Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 122, Uppdaterad: den 5 april 2020 06:55:26

Göteborgsvarvet

2003-05-17, Göteborg

Gunnar letat upp de medlemmar som sprang för andra klubbar, några har själva rapporterat tll mig. 110 medlemmar som sprungit finns med varav 94 för Solvikingarna. (2002 var det 85)
Källa: http://www.goteborgsvarvet.com

K, Halvmarathon
                                                                               Åldersklass   Klubbmästerskap     Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    1. Miriam Wangari                 1979 KENYA                      1:13:27  Info
   39. Emma Rooth                     1975 Brittatorps TK             1:28:53  Info
   45. Charlotte Lindstedt            1966 Solvikingarna              1:30:03  Info
   59. Elisabeth Sundeman             1965 Solvikingarna              1:32:00  Info
   61. Annika Kihlström               1974 GÖTEBORG                   1:32:38  Info
   68. Inger Roos                     1968 Solvikingarna              1:33:40  Info
   89. Filippa Odelstierna            1970 Solvikingarna              1:35:41  Info
  103. Marie Öresjö                   1976 Solvikingarna              1:37:01  Info
  132. Beatrice Hernandez             1973 Solvikingarna              1:38:17  Info
  241. Anna-Karin Gärdebäck           1960 Solvikingarna              1:42:10  Info
  268. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              1:43:00  Info
  452. Titti Sjölin                   1966 HISINGS BACKA              1:46:40  Info
  547. Juana Estrada                  1965 Solvikingarna              1:48:06  Info
  557. Anneli Lund                    1958 Solvikingarna              1:48:14  Info
  895. Christina Törnquist            1961 Solvikingarna              1:52:18  Info
  922. Åsa Bergqvist                  1975 Solvikingarna              1:52:43  Info
 1237. Gertrud Bjerkander             1958 SOLLEBRUNN                 1:55:53  Info
 1678. Maria René                     1962 Solvikingarna              1:59:20  Info
 1874. Ann Ericson Kilander           1959 Solvikingarna              2:01:04  Info
 1893. Ulla Stigring                  1959 Solvikingarna              2:01:12  Info
 2022. Eva Helsén                     1956 Solvikingarna              2:02:20  Info
 2391. Rebecca Rellmark               1966 Solvikingarna              2:05:13  Info
 2535. Ann Ransgård                   1968 Solvikingarna              2:06:22  Info
 2862. Helén Lindqvist                1962 Solvikingarna              2:09:06  Info
 4098. Annika Petersson               1958 Solvikingarna              2:22:51  Info
M, Halvmarathon
                                                                               Åldersklass   Klubbmästerskap     Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    1. Benjamin Rotich                1976 KENYA                      1:03:43  Info
   62. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna              1:14:08  Info
   88. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna              1:16:02  Info
  105. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:16:50  Info
  123. Patrik Nyström                 1970 Solvikingarna              1:17:57  Info
  144. Tommy Bäckström                1958 Solvikingarna              1:18:41  Info
  145. Mattias Lundblad               1974 Solvikingarna              1:18:44  Info
  155. Lars Bengtsson                 1963 Solvikingarna              1:19:05  Info
  157. David Cooper                   1961 Solvikingarna              1:19:08  Info
  161. Federico Hernandez             1968 Solvikingarna              1:19:14  Info
  211. Lennart Hansson                1953 Solvikingarna              1:21:15  Info
  241. Thomas Jonsson                 1967 Solvikingarna              1:21:47  Info
  262. Urban Broms                    1972 Solvikingarna              1:22:19  Info
  286. Anders Larsson                 1972 Solvikingarna              1:22:51  Info
  351. Conny Persson                  1960 Volvo Cars                 1:23:50  Info
  383. Kenneth Örtendahl              1959 Solvikingarna              1:24:14  Info
  393. Lars Lundsjö                   1962 Volvo Cars                 1:24:21  Info
  411. Kaj Hedborg                    1959 Solvikingarna              1:24:41  Info
  430. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna              1:25:01  Info
  502. Roine Svingen                  1966 Solvikingarna              1:25:55  Info
  559. Peter Hansen                   1947 Solvikingarna              1:26:42  Info
  562. Håkan Palmqvist                1964 Solvikingarna              1:26:44  Info
  637. Tommy Lindgren                 1949 Solvikingarna              1:27:35  Info
  658. Magnus Lund                    1960 Solvikingarna              1:27:43  Info
  677. Kenneth Ohlson                 1951 Solvikingarna              1:27:56  Info
  700. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna              1:28:07  Info
  779. Kent Wågdahl                   1947 Solvikingarna              1:28:47  Info
  820. Rune Svensson                  1937 Solvikingarna              1:29:03  Info
  834. Christian Johansson            1968 Solvikingarna              1:29:10  Info
  942. Rolf Andersson                 1954 Solvikingarna              1:29:53  Info
 1050. Mats Ransgård                  1964 Solvikingarna              1:30:39  Info
 1168. Henrik Junkell                 1972 Solvikingarna              1:31:26  Info
