Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 27, Uppdaterad: den 24 januari 2020 13:40:59

Prinsens minne

2007-08-18, Halmstad

Solvikingarna tog hem vandringspriset för flest deltagare i mål, 24 st.
Källa: http://www.prinsensminne.se/2007.htm

M, Halvmarathon
    1. John Wamai Kamindo             1983 Hvidovre Ateltik og Motion  1:07:21  
    4. Anders Sundholm                1977 Solvikingarna               1:13:55  
   10. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna               1:22:57  
   15. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna               1:24:36  
   17. Thony Wissmar                  1971 Solvikingarna               1:24:56  
   28. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna               1:28:02  
   29. Kenneth Ohlson                 1951 Solvikingarna               1:28:30  
   42. Benny Eriksson                 1956 Solvikingarna               1:31:18  
   47. Rolf Wallin                    1950 Solvikingarna               1:31:53  
   76. Lars-Åke Johansson             1970 Solvikingarna               1:36:15  
   82. Rolf Andersson                 1954 Solvikingarna               1:37:22  
  112. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna               1:42:10  
  117. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna               1:42:57  
  129. Stefan van den Berg            1963 Solvikingarna               1:44:39  
  135. Thomas Forsell                 1956 Solvikingarna               1:45:08  
  165. Jari Löytynoja                 1967 Solvikingarna               1:50:29  
  194. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna               1:57:55  
  214. Bosse Holm                     1945 Solvikingarna               2:13:22  
  222. Lars-Göran Dahl                1951 Solvikingarna               2:41:13  
K, Halvmarathon
    1. Åsa Nilsson                    1973 Halmstad Garnisons IF      1:24:34  
    2. Annika Kihlström               1974 Solvikingarna              1:26:42  
    3. Sofia Sundholm                 1982 Solvikingarna              1:31:35  
   10. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              1:37:54  
   12. Liselotte Hammarström          1965 Solvikingarna              1:40:07  
   21. Sofia Löytynoja                1963 Solvikingarna              1:45:43  
M, 10 km
    1. Peter Stensson                 1971 IFK Halmstad                 35:28  
    6. Gunnar Hedlund                 1962 Solvikingarna                41:24