson1951Solvikingarna4:10:2963
69Andreas Nordlund1983IK Kamp4:12:4457
70Jesper Sjölander1969Björnstorps IF4:15:1191
71Dafe Eghagha1985Triathlon Väst4:17:3268
72Anders Jämtdalen1973Team Ultrasweden LK4:25:0250
73Christer Nilsson1978Kalmar RC Triathlon4:27:3984
74Ola Persson1964Ryssbergets IK4:28:38198
75Jörgen Nilsson1950Vi som springer, hellre än bra LLK4:34:1564
76Stig Samuelsson1947IF Tjalve Norrköping4:54:1878
77Roger Andersson1969IK Stern5:04:0273
78Kent Åke Eriksson1958Arvika Löparklubb5:06:4081
79Lennart Skoog1946Stenungsunds OK5:10:0380
80Owe Gustavsson1956Apladalens LK5:19:1999
81Lars Almqvist1951IFK Helsingborg5:25:15100
82Stig Söderström1943Kvarnsveden Friidrott5:42:11189
 Ermias Tekie1971SolvikingarnaBrutit183
 Johan Skårbratt1981SolvikingarnaBrutit9
 Kjell Gustafsson1957Frosta multisportBrutit88
 Mattias Rekonius1972Örebro AIKBrutit74
 Julian Eliasson1990IK GranitBrutit6
Till toppen av sidan

M motion, Marathon

     Startnr
1Ted Ås1972Team Salming2:46:19564
2Jens Eriksson Wibring1981HOVÅS2:47:28491
3Andreas Pettersson1976Lonesome Runners2:55:56511
4Pontus Sjöqvist1978Lonesome Runners2:56:03429
5Direnc Özdemir1986Cinqore AB2:56:06306
6Joakim Isendahl1985IF Ski Team Skåne2:57:23302
7Linus Peterson1984Peking Athletes2:58:08569
8Mattias Gynäs1978Uddevalla CK2:58:51572
9Mattias Fornell1972FALKENBERG3:00:13310
10Björn Williamson1984Lonesome Runners3:04:19410
11Nils Ipsen1985Tega Outdoor3:04:33503
12Christoffer Josefsson1988MALMÖ3:06:06323
13Daniel Holmdahl1991LUND3:06:56305
14Alexander Hars1978GÖTEBORG3:09:44545
15Rikard Edgren1972Rosenfot3:10:12474
16Gerhard Olsson1970GÖTEBORG3:11:46327
17Jonas Svensson1985JÖNKÖPING3:13:02471
18Ola Axheden1977Falkenbergs RR3:13:15311
19Krister Kristiansen1980OSLO3:14:54373
20Ola Nilsson1980GÖTEBORG3:14:58509
21Daniel Lindgren1973GÖTEBORG3:15:12541
22Henrik Westblad1977IF Skattmasarna3:15:38539
23Torbjörn Holmqvist1964SKF Friluftsklubb3:16:22522
24Kim Okfors1986GÖTEBORG3:16:38321
25Frederik Emil Juul1989HAMAR3:17:39315
26Anders Fredriksson1983Arvika IS3:18:51431
27Torbjörn Wissö1970Spring i Önnered3:19:00520
28Simon Axelsson1976SÄVSJÖ3:19:59411
29Senad Bahonjic1969Falkenbergs RR3:20:12317
30Nils Nilsson1982GÖTEBORG3:21:52515
31Fredrik Lerjestedt1972Lonesome Runners3:21:52558
32Andreas Dahlgren1976Göteborgs Spårvägars GIF3:23:46380
33Magnus Johansson1974Coach K Runners3:23:47495
34Andreas Valdmaa1985Team Salming Concept Store3:25:25560
35Per Nilsson1967HELSINGBORG3:25:58319
36Viktor Thun1988Team Thun3:26:01308
37Arne Petter Omholt1968OSLO3:26:42318
38Rickard Larsson1979GÖTEBORG3:27:03557
39Mattias Jangard1972TÄBY3:27:09452
40Lars Warolin1970KARLSTAD3:27:40465
41Fredrik Einarsson1976ASKIM3:29:01399
42Niklas Jönsson1984GÖTEBORG3:29:02532
43Peter Ekström1977Mysjoggarna3:29:25525
44Bengt Salomonsson1969FLODA3:30:03537
45Mathias Henriksson1974TORSLANDA3:30:05346
46Björn Lindenberg1978TORSLANDA3:30:45500
47Måns Wiklund1974JONSERED3:30:51502
48Magnus Hollander1968IFK Dubbeldusch3:30:56329
49Magnus Wigren1962MÖLNDAL3:30:57331
50Emil Falkek1974Falkenbergs RR3:32:48340
51Christian Schöld1979Försvarsmakten3:34:17553
52Johan Jönsson1974Tega Outdoor3:34:53481
53Anders Ebeling1973Spurs3:34:55571
54Stephan Höfer1970LANDVETTER3:35:07391
55Mats Johansson1963Coach K Runners3:35:25507
56Oskar Schlyter1984LÖDDEKÖPINGE3:35:51483
57Robert Medrala1976Falkenbergs RR3:36:08550
