Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 35, Uppdaterad: den 26 september 2020 23:23:55

Risveden Terräng

2013-09-14, Sjövik

Källa: http://www.risvedenterrang.se/index.php/resultat

K50, 17,7 km, 8 deltagare
    1. Maria René                     1962 Solvikingarna              1:32:43  
    4. Maina Anter-Sagerström         1962 Solvikingarna              1:51:05  
K40, 17,7 km, 25 deltagare
    1. Lotta Sjöberg                  1973 Helsingborgs SOK           1:30:19  
   10. Elisabeth Björk Brämberg       1971 Solvikingarna              1:44:50  
K35, 17,7 km, 24 deltagare
    1. Maria Frånlund                 1974                            1:34:39  
    3. Malin Larsson                  1975 Solvikingarna              1:36:36  
K, 17,7 km, 45 deltagare
    1. Sara Kruse Eén                 1981 Team Icebug                1:18:24  
   12. Johanna Andersson              1985 Solvikingarna              1:39:33  
   25. Sofia Anderson                 1989 Solvikingarna              1:49:28  
M55, 17,7 km, 24 deltagare
    1. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:20:00  
    2. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna              1:28:06  
   12. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna              1:44:36  
M50, 17,7 km, 42 deltagare
    1. Per-Erik Johansson             1963 Ale 90 IK                  1:19:09  
    3. David Cooper                   1961 Solvikingarna              1:24:20  
   29. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna              1:45:13  
M45, 17,7 km, 76 deltagare
    1. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna              1:15:56  
   38. Johan Brämberg                 1965 Solvikingarna              1:39:33  
M40, 17,7 km, 100 deltagare
    1. Patrik G Björkqvist            1970 Brittatorps TK             1:05:56  
    2. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:09:24  
    7. Thony Wissmar                  1971 HiQ Göteborg AB            1:17:47  
   16. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna              1:22:57  
   20. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              1:26:49  
M35, 17,7 km, 100 deltagare
    1. Tomas Johansson                1977 Team Icebug                1:09:42  
    9. Markus Wikström                1974 Solvikingarna              1:19:02  
   32. Fredrik Persson                1978 Solvikingarna              1:27:00  
M, 17,7 km, 114 deltagare
    1. Patrik Andersson               1986 Team Icebug                1:05:26  
    2. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:07:32  
    6. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna              1:15:20  
   39. Jonas Boman                    1979 HiQ Göteborg AB            1:28:44  
Lag, 17,7 km, 30 deltagande lag
                                                                                                  Placering i lagtävlingen bestämdes av summering av platssiffror
    1. Team Icebug 1                       Team Icebug                 Sammanlagd platssiffra 27  Info
    2. Solvikingarna 1                1962 Solvikingarna               Sammanlagd platssiffra 40  Info
    5. Solvikingarna 2                1962 Solvikingarna              Sammanlagd platssiffra 212  Info
    8. Solvikingarna 3                     Solvikingarna              Sammanlagd platssiffra 517  Info
   21. Solvikingarna 4                     Solvikingarna             Sammanlagd platssiffra 1273  Info
   28. Solvikingarna 5                     Solvikingarna             Sammanlagd platssiffra 1706  Info