Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 54, Uppdaterad: den 17 november 2019 09:46:18

Vasaloppet

Kortvasan, 2013-02-22, Mora

Skidåkning i klassisk stil
Källa: http://results.vasaloppet.se/2013/

M45, 30 km, 704 deltagare
    1. Tommy Gustafsson               1964 Råda IK                    1:34:35  
  325. Ola Hultkrantz                 1965                            2:42:42  
  535. Mats Andersson                 1968                            3:24:29  
K motion, 30 km, 296 deltagare
    1. Carolina Olsson                1998 Älvdalens IF Skidklubb     1:53:25  
  144. Elin Wallin                    1999 IK Stern                   3:02:41  
K45, 30 km, 510 deltagare
    1. Christina Bratt                1968 Ekshärads SF               1:46:34  
  237. Lotta Hallenberg Wallin        1968 IK Stern                   3:02:58  
M motion, 30 km, 388 deltagare
    1. Oliver Angelsiöö               1999 Storvreta IK               1:39:56  
  205. Petter Leibe Bergstedt         2001 OK Landehof                2:41:28  
  237. Olle Leibe Bergstedt           2001 OK Landehof                2:45:00  
K50, 30 km, 399 deltagare
    1. Majvor Leksell                 1961 SK Leksand                 2:00:35  
  110. Katja Leibe Bergstedt          1960 OK Landehof                2:55:41  
M40, 30 km, 446 deltagare
    1. Karl Zeitz                     1972 Åre SLK                    1:27:41  
   93. Mikael Bergstedt               1969 OK Landehof                2:13:14  
Tjejvasan, 2013-02-23, Mora

Skidåkning i klassisk stil
Källa: http://results.vasaloppet.se/2013/

K motion, 30 km, 7158 deltagare
    1. Ines Gulbe                     1977                            1:50:56  
 2201. Elin Lyckestam                 1983 Hindås SK                  3:03:34  
Öppet spår, 2013-02-24, Mora

Skidåkning i klassisk stil
Källa: http://results.vasaloppet.se/2013/

K65, 90 km, 6 deltagare
    1. Bibbi Lind                     1944 IK Stern                   7:13:23  
K50, 90 km, 148 deltagare
    1. Arja Hannus                    1960                            5:37:38  
  104. Kristina Schultz               1962                            9:30:06  
K45, 90 km, 198 deltagare
    1. Unn Hofstad                    1966                            6:06:27  
   58. Lotta Ingelsten                1964 Solvikingarna              8:21:44  
M60, 90 km, 304 deltagare
    1. Stefan Ulmeståhl               1952 Ronneby OK                 5:30:49  
   63. Boris Ståhl                    1953 IK Stern                   7:23:56  
M45, 90 km, 812 deltagare
    1. Torbjörn Jonsson               1966 Hybo AIK                   4:49:45  
  519. Jan Wilderoth                  1965 IK Stern                   8:08:40  
  546. Mats Gerlam                    1965 Solvikingarna              8:46:11  
  692. Fredrik Linder                 1968 Solvikingarna             10:06:32  
M40, 90 km, 937 deltagare
    1. Thomas Larsson                 1973 KVISSLEBY                  5:03:55  
  186. Christer Ingelsten             1972 Solvikingarna              6:48:58  
Öppet spår, 2013-02-25, Sälen-Mora

Skidåkning i klassisk stil
Källa: http://www.vasaloppet.se

M65, 90 km
    1. Jan-Olof Löfgren               1948 AB Karl Hedin IF           5:05:48  
  135. Kjell Bäckström                1947                            8:23:28  
Stafettvasan, 2013-03-01, Mora

Skidåkning i klassisk stil.
Källa: http://www.vasaloppet.se

M/K, 24 km, 1420 deltagande lag
                                                                               Not
    1. Bill Impola                    1989 Team Torsby.se             1:07:01  Info
  544. Thor Wahlberg                  1958 Sweco Göteborg             1:40:55  Info
2013-03-03, Mora

Skidåkning i klassisk stil
Källa: http://results.vasaloppet.se/2013/

K45, 90 km, 248 deltagare
    1. Tone Beate Grøtan              1964 NORGE                      5:28:23  
   86. Inger Walfridson               1964 ICA-handlarnas IF          8:17:38  
K50, 90 km, 151 deltagare
    1. Anna Evaldsson                 1961 IK Jordbänningarna         5:16:15  
  121. Kristina Schultz               1962 IK Stern                  10:15:12  
  128. Ulla Stigring                  1959 IK Stern                  10:32:35  
K, 90 km, 713 deltagare
    1. Laila Kveli                    1987 Team Xtra personell        4:22:22  
  215. Sofia Johansson                1982 AXA Sports Club            7:56:52  
M55, 90 km, 881 deltagare
    1. Eirik Naess-Ulseth             1956 NORGE                      4:42:36  
  410. Dan Sjölander                  1954 IK Stern                   7:45:17  
  694. Anders Bogelius                1956 IK Stern                   9:22:16  
M50, 90 km, 1277 deltagare
    1. Jan Gunnar Næss                1961 NORGE                      4:30:38  
 1141. Christer Ljungberg             1963 Solvikingarna             10:04:02  
M45, 90 km, 1850 deltagare
    1. Peo Svahn                      1967 Boxholm-Ekeby SK           3:57:40  
 1327. Ingebrigt Landsem              1967 IK Stern                   8:33:26  
M35, 90 km, 1685 deltagare
                                                                               Not
    1. Jörgen Aukland                 1975 Team Xtra personell        3:50:48  Info
  127. Jonas Johansson                1974 IK Stern                   5:02:13  
  297. Fredrik Persson                1978 IK Stern                   5:43:58  
 1195. Anders H Johansson             1974 IK Stern                   8:16:35  
M, 90 km, 3070 deltagare
    1. Jens Eriksson                  1987 Dala-Järna IK              3:51:05  
  348. Anders Lilja                   1979 IK Stern                   5:02:43  
 2553. Stefan Boman                   1985 Ericsson IF                9:27:10