Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 81, Uppdaterad: den 20 november 2019 03:58:29

Lidingöloppet

2006-09-23, Lidingö

93 st Solvikingar anmälda, 75 löpare i mål för Solvikingarna, Grand Prix
Källa: http://www.lidingoloppet.se/

K, 30 km
    1. Lena Gavelin                   1974 Trångsvikens IF             2:00:00  
   26. Cecilia Lindström              1980 Solvikingarna               2:25:27  
   30. Annika Kihlström               1974 Solvikingarna               2:26:15  
   32. Elisabeth Sundeman             1965 Solvikingarna               2:26:52  
   64. Anneli Tholén                  1977 Solvikingarna               2:34:57  
   79. Annika Östman                  1975 Solvikingarna               2:37:03  
  148. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna               2:43:30  
  218. Bibbi Lind                     1944 Solvikingarna               2:49:36  
  223. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna               2:49:59  
  491. Sara Hellsmark                 1978 Solvikingarna               3:04:13  
  563. Carina Persson                 1964 Solvikingarna               3:07:08  
  605. Ulrika Linge                   1969 Solvikingarna               3:08:51  
  628. Juana Estrada                  1965 Solvikingarna               3:09:35  
  923. Anna Adriansson                1966 Friskis & Svettis Göteborg  3:22:07  
M, 30 km
    1. Johnstone Chebii Kemboi        1968 KENYA                      1:39:18  
   46. Anders Öhgren                  1974 Solvikingarna              2:01:09  
   51. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              2:01:42  
  104. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna              2:07:03  
  145. Thomas Jonsson                 1967 Solvikingarna              2:09:54  
  154. Kent Davidsson                 1967 Solvikingarna              2:10:43  
  185. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna              2:12:28  
  203. Thony Wissmar                  1971 Solvikingarna              2:13:16  
  215. Lars Lundsjö                   1962 Solvikingarna              2:13:51  
  370. Jonas Kallander                1970 Solvikingarna              2:20:34  
  398. Kenneth Ohlson                 1951 Solvikingarna              2:21:25  
  413. Christian Dahl                 1965 Solvikingarna              2:21:54  
  447. Stefan Lindvall                1965 Solvikingarna              2:22:51  
  450. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              2:22:55  
  488. Benny Eriksson                 1956 Solvikingarna              2:23:49  
  526. Joachim Persson                1964 Solvikingarna              2:24:41  
  621. Hans Jochens                   1964 Solvikingarna              2:26:31  
  630. Anders Björkqvist              1965 Solvikingarna              2:26:40  
  632. Rikard Henriksson              1981 Solvikingarna              2:26:42  
  654. Hans Ackerot                   1963 Solvikingarna              2:27:09  
  663. Joakim Röstlund                1981 Solvikingarna              2:27:23  
  741. Peter Nilsson                  1959 Solvikingarna              2:28:45  
  790. Rune Svensson                  1937 Solvikingarna              2:29:32  
  934. Sten Thunberg                  1960 Solvikingarna              2:32:15  
  990. Anders Bogelius                1956 Solvikingarna              2:33:15  
 1054. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna              2:34:27  
 1130. Glenn Gustavsson               1965 Solvikingarna              2:35:29  
 1222. Fredrik Larsson                1976 Solvikingarna              2:36:54  
 1522. Mikael Andersson               1969 Solvikingarna              2:40:36  
 1548. Patrik Sonehag                 1964 Solvikingarna              2:40:56  
 1596. Olle Dahlberg                  1987 GÖTEBORG                   2:41:28  
 1704. Jan Back                       1965 Solvikingarna              2:42:58  
 1824. Stéphane Verdier               1962 Solvikingarna              2:44:12  
 1831. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna              2:44:15  
 1852. Roger Antonsson                1939 Solvikingarna              2:44:22  
 1904. Ingemar Svensson               1965 Solvikingarna              2:44:54  
 2094. Hans Lundgren                  1962 Solvikingarna              2:47:09  
 2173. Mikael Bergstedt               1969 Solvikingarna              2:48:05  
 2335. Daniel Sols                    1980 Solvikingarna              2:49:34  
 2379. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna              2:50:03  
 2441. Linus Kron                     1968 Solvikingarna              2:50:53  
 2511. Stefan Elmgren                 1958 Solvikingarna              2:51:42  
 2572. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna              2:52:18  
 2623. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              2:52:50  
 2652. Kenth Avander                  1960 Solvikingarna              2:53:10  
 2729. Tony Andersson                 1961 Solvikingarna              2:53:59  
 3011. Bertil Fritzell                1949 Solvikingarna              2:56:22  
 3191. Bengt Bergman                  1953 IK Uven                    2:58:03  
 3218. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              2:58:13  
 3512. Anders Törnqvist               1958 Solvikingarna              3:00:32  
 3836. Johan Fex                      1946 IK Stern                   3:04:21  
 4624. Jörgen Sjöberg                 1960 Solvikingarna              3:13:32  
 5362. Björn Boring                   1957 Solvikingarna              3:22:40  
 5614. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna              3:25:44  
 5938. Erik Bergeå                    1970 Solvikingarna              3:30:52  
 6266. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              3:37:00  
 7050. Ingebrigt Landsem              1967 Solvikingarna              3:58:03  
M50, 15 km
  279. Roger Karlsson                 1942 Solvikingarna              1:32:36  
  346. Per-Erik Melander              1944 Solvikingarna              1:48:05  
M70, 10 km
    9. Kjell Augustsson               1936 Solvikingarna                53:03  
M/K, 15 km
   74. Peter Thorsell                 1975 Solvikingarna              1:09:19  
  185. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              1:14:32  
  564. Olof Sidén                     1975 Solvikingarna              1:24:00  
 1011. Helena Orsenmark               1956 Solvikingarna              1:31:22  
 1084. Jari Löytynoja                 1967 Solvikingarna              1:32:34  
 1228. Lars-Göran Dahl                1951 Solvikingarna              1:35:03  
 1553. Patrick Wallin                 1967 Solvikingarna              1:42:04