58Johan Pettersson1981MANTORP3:37:04488
59Tobias Meyer1973ÖJERSJÖ3:38:36527
60Mattias Persson1991Fröjdens FK3:38:40552
61Fredrik Källström1988MALMÖ3:41:35447
62Oscar Hernandez1955Eklandavargarna3:41:37325
63Anders Nyberg1965LERUM3:41:47336
64David Svensson1987STENKULLEN3:42:31529
65Thomas Schäfer1981GÖTEBORG3:42:51562
66Anders Lindgren1974Mölndals Roddklubb3:43:07566
67Keijo Kauranen1974FPoIK Vänersborg3:43:09486
68Nebojsa ( Nebbe ) Bjelovuk1965HALMSTAD3:43:25482
69Martin Axelsson1977Lonesome Runners3:43:38413
70Sohrab Nassiri1982GÖTEBORG3:44:27478
71Ulf Wederbrand1973GÖTEBORG3:44:30523
72Ken Poulsen1961NBPI3:45:07343
73Martin Forssell1972TORSLANDA3:45:18516
74Niclas Johansson1971KUNGÄLV3:46:12344
75Måns Larsson1993HERRLJUNGA3:46:15339
76Ivan Marino1983TSM-running3:46:16322
77Thomas Nilsson1965Lonesome Runners3:46:27526
78Henrik Simonsen1966MÖLNDAL3:46:27485
79Peter Persson1967Halmstadtriathleterna3:47:26489
80Francesco Marino1953SUNDBYBERG3:47:311194
81Said Enayatie1963MÖLNDAL3:48:46492
82Anders Carlsson1971Åsa IF3:49:01573
83Johan Axelsson1980SJÖMARKEN3:49:02575
84Björn Hesse1965SÄVEDALEN3:49:19546
85Peter Unger1967ASKIM3:50:11382
86Lars Wessing1964Lonesome Runners3:50:45433
87Martin Jenssen1963VÄSTERÅS3:50:54484
88Anders Rosen1969Stenungsundslöparna3:51:26531
89Simon Jormelin1975ÅBY3:53:08505
90Ola Hansson1962HOVÅS3:54:08499
91Adnan Cipurkovic1970HALMSTAD3:54:31508
92Jaakko Pekka Nieminen1988GÖTEBORG3:55:09384
93Martin Forssell1961CANNES3:55:11506
94Simon Cederholm1983Spera Invest3:55:25422
95Jarmo Havilehto1972ÄLVÄNGEN3:56:12477
96Anders Wadman1979Arvika IS3:56:15432
97Rickard Möllerström1976Shake n bake3:56:23338
98Karl-Henrik Axelsson1960CFE Nordic3:58:07345
99Jimmy Erlandsson1984FALKENBERG3:58:44473
100Peter Ahlgren1972VÄSTRA FRÖLUNDA3:58:51493
101Magnus Kristiansson1972LK TV883:59:21563
102Christer Bergström1952MOTALA4:01:24579
103Olle Ryberg1965DJURA4:01:45348
104Johan Postma1970EDSLESKOG4:05:35567
105Magnus Toftered1956HÖKERUM4:05:52351
106Niclas Dia1964Rolls-Royce IF4:06:02367
107Michael Liljeqvist1981LINKÖPING4:07:36342
108Jonas Nilsson1969SVEDALA4:08:22370
109Michael Holmberg1985GÖTEBORG4:08:31437
110Robert Pettersson1981GÖTEBORG4:09:28519
111Tony Donnellan1965GÖTEBORG4:09:39420
112Magnus Källgård Videll1968FPoIK Vänersborg4:11:32349
113Joakim Rinman1988Gamlestaden FF4:11:47548
114Daniel Blidö1977Blidö Athletic Society 4:12:04364
115Jonas Blomdahl1977SK70 Triathlon4:13:01501
116Jan-Erik Ullström1962SÄFFLE4:13:43490
117Anonym . *4:13:45441
118Lennart Hansson1949Postens IF Göteborg4:14:18536
119Stefan Rimbe1958KUNGSBACKA4:14:51419
120Emil Björkander1977GÖTEBORG4:15:02574
121Tomas Bäfver1972Ulricehamns IF4:15:24543
122Per Jacobsson1970Lonesome Runners4:15:29445
123Thomas Witten1969LENHOVDA4:17:28417
124Tor Stagnell1984Lonesome Runners4:18:50357
125Peter Karlsson1959GRÅBO4:21:36547
126Xuefan Xu1962GÖTEBORG4:21:36534
127Patrik Erkfeldt1973VÄSTRA FRÖLUNDA4:22:39476
128Boas Backman1975LYSEKIL4:23:27554
129Jonas Landin1988GÖTEBORG4:24:57408
130Bengt Arne Palm1953HALMSTAD4:26:10366
131Ian Hitzeroth1967GÖTEBORG4:30:21358
132Toni Lazarevski1967LANDVETTER4:33:12418
133Olle Hallden1958MALMÖ4:40:14497
134Anders Olsson1973BILLDAL4:42:49460
135Magnus Frisén1965Peab fritid4:44:24568
136Mikael Dolietis1962TORSLANDA4:47:58454
137Harri Luukko1970FLEN4:49:17421
