Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 79, Uppdaterad: den 28 mars 2020 06:22:58

Finalloppet

Tjärnrundan, 2012-11-03, Göteborg

Regn, lerigt och tungsprunget!
Källa: http://www.proteamonline.se/customers/content.asp?Id=662&ContentId=59363

K40, 10 km, 7 deltagare
    1. Ulrika Gullberg                1970 Brattås CK                   44:17  
    5. Heleen Frings                  1968 Solvikingarna              1:04:46  
M/K motion, 10 km, 1888 deltagare
    1. Jerker Lindsten                1971 HiQ Göteborg AB              38:38  
  275. Nina Sommer                    1983 Solvikingarna                52:16  
  275. Stina Udéhn                    1982 Solvikingarna                52:16  
  303. Moa Björkqvist                 1994 Solvikingarna                52:48  
  352. Mikael Johansson               1969 Solvikingarna                53:45  
  448. Jeanette Pettersson            1974 Solvikingarna                55:11  
  523. Maina Anter-Sagerström         1962 Team Maina & Caroline        56:36  
 1025. Gustav Cruce                   1954 Solvikingarna              1:02:49  
 1044. Angela Antonsson               1976 Tjejligan                  1:03:07  
 1091. Fanny Johansson                1988 Solvikingarna              1:03:41  
K45, 10 km, 4 deltagare
    1. Kristina Vannerberg            1965 Pantern Running Club         54:11  
    4. Maria Olsson                   1967 Solvikingarna                59:06  
K50, 10 km, 4 deltagare
    1. Karin Schön                    1962 IF Kville                    43:48  
    2. Eva Karin Anderberg            1962 Solvikingarna                58:35  
K65, 10 km, 1 deltagare
    1. Bibbi Lind                     1944 Solvikingarna                50:54  
M, 10 km, 30 deltagare
    1. Albert Mollén                  1985 Sävedalens AIK               36:18  
   10. Gunnar Hedlund                 1962 Solvikingarna                43:18  
   11. Mattias Jansson                1979 Solvikingarna                44:17  
   21. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna                50:50  
   23. Peter Magnusson                1980 Solvikingarna                52:14  
   25. Tomas Hägg                     1959 Solvikingarna                53:57  
K elit, 10 km, 6 deltagare
    1. Meraf Bahta                    1989 Hälle IF                     38:11  
    3. Anna Franklin                  1986 Ullevi FK                    43:09  
Skatås runt, 2012-11-03, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

F16, 5 km, 9 deltagare
    1. Linn Söderholm                 1996 Sävedalens AIK               20:07  
    3. Ebba Björkqvist                1997 Sävedalens AIK               21:47  
M/K motion, 5 km, 156 deltagare
    1. Jonas Johansson                1994 Strömstad Löparklubb         19:03  
  151. Lars Nilson                    1952 Solvikingarna                52:02  
Finalloppet minibanan, 2012-11-03, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

F10, 2 km, 50 deltagare
    1. Lovisa Nilsson Edin            2002 Mölndals AIK                 10:41  
   31. Klara Lemurell                 2003 Solvikingarna                14:30  
P12, 2 km, 36 deltagare
    1. William Rydin                  2000 Lerum Friidrott               9:39  
    6. Alexander Roos                 2001 OK Landehof                  10:18  
2012-11-03, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

K, 19 km, 29 deltagare
    1. Annelie Johansson              1978 IK Ymer                     1:18:02  
    5. Annika Kihlström               1974 Solvikingarna               1:32:59  
   18. Lotta Mattsson                 1971 Solvikingarna               1:41:18  
   22. Ulla-Carin Färnhage            1962 Solvikingarna             1:47:13 	  
   25. Cecilia Emanuelsson            1982 Solvikingarna               1:53:01  
   29. Diana Skönås                   1982 Solvikingarna               2:09:39  
M elit, 19 km, 56 deltagare
    1. Andreas Höye                   1984 Slevik IL                  1:06:35  
    4. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:13:40  
    6. Anders Öhgren                  1974 Solvikingarna              1:14:01  
   10. Joakim Röstlund                1981 Solvikingarna              1:14:49  
   24. Daniel Sols                    1980 Solvikingarna              1:20:32  
   32. David Rosenfeld                1980 Solvikingarna              1:24:30  
   35. Jonas Olsson                   1980 Solvikingarna              1:25:26  
   49. Mats Lawenius                  1961 Solvikingarna              1:35:51  
M35, 19 km, 37 deltagare
    1. Marcus Calais                  1975 Dals Långeds IK            1:17:29  
    7. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              1:21:38  
    9. Markus Wikström                1974 Solvikingarna              1:22:48  
   17. Magnus Ringström               1973 Solvikingarna              1:26:22  
M40, 19 km, 50 deltagare
    1. Svante Lundgren                1969 Högsbo AIK                 1:14:27  
    5. Thony Wissmar                  1971 Solvikingarna              1:18:54  
   15. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              1:23:55  
   16. Stefan Madjar                  1969 Solvikingarna              1:24:10  
   20. Hilding Nilsson                1972 Solvikingarna              1:27:18  
   40. Joakim Pauli                   1969 Solvikingarna              1:36:54  
M45, 19 km, 34 deltagare
    1. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna              1:21:56  
   12. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna              1:30:01  
   17. Ulf Engsmyre                   1965 Solvikingarna              1:32:18  
   25. Börje Berneblad                1965 Solvikingarna              1:39:14  
   34. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              2:08:59  
M50, 19 km, 22 deltagare
    1. Torbjörn Spaak                 1962 Stenungsunds friidrott     1:17:40  
    2. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:24:48  
    6. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna              1:32:02  
   13. Lars Pensjö                    1961 Solvikingarna              1:35:28  
   15. Stefan Johansson               1960 Solvikingarna              1:38:54  
   22. Tony Andersson                 1961 Solvikingarna              2:13:03  
M55, 19 km, 10 deltagare
    1. Lennart Hansson                1953 Pantern Running Club       1:27:41  
    5. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna              1:39:19  
    6. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              1:44:42  
    8. Berndt Hallberg                1953 Majornas IK                1:48:31  
   10. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              2:01:02  
M/K motion, 19 km, 583 deltagare
    1. Jonas Zelleroth                1984 GÖTEBORG                   1:16:26  
   71. Emma Wanberg                   1986 Solvikingarna              1:30:36  
   79. Helen Tedeholm                 1978 Solvikingarna              1:31:18  
   84. Maria Karlsson                 1980 Solvikingarna              1:31:47  
  121. Anders H Johansson             1974 Solvikingarna              1:34:17  
  388. Peter Lindeström               1971 Solvikingarna              1:49:30