Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 31, Uppdaterad: den 29 mars 2020 00:03:07

Risveden Terräng

2012-09-15, Sjövik

Källa: http://www.risvedenterrang.se/index.php?option=com_content&view=article&id=122&Itemid=160

M, 17,7 km, 125 deltagare
    1. Patrik Andersson               1986 Hälle IF                   1:05:11  
    4. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:09:04  
   15. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna              1:16:27  
   39. Fredrik Persson                1978 Solvikingarna              1:23:57  
   67. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna              1:31:56  
M35, 17,7 km, 33 deltagare
    1. Martin Ivarsson                1976 OK Skogshjortarna          1:10:56  
    3. Anders Öhgren                  1974 Solvikingarna              1:12:45  
   14. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              1:21:28  
   20. Magnus Carlberg                1976 Solvikingarna              1:24:51  
   25. Markus Wikström                1974 Solvikingarna              1:26:48  
   36. Christer Ingelsten             1972 Solvikingarna              1:31:18  
   45. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna              1:32:55  
   76. Andreas Hamnebo                1973 Solvikingarna              1:43:45  
M40, 17,7 km, 97 deltagare
    1. Patrik G Björkqvist            1970 Brittatorps TK             1:06:11  
    2. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:11:06  
    4. Björn Amfors                   1969 Solvikingarna              1:18:19  
M50, 17,7 km, 39 deltagare
    1. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:19:05  
    4. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna              1:29:57  
K, 17,7 km, 41 deltagare
    1. Jenny Nilsson                  1987 Alingsås Triathlonklubb    1:14:43  
    2. Malin Wallander                1982 Solvikingarna              1:29:04  
    3. Emma Wanberg                   1986 Solvikingarna              1:30:30  
K45, 17,7 km, 10 deltagare
    1. Lotta Ingelsten                1964 Solvikingarna              1:32:56  
Lag, 17,7 km, 29 deltagande lag. Placering i lagtävlingen bestämdes av summering av platssiffror
                                                                               Not
    1. Solvikingarna Lag 1            1962 Solvikingarna                   48  Info
    2. Solvikingarna Lag 2            1962 Solvikingarna                  161  Info
    7. Solvikingarna Lag 3            1962 Solvikingarna                  373  Info
   12. Solvikingarna Lag 4            1962 Solvikingarna                  605  Info
   19. Solvikingarna Lag 5            1962 Solvikingarna                  981  Info
M55, 17,7 km, 20 deltagare
    1. Lennart Hansson                1953 Pantern Running Club       1:27:06  
    6. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              1:41:11  
M45, 17,7 km, 69 deltagare
    1. Mikael Zachrisson              1965 Lerum Friidrott            1:16:04  
    2. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna              1:16:59