138Gustav Lilliebrunner1994SURTE4:58:10504
139Raul Eriksson1969TROLLHÄTTAN4:58:48396
140Urban Ledin1961KARLSTAD5:04:54457
 Mattias Lindström1970TÄBYBrutit453
 Svein Frebergsvik1965KNASBrutit466
 Martin Bergström1986BORÅSBrutit355
 Lars Try1956TVEDESTRANDBrutit375
 Oscar Olsson1985SPIF TriathlonBrutit578
 Jens Abrahamsson1978GÖTEBORGBrutit577
 Morgan Johansson1974Lonesome RunnersBrutit324
 Tobias Welin1970BILLDALBrutit549
 Andreas Giselsson1983ÖRKELLJUNGABrutit576
Till toppen av sidan

K Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Elin Levin1978Skintebo Ladies3:49:59902
Till toppen av sidan

M Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Robert Liljander1972LWT3:28:51901
2Jens Wallén1989Castellum3:37:54909
3Lars Persson1974Bamatex 3:46:10903
4Fredrik Tiger1968GöteborgsOperan / GO Grannsamverkan3:53:40910
Till toppen av sidan

Mix Stafett, 4 x 10,5 km

     Startnr
1Åsa Eriksson1990Vinthundsflocken2:51:53911
2Hannah Griffiths1981Götterdämmerunnerz3:26:07906
3Carl-Johan Winblad1984KROKOM3:33:11907
4Yongmei Zhang-Gustafsson1969GöteborgsOperan Bästa laget3:35:01905
5Kenneth Örtendahl1959De Sanna Operafantomerna3:38:45904
Till toppen av sidan

K öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Zsanett Móczó1985Vasas SC1:25:221008
2Mirella Carlsson1975Kongahälla AIK1:28:551333
3Nicole Pelin1987Varbergs GIF Friidrott1:29:421029
4Linda Christensen1980OK Kullingshof1:32:191405
5Anna Licht1977AstraZeneca IF1:32:391420
6Annelie Blomquist1992IS Göta Friidrott1:33:171416
7Jennie Forsberg1980Majornas IK1:34:081411
8Marie Robertsson1977IFK Göteborg Friidrott1:36:141414
9Helen Eriksson1968Majornas IK1:36:341690
10Kerstin Windeno1972LJUNGSKILE1:36:561671
11Lovisa Danielsson1994Dala-Järna IK1:38:491059
12Felicia Torbjörnsson1995SIMLÅNGSDALEN1:39:091378
13Emilia Talje1974VÄSTRA FRÖLUNDA1:39:501209
14Laura Sunila1988HELSINGFORS1:41:241078
15Marja Berg1971GÖTEBORG1:41:491685
16Sophie Öhrström1981SUNDBYBERG1:41:501082
17Therese Hallström1981GÖTEBORG1:41:511168
18Susanna Frennemo1965Friskis & Svettis Stenungsund1:42:371679
19Matilda Lundborg1992SUNDBYBERG1:43:381340
20Elisabeth Björk Brämberg1971Solvikingarna1:43:39107
21Ingela Berrum1963Solvikingarna1:43:391239
22Carolin Bock1986BERLIN1:44:281086
23Linda Rehn1977IFK Halmstad1:44:391684
24Christine Wageborn1970VRC1:45:161277
25Malin Zetterberg1974BILLDAL1:45:551348
26Gabrielle Hult1991GÖTEBORG1:45:581181
27Jennie Halvarsson1992FINSPÅNG1:46:201215
28Li Hagström1981Mölndals stads motionsförening1:46:521309
29Eleonor Öström1959IF Kville1:47:381090
30Pia Frisén1966LIDKÖPING1:47:441389
31Tom Nehring1973ASKIM1:47:491253
32Julia Jakobsson1990GÖTEBORG1:48:001093
33Ellen Sepp1987Friskis & Svettis Borås1:48:001643
34Malin Ström1972DRT Kungsbacka1:48:181101
35Ida Thylén1982LJUNGSKILE1:48:391332
36Ingbritt Wahlström1965ASKIM1:49:111124
37Jenny Carlsson1973STENUNGSUND1:49:121296
38Anna Kruus1973ASKIM1:49:131683
39Karin Brännström1977GÖTEBORG1:49:141330
40Stephanie Gradeus1991HERRLJUNGA1:49:191300
41Jessica Barck1977LJUNGSKILE1:49:201670
42Ulla-Carin Färnhage1962Solvikingarna1:49:511645
43Anne Edenro1971Kvarnbyns löparsällskap1:49:571652
44Mikaela Wallo1990GÖTEBORG1:50:271109
45Joanna Lindskog1987HINDÅS1:51:031112
46Malin Åkesson1987OLOFSTORP1:51:271173
47Angela Barck1982LJUNGSKILE1:52:471122
48Magdalena Radtke1983GÖTEBORG1:53:031134
