Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 38, Uppdaterad: den 22 september 2020 03:09:26

En midsommarnattsdröm

2013-06-19, Stenkullen

Källa: http://www.trackandfield.se/resultat/2013/130619.htm

M, 5000 m, 35 deltagare uppdelade på 2 heat.
                                                                               Placeringssiffran för klass m, är baserad på tiderna från 2 olika heat.
    1. Daniel Lund                    1983 Hälle IF                  15:11,39  Info
    4. Göran Sander                   1967 Solvikingarna             15:34,61  Info
    6. Mattias Jonson                 1980 Solvikingarna             15:43,07  Info
    9. Anders Jonson                  1984 Solvikingarna             16:57,51  Info
   11. Björn Amfors                   1969 Solvikingarna             17:13,77  Info
   12. Johannes Öhlin                 1973 Solvikingarna             17:36,58  Info
   13. Anders Sundholm                1977 Solvikingarna             17:36,88  Info
   14. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna             17:38,62  Info
   15. Mikael Waltersson              1982 Solvikingarna             17:47,10  Info
   16. Jonas Svensson                 1979 Solvikingarna             17:54,01  Info
   17. Sten Thunberg                  1960 Solvikingarna             17:56,69  Info
   18. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna             17:59,03  Info
   19. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna             18:23,31  Info
   20. Andreas Berntsson              1978 Solvikingarna             18:25,07  Info
   21. Urban Bülow                    1965 Solvikingarna             18:26,07  Info
   22. Ingemar Svensson               1965 Solvikingarna             18:48,55  Info
   23. Jonas Boman                    1979 Solvikingarna             18:58,54  Info
   24. Henrik Hammarlund              1963 Solvikingarna             19:07,72  Info
   25. Hilding Nilsson                1972 Solvikingarna             19:09,44  Info
   26. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna             19:23,05  Info
   27. Tommy Bäckström                1958 Solvikingarna             19:28,61  Info
   28. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna             19:48,53  Info
   29. Anders Björkqvist              1965 Solvikingarna             20:07,30  Info
   30. Lars-Åke Johansson             1970 Solvikingarna             20:22,97  Info
   31. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna             20:30,43  Info
   32. Lars Appelgren                 1950 Solvikingarna             21:26,04  Info
   33. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna             21:55,34  Info
   34. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna             22:49,75  Info
   35. Peter Magnusson                1980 Solvikingarna             23:28,64  Info
K, 5000 m, 18 deltagare
    1. Klara Bodinson                 1990 Sävedalens AIK            16:49,30  
    5. Johanna Anvell                 1989 Solvikingarna             18:12,10  
    9. Siri Ohrankämmen               1995 Sävedalens AIK            19:42,95  
   10. Ebba Björkqvist                1997 Sävedalens AIK            19:45,68  
   11. Karin Johnsson                 1961 Sävedalens AIK            20:16,16  
   15. Christina Terner               1980 Solvikingarna             21:34,50  
   16. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna             21:47,20  
   17. Eva Hjort                      1968 Solvikingarna             22:07,84  
   18. Maina Anter-Sagerström         1962 Solvikingarna             24:52,08