 1211. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              1:31:41  Info
 1338. Jakob Lagerdahl                1977 Solvikingarna              1:32:25  Info
 1405. Magnus Andersson               1957 Solvikingarna              1:32:48  Info
 1602. Lars Eidenby                   1958 Solvikingarna              1:33:48  Info
 1722. Glenn Gustavsson               1965 Solvikingarna              1:34:22  Info
 1963. Ola Sjöholm                    1970 Solvikingarna              1:35:27  Info
 1994. Thomas Meyer                   1967 Solvikingarna              1:35:34  Info
 2022. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna              1:35:41  Info
 2042. Rolf Wallin                    1950 Solvikingarna              1:35:45  Info
 2099. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              1:36:01  Info
 2135. Sten Thunberg                  1960 SKF Friluftsklubb          1:36:08  Info
 2329. Micael Gustafsson              1957 Solvikingarna              1:36:56  Info
 2419. Patrik Reims                   1961 Solvikingarna              1:37:10  Info
 2501. Jesper Grönlund                1976 Adidas                     1:37:22  Info
 2558. Michael Wågström               1945 Solvikingarna              1:37:33  Info
 3395. P-A Bäcklund                   1954 Solvikingarna              1:40:00  Info
 3862. Leif Wiberg                    1958 Solvikingarna              1:41:21  Info
 3966. Rolf Svensson                  1943 Solvikingarna              1:41:36  Info
 4012. Per Bergström                  1947 Solvikingarna              1:41:43  Info
 4515. Bertil Fritzell                1949 Solvikingarna              1:42:56  Info
 4516. Hans Jochens                   1964 Solvikingarna              1:42:56  Info
 4643. Lars Pensjö                    1961 Solvikingarna              1:43:14  Info
 4968. Peter Nilsson                  1959 GÖTEBORG                   1:43:54  Info
 5014. Thomas Krantz                  1948 Solvikingarna              1:44:00  Info
 5131. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              1:44:17  Info
 5193. Ingemar Henriksson             1950 Solvikingarna              1:44:25  Info
 5230. Carljohan Eriksson             1975 Solvikingarna              1:44:30  Info
 5504. Kjell Augustsson               1936 Solvikingarna              1:45:06  Info
 5580. Tommy Jacobsson                1949 Solvikingarna              1:45:16  Info
 5787. Zbigniew Grobelniak            1958 Solvikingarna              1:45:43  Info
 5970. Jan Krantz                     1942 Solvikingarna              1:46:04  Info
 6223. Jonas Thorin                   1970 Solvikingarna              1:46:39  Info
 6478. Lennart Bengtsson              1942 Solvikingarna              1:47:09  Info
 8167. Bosse Holm                     1945 Volvo Cars                 1:50:33  Info
 8230. Per-Erik Melander              1944 SKF Friluftsklubb          1:50:40  Info
 9037. Urban Andersson                1965 GÖTEBORG                   1:52:17  Info
 9157. Mikael Königsson               1962 Mölndals CK                1:52:29  Info
 9263. Mikael Nilsson                 1960 Solvikingarna              1:52:42  Info
 9361. Jan-Ove Tallberg               1963 Solvikingarna              1:52:54  Info
10269. Torbjörn Jacobsson             1971 Solvikingarna              1:54:36  Info
10686. Göran Lindskog                 1953 Solvikingarna              1:55:20  Info
11032. Jan Back                       1965 BOLLEBYGD                  1:56:02  Info
11273. Rolf Lindesfält                1940 Solvikingarna              1:56:34  Info
11376. Tommy Strauss                  1945 Solvikingarna              1:56:44  Info
11961. Lars-Erik Lindberg             1951 KÅLLERED                   1:57:51  Info
12423. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              1:58:48  Info
13432. Patrick Wallin                 1967 Solvikingarna              2:01:02  Info
14218. Lars Nilson                    1952 Solvikingarna              2:03:13  Info
14692. Leo Stigring                   1984 Solvikingarna              2:04:43  Info
15395. Per Holmqvist                  1983 Solvikingarna              2:07:02  Info
15971. Olle Malmring                  1971 Solvikingarna              2:09:10  Info
16292. Lars Henningsson               1952 I 15 IF                    2:10:40  Info
16519. Erik Östbye                    1921 Solvikingarna              2:11:40  Info
18424. Kenneth Porseland              1939 Solvikingarna              2:25:40  Info
18663. Paul Vannekoski                1969 Solvikingarna              2:29:10  Info
Lilla Göteborgsvarvet, 2003-05-18, Göteborg

Källa: http://goteborgsvarvet.r.mikatiming.de

F12, 2,4 km
    1. Anina Gillberg                 1991 Göteborgs Ponnygalopp      09:12,8  
  119. Johanna Reims                  1991 Solvikingarna              11:24,9  
  155. Linn Holmström                 1991 Solvikingarna              11:54,3  
F15, 4,1 km
    1. Sandra Fransson                1988 IFK Växjö                  15:59,7  
   27. Julia Selander                 1988 Sävedalens AIK             18:53,4  
  105. Klara Andersson                1988 Solvikingarna              21:54,7  
P12, 2,4 km
    1. Jonas Leanderson               1991 Kyrkhults SK               08:04,3  
   14. Johan Lund                     1991 Solvikingarna              09:04,7  
P8, 1,3 km
    1. Johan Christiansson            1995 BILLDAL                    04:54,0  
  198. Thomas Reims                   1995 Solvikingarna              06:45,2