49Clare Okfors1984GÖTEBORG1:53:461121
50Kate McDermott1984GÖTEBORG1:54:271103
51Linda Johansson1985LIDINGÖ1:54:311102
52Frieda Galianis1985Mölndal Outdoor IF1:54:481118
53Linnea Jonze1989Team Tarragona1:54:541662
54Cristine Lysell1968KÄRNA1:54:541355
55Karolina Beskow1995VÄSTRA FRÖLUNDA1:54:571308
56Annelie Jansson1962Lerum Friidrott1:55:091663
57Karolina Gustavsson1984SOK Knallen1:55:121111
58Joclyn Nissar1979GÖTEBORG1:55:151648
59Liselott Lidén1984GÖTEBORG1:55:341184
60Louise Östangård1986BILLDAL1:55:451379
61Camilla Vahe1985GÖTEBORG1:55:451257
62Stine Sem Kristoffersen1991Tjøme Løpeklubb1:56:321143
63Ulrika Ivarsson1970LINDOME1:56:451234
64Stina Blomqvist1984Runacademy IF1:58:211204
65Malin Vall1997HOVÅS1:58:341105
66Hilde Hansen1975DRAMMEN1:59:161673
67Ulrika Billkrantz1969HOVÅS1:59:541285
68Jenna Green1981TØNSBERG2:00:041271
69Isabelle Henriksson1986Team Ultrasweden LK2:00:051117
70Sabina Thyselius1969Have2yoga2:00:091135
71Linda Rosén1976KÅLLERED2:00:191208
72Eva-Lena Hjalmarsson1975Lonesome Runners2:00:321396
73Kristine Heistad1990IL Skarphedin2:02:241137
74Theresia Höglund1978Lonesome Runners2:02:251140
75Ingjerd Buer Løvås1954HALDEN2:02:391675
76Malin Johansson1977LINDOME2:02:551659
77Helena Frankmar1964GÖTEBORG2:03:051289
78Teresa Hallberg1966GÖTEBORG2:03:111226
79Jennie Välawik1976TECKOMATORP2:03:211224
80Rebecca Forsberg1995LUND2:03:371292
81Sofie Noren1976Glanshammars IF2:03:40378
82Brynja Brynjarsdottir1982LJUNGSKILE2:03:561335
83Rosita Londré1955LERUM2:04:011284
84Christina Jacobson1958ALINGSÅS2:04:221305
85Susanne Borssén1964BRÅLANDA2:04:351299
86Maria Gunnesson1976GÖTEBORG2:04:561387
87Teresia von Sicard1967Solvikingarna2:04:571147
88Linda Lindbom1976LJUNGSKILE2:04:591665
89Sini Jaakkola1981Umara Sports Club2:05:1669
90Lilli Andersson1980SANDARED2:05:17463
91Kristina Dahlöf1968IF Kville2:05:181142
92Justyna Krzys1986Klub Matiego Jezowe2:05:221113
93Sandra Ekvall1987UDDEVALLA2:05:411401
94Maria Minter1974TORSLANDA2:06:131251
95Pernilla Beining Dahlgren1967Lonesome Runners2:06:451125
96Magdalena Brander1983GÖTEBORG2:07:021220
97Karin Pettersson1983VÄSTRA FRÖLUNDA2:07:041175
98Sofia Rossäng1970VÄSTRA FRÖLUNDA2:08:381657
99Hedvig Aspenberg1985GÖTEBORG2:08:511245
100Maria McAvey1974MÖLNLYCKE2:09:081128
101Eva Porserud1954Fredrikshofs FIF2:09:121294
102Nina Magnerius1978KÅLLERED2:09:471658
103Anna Svensson1977Mysarnas IK2:11:311146
104Christina B. Vermelid1975DRAMMEN2:11:311677
105Anna Falk1966LANDSKRONA2:11:381191
106Kajsa Mindelsohn1976FLODA2:11:421267
107Lena Linnér1959SOLLEFTEÅ2:12:041295
108Marion Engström1982GÖTENE2:12:261254
109Christina Fröjdlund1971Lazy Ladies2:13:371144
110Anna Hagman Lagell1990LINKÖPING2:13:391163
111Birgitta Johansson1962KUNGSBACKA2:13:421357
112Linda Karlsson1974JONSTORP2:15:131203
113Caroline Olsson1977SÄFFLE2:15:181192
114Ulrika Winge1978Lonesome Runners2:15:271247
115Julia Nilsson1992STENKULLEN2:16:221369
116Malin Göthensten1970TORSLANDA2:17:041638
117Cilena Rubinsson1970Lazy Ladies2:17:301241
118Lina Edlund1981SOLLEFTEÅ2:18:331156
119Anaïs Andreu Palahí1994CORÇÀ2:18:491129
120Carlota Pons1994LA BISBAL D´EMPORDÀ2:18:491130
121Åsa Söderberg1963Lonesome Runners2:20:111158
122Stina Thulin1965DEGERHAMN2:21:051210
123Ninn Mosel1962MÖLNDAL2:31:451155
124Gunilla Franzén1944LK Nyköping Runners2:36:411151
125Emy Lin1980SAN FRANSISCO2:38:591412
126Emma Hällbacka1988FIT by Emma Hå (fitbyemmaha.com)2:48:431160
127Jannice Persson1969Frosta multisport2:52:351275
Till toppen av sidan

M öppen, Halvmarathon

     Startnr
1Nuray Yassin1981Ullevi FK1:12:091001
2Olle Dahlberg1987Solvikingarna1:13:081700
3Freedom Amaniel1996FALKÖPING1:14:381386
4Tony Hatefnejad1987IFK Skövde Friidrott1:14:411699
5Jonas Örarbäck1990IF Mantra Sport1:14:581432
6Hannes Christiansen19891. FC Kaiserslautern1:17:351698
7Anton Bengtsson1989Stenungsunds friidrott1:17:381002
8Sava Iancovici1974Solvikingarna1:17:431004
9Markus Vall1992STOCKHOLM1:18:101022
10Magnus Magnusson1968Navåsens FK1:18:421337
11Jack Langgaard1979IF Kville1:18:581006
12Peter Helmroth1966Lerum Friidrott1:19:011011
13Daniel Frantzich1979Falkenberg Allstars1:19:091390
14Sebastian Pokorny1986GÖTEBORG1:19:451696
15Robban Andersson1978Hammarby IF Friidrott1:19:561003
16Henrik Salsing1977GÖTEBORG1:20:071694
17Martin Yttring1967Solvikingarna1:20:311012
18Tomas Bengtsson1963Stenungsunds friidrott1:20:341013
19Peter Sääf1975IFK Halmstad1:21:151016
20Mikael Lipschütz1974Jippolöparna1:21:471402
21Filip Malm1991Club Active Island Tjörn1:21:521633
22Daniel Östlund1979LINDOME1:22:131033
23Joel Språng1984Blomskogs IF1:22:131009
24Oliver Sparrings1989Team Tarragona1:22:201697
25Erik Fossen Nilsen1987Team Merida Tri1:22:211014
26Christian Larsson1975KÅLLERED1:22:281007
27Joachim Svedberg1977Högsbo AIK1:22:501228
28Max Andersson1992Vedums AIS1:23:011019
29Samuel Alfredsson1984GÖTEBORG1:23:401660
30Patrik Bråvi1974Team 2XU1:23:431023
31Christian Åkesson1979Uddevalla SK1:24:051018
32Torbjörn Karlsson1975OK Kullingshof1:24:211017
33Oscar Westerlund1988GÖTEBORG1:24:291020
34Goran Edenro1972Kvarnbyns löparsällskap1:24:411695
35Fredrik Sjöman1981Falkenbergs RR1:24:471419
36Björn Amfors1969Solvikingarna1:24:531674
37Torbjörn Gelotte1976Solvikingarna1:25:391427
38Daniel Bergström1986GÖTEBORG1:26:151266
39Daniel Hägerlöf1974Solvikingarna1:26:231424
40Carl Johan Magnusson1980GÖTEBORG1:26:351036
41Olle Olsson1988Umara Sports Club1:26:451027
42Stefan Bodin1978Högsbo AIK1:27:001035
43Magnus Engström1963Fredrikshofs FIF1:27:131221
44Johan Svensson1976Solvikingarna1:27:171038
45Gustav Persson1981GÖTEBORG1:27:271287
46Christian Apelqvist1983GÖTEBORG1:27:331031
47Even Bentzen Løvås1989HALDEN1:27:381028
48Jonas Martinsson1992Trollhättans IF friidrott1:27:551349
49Fred Morgan Larsen1967Fredrikstad IF1:28:041410
50Joachim Persson1964Solvikingarna1:28:151034
51Mattias Gustafsson1973GÖTEBORG1:28:211325
52Thomas Klein1969IK Stern1:28:301631
53Conrad Thompson1973Longhorns1:28:301046
54Adam Lilja1991GÖTEBORG1:28:311073
55Johan Frendberg1975LK TV881:28:411422
56Knut Bjørn Stokke1966Ås IL1:28:471032
57Calle Lönnvald1973Bokenäs IF1:28:501644
58Stefan Schmitt1972TV 1884 Zeil1:29:121040
59Stefan Petersson1974Linköpings LK1:29:231693
60Rami Bladlav1991Umara Sports Club1:29:311037
61Andreas Schöndell1984IK Stern1:29:341021
62Sami Aaraj1972VÄSTRA FRÖLUNDA1:29:371429
63Sigvard Johansson1981VARBERG1:29:371024
64Ivan Smith1986ARVIKA1:29:381303
65Johan Öhman1961GÖTEBORG1:30:051041
66Björn Sandgren1972Triathlon Väst1:30:211395
67Erik Pettersson1983GÖTEBORG1:30:301076
68Peter Jonsson1969AstraZeneca IF1:30:481393
69Aarne Pikerpöld1970Solvikingarna1:30:501291
70Hilding Nilsson1972Solvikingarna1:31:081069
71Roger Carlsson1969KUNGÄLV1:31:181319
72Kristoffer Stefansson1981Nykroppa AIK1:31:431061
73Erik Adolfsson1985IK Granit1:31:471047
74Jonas Persson1994Team Trelleborg Triathlon1:31:521072
75Jonas Boman1979Solvikingarna1:31:561062
76Stuart Campbell1981Solvikingarna1:32:041049
77Patrik Isegran1969IF Skattmasarna1:32:161397
78Martin Åhsberg1973GÖTEBORG1:32:171240
79Hans Eriksson1948Eksjö Södra IK1:32:191045
80Jöran Wallman1980Wallmanz1:32:221687
81Peter Wallman1973Wallmanz1:32:221691
82Erik Sand1984338 Småland Triathlon & Multisport1:32:271328
83Axel Lyckberg1986Proletären FF1:32:281067
84Andreas Moberg1982AstraZeneca IF1:32:441202
85Mikael Karlgren1979Lonesome Runners1:32:471048
86Magnus Larsson1990Squeed1:32:561262
87Timo Hellberg1968Uddevalla SK1:33:001079
88Mario Sannum1983GÖTEBORG1:33:071212
89Henrik Ahl1985Hisingens CK1:33:071280
90Dashiel Maloney1979Uddevalla SK1:33:261044
91Mikael Lind1972Spring i Önnered1:33:311250
92Håkan Andersson1968Falkenbergs RR1:33:351418
93Anders Carlsson1967STENUNGSUND1:33:401297
94Mats Boman1967HALMSTAD1:33:401025
95Marcus Hyttfors1975Majornas IK1:33:431055
96Per Ahlström1977GÖTEBORG1:33:491426
97Jens Sandahl1969Some Lone Runners1:34:031350
98Svein Anders Aarsbog1975OSLO1:34:121053
99Daniel Boman1976Ericsson IF1:34:151669
100John Erlandsson1975Lerums SOK1:34:201361
101Patrik Alexandersson1974Göteborgs Studenters IF1:34:221666
102Henrik Wallström1979Hogia Running Club1:34:231068
103Svante Paulsson1972Spring i Önnered1:34:261649
104Jonas Birgersson1979GÖTEBORG1:34:381371
105Antonio Morais1963GÖTEBORG1:34:381421
106Niklas Amberntsson1971Mölndals AIK1:34:381317
107Carl Lundgren1973IS Göta Friidrott1:35:011042
108Peter Emanuelsson1983YTTERBY1:35:041229
109Fredrik Mindelsohn1971Lerum Friidrott1:35:071070
110Fredrik Sjögren1974KÅLLERED1:35:091367
111Fredrik Hallonsten1975GÖTEBORG1:35:311182
112Henrik Öhman1984LERUM1:35:381364
113Styrbjörn Johansson1970LINDOME1:35:491056
114Jan Pettersson1971Kongahälla AIK1:35:491664
115David Ekblad1990Lerums IS1:35:571375
116Fredrik Lindberg1974GÖTEBORG1:36:061081
117Dan Sjölander1954Solvikingarna1:36:121408
118Daniel Robertsson1977IFK Göteborg Friidrott1:36:141413
119Martin Gustavsson1977GÖTEBORG1:36:181362
120Finn Petersson1967Four x IF1:36:211352
121Anders Nordqvist1981Lindomes motionärer1:36:221415
122Johan Pusa1975GKN Aerospace friluftsförening1:36:251425
123Svante Grävare1956GÖTEBORG1:36:341327
124Bengt Göran Strid1959Runacademy IF1:36:461373
125Christer Abrahamsson1972VÄSTRA FRÖLUNDA1:36:491391
126Daniel Carlsson1972GÖTEBORG1:36:511075
127Michael Kossenjans1969AstraZeneca IF1:36:541692
128Erik Lorentzon1990GÖTEBORG1:37:001244
129Dennis Librell1970Chrisse Runner1:37:071276
130Anders Gezelius1950Solvikingarna1:37:081058
131Sören Ivarsson1967LINDOME1:37:141233
132Peder Blomgren1972ONSALA1:37:331686
133Juan Lopez1972Ryda SK1:37:371316
134Christopher Lopez1984Ryda SK1:37:371380
135David Öjelid1987ÖSTERSUND1:37:391106
136Mattias Luks1979Vegan Runners IK1:37:431372
137Magnus Pettersson1979TORSLANDA1:37:491353
138Terje Forseth1967GÖTEBORG1:37:501688
139Jim Westerberg1967SÄVEDALEN1:37:531385
140Lars-Åke Johansson1970Solvikingarna1:38:041632
141Jan Malm1960GÖTEBORG1:38:191170
142Anders Darefors1965JÖNKÖPING1:38:281084
143Markus Johansson1980Volvo IF1:38:281091
144Johannes Gustavsson1973FOTÖ1:38:401060
145Björn Suneson1948Vallentuna FK1:38:421057
146Martin Samson1978DRT Kungsbacka1:38:481345
147Pelle Amberntsson1973GÖTEBORG1:38:501077
148Samuel Holgersson1978KÄRNA1:38:541640
149Staffan Appelgren1967GÖTEBORG1:39:081370
150Henrik Kilhamn1988Göteborgs Pianosällskap1:39:121063
151Andréas Palm1973Kamratföreningen Kortedalarna1:39:131126
152Kevin Johannessen1997Wheelz HK1:39:141428
153Tobias Larsson1974ARVIKA1:39:191249
154Fabio Pezzotti1975GÖTEBORG1:39:261127
155Lennard Maßmann1995VE-01-11-141:39:311080
156Pelle Gustavsson1967VÄSTRA FRÖLUNDA1:39:521258
157Torbjörn Johansson1974GÖTEBORG1:39:521409
158Tobias Falk1986FALKÖPING1:39:581646
159Mikael Ringström1971SÄVEDALEN1:40:221066
160Lars Trenning1960MÖLNDAL1:40:251223
161Kristian Guander1969SK Höjden bandy1:40:311167
162Martin Laurell1981VÄSTRA FRÖLUNDA1:40:481326
163Jens Sadowski1963LG MuLi1:40:511039
164Göran Bergström1964ASKIM1:41:191650
165Lars Eliasson1962Lonesome Runners1:41:311404
166Michael Bask1974BROMMA1:41:321689
167Richard Wallin1972BORÅS1:41:431180
168Fredric Hallström1981GÖTEBORG1:41:521169
169Andy King1984NORWICH1:41:531115
170Marcus Rubensson1971VÄSTRA FRÖLUNDA1:41:591661
171Anders Karlsson1974GÖTEBORG1:42:081363
172Kjell Claesson1963GÖTEBORG1:42:161339
173Roger Wier1970VÄSTRA FRÖLUNDA1:42:201678
174Jan-Erik Hagberg1967SKEPPLANDA1:42:281263
175Peter Flood1976FRILLESÅS1:42:301231
176Christer Johansson1965STENUNGSUND1:42:371430
177Jeroen Jansen1960GÖTEBORG1:42:531242
178Per Skogsberg1974DFVM1:42:571403
179Peter Karlsson1966Mölndals AIK1:43:111647
180Peter Arvidsson1980FALKENBERG1:43:131272
181Daniel Vadvik1971SKÄRHAMN1:43:141260
182David Liderfelt1975VÄSTERÅS1:43:301676
183Axel Baarlid1990GÖTEBORG1:43:541238
184David Andersson1975HERRLJUNGA1:44:021392
185Oscar Dalerstedt1986Mölndals AIK1:44:381354
186Jan-Ove Åsbogård1962Vårgårda Cykelklubb1:44:491351
187Mats Rekonius1962KÄRNA1:44:551394
188Stéphane Jetté1967GT & Lime1:45:181243
189Tony Elias1954LERUM1:45:301213
190Stein Ulstein1964Mölndals AIK1:45:401099
191Henrik Larsson1983GÖTEBORG1:45:491290
192Pierre Schäring1964SANDHULT1:46:021431
193Roger Halleröd1969MÖLNDAL1:46:161176
194Patrick Lormehs1986BERLIN1:46:391087
195Patrik Ryn1965Lonesome Runners1:46:401433
196Bengt Dahlberg1949Solvikingarna1:47:151096
197Johannes Einestam1985GÖTEBORG1:47:201095
198Lars Johansson1971TIMMELE1:47:441273
199Henrik Sjöö1979Nykroppa AIK1:48:011313
200Andreas Lundén1981GÖTEBORG1:48:231288
201Johan Karrento1975ZER1:48:271329
202Gert-Ove Wahlström1961AXA Sports Club1:48:341120
203David Thylén1985LJUNGSKILE1:48:381331
204Robert Berg1981MÖLNDAL1:48:551407
205Christian Baarlid1956MÖLNLYCKE1:48:581237
206Jonathan Smith1990SJÖVIK1:49:121302
207Peter Karlsson1971Pan IK1:49:201346
208Ola Bernstein1979Olsson & Co1:49:251423
209Mauritz Sahlin1967VÄSTRA FRÖLUNDA1:49:251199
210Charlie Kolander1969BORÅS1:49:561132
211Lars-Olof Cedergren1963IF Skattmasarna1:50:071360
212Michael Ahlgren1963GAIS1:50:161283
213Martin Olsson1974Multisport XC1:50:251417
214Ola Klasson1965Squeed1:50:451315
215Patrik Sjögren1968GÖTEBORG1:50:521639
216Vincent Chung1972GÖTEBORG1:51:161198
217Björn Malmroth1979Røros IL1:51:171116
218Jens Lovner1986KARLSTAD1:51:191131
219Dinh Thanh Lam1954ANGERED1:51:281094
220Per-Magnus Svenson1960Lonesome Runners1:51:551338
221Fredrik Ström1968MÖLNDAL1:52:091384
222Gunnar Eriksson1961Lonesome Runners1:52:151252
223Anders Granthon1985GÖTEBORG1:52:391088
224Daniel Petersson1979Villstad GoIF1:53:091227
225Pär Bohrarper1974Lonesome Runners1:53:161343
226Johan Kylenfelt1975GÖTEBORG1:53:271217
227Björn Vikström1957GÖTEBORG1:53:311301
228Mattias Hackström1971MANTORP1:54:011641
229Stefan Hackström1976GÖTEBORG1:54:291642
230Erik Björnson1984GÖTEBORG1:54:561281
231Björn Beskow1966VÄSTRA FRÖLUNDA1:54:571307
232Mattias Jonsson1973NYNÄSHAMN1:55:121321
233Mikaël Meisen Dietmann1969GÖTEBORG1:55:231318
234Martin Stålnacke1986BILLDAL1:55:441381
235Björn Porserud1947Fredrikshofs FIF1:55:541293
236Patrik Fjordstrand1969IF Kville1:55:571179
237Dan Jarl1944Håfreströms IF1:56:111107
238Jonas Martinsson1987GÖTEBORG1:56:251637
239Henrik Fernqvist1974LERUM1:56:511278
240Lars Öjebrink1965SUNDBYBERG1:57:141274
241Niclas Johansson1965Lonesome Runners1:57:271133
242Per Erlandssson1973UPPSALA1:57:331320
243Daniel Svensson1983ARKELSTORP1:57:341104
244Jan Johansson1960KUNGSBACKA1:57:341358
245Pelle Holmberg1963Run for Fun1:58:091255
246Andreas Astlund1986GÖTEBORG1:58:181265
247John Klopp1971WILLOW SPRINGS1:58:201114
248Rasmus Ling1986GÖTEBORG1:58:211100
249John Isaksson1988GÖTEBORG1:58:311310
250Krister Nilsson1968GÖTEBORG1:58:321682
251Håkan Fransson1974Strömstad Löparklubb1:58:331136
252Tommy Ivarsson1985Umara Sports Club1:58:411108
253Björn Larsen1974BILLDAL1:58:421359
254Henrick Gustavsson1981Intersport1:58:511286
255Patrik Hellman1970GÖTEBORG1:59:031382
256Tomas Karlsson1960LK TV881:59:341651
257Olle Falk1990ESLÖV1:59:531190
258Per Lysén1963SKF Friluftsklubb2:00:321159
259Roger Aronsson1948FJÄLLBACKA2:01:001336
260Fredrik Jacobson1998ALINGSÅS2:01:151306
261Jan Andersson1948JÖNKÖPING2:03:011334
262Dirk Adam1962Närhälsan Heimdal Borås2:03:111145
263Uwe Brandes1959TuS Eversten Oldenburg2:03:301141
264Daniel Mikkola1992LUND2:03:361298
265Hans Petersson1958GÖTEBORG2:03:491110
266Toby Attridge1975GÖTEBORG2:04:011207
267Ted Molin1977Triathlon Väst2:04:161406
268Emi Nikocevic1992ŠKOFJA LOKA2:04:201232
269Rasmus Kullenberg1998ÄNGELHOLM2:04:201377
270Stefan Jacobson1958ALINGSÅS2:04:241304
271Andreas Almquist1971Mullsjö SOK2:05:001206
272Edvin Jergéus1996GÖTEBORG2:05:041323
273Martin Svensson1977Mysarnas IK2:05:351368
274Pierre Ekvall1964Strömstad Löparklubb2:05:431398
275Kaj Pettersson1967STOCKHOLM2:05:481235
276Olle Sandahl1945KLÄDESHOLMEN2:05:581365
277Richard Sallmén1977IK Spring Väst2:11:541399
278Alexander Sjöberg1984Wheelz HK2:12:451680
279Bertil Thorvaldsson1951GÖTEBORG2:12:461434
280Erik Horner1988ANGERED2:13:201185
281Gustav Eliasson1961LJUNGSKILE2:14:281324
282E Hasane El Hasane1979KARLSTAD2:14:351043
283Johan Reiman1980KUNGSBACKA2:15:101655
284Leonard Jonsson1998GÖTEBORG2:15:101654
285Pontus Rååd1977SÄFFLE2:15:181193
286John Gunnar Brynjulvsrud1975BØ I TELEMARK2:18:261218
287Jonas Gunnarsson1968Brattås CK2:20:201248
288Lars Lundquister1978Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap2:20:42528
289Sriram Kesarimangalam Kalyanavenkatramanan1983Chalmers tekniska högskola2:25:491149
290Debasish Sahabanik1980Skogstroll2:34:071636
291Marcello Messina1971Messina Team2:39:421153
292Johnny Tronstad1947BORÅS2:41:121383
293Stefan Manning1956Aortic Warriors2:46:041201
294Christer Mattisson1942UPPSALA2:49:241279
295Håkan Sjöö1940Växjö LK2:55:111154
296Daniel Portillo1977Solvikingarna3:13:301071
297Martin Parnmo1982HISINGS KÄRRA3:23:451668