Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 106, Uppdaterad: den 17 november 2019 04:43:21

Lidingöloppet

2013-09-28, Lidingö

Mycket bra yttre förhållanden, med torra fina spår och temperatur runt 10 grader.
Källa: http://www.lidingoloppet.se/sv/Resultat/

F19, 10 km, 23 deltagare
                                                                               Not
    1. Heidi Mårtensson               1995 Modum FIK                    37:21  
   15. Siri Ohrankämmen               1995 Sävedalens AIK               45:40  Info
P17, 10 km, 68 deltagare
    1. Andreas Jansson                1996 Hässelby SK                  32:26  
   54. Olle Leibe Bergstedt           2001 Solvikingarna                46:41  
   66. Petter Leibe Bergstedt         2001 Solvikingarna                57:13  
K50, 10 km, 109 deltagare
                                                                               Not
    1. Marie Olsson                   1963 Björnstorps IF               41:17  
    3. Karin Johnsson                 1961 Sävedalens AIK               43:39  Info
M60, 10 km, 195 deltagare
    1. Bo-Christer Bertilson          1953 HANDEN                       40:30  
   92. Thomas Krantz                  1948 Solvikingarna                55:44  
M50, 15 km, 341 deltagare
                                                                               Not
    1. Thomas Sparr                   1963 IFK Mora FIK                 54:52  
   12. Sten Thunberg                  1960 Solvikingarna              1:00:11  Info
  293. Roger Karlsson                 1942 Solvikingarna              1:38:29  
M/K, 15 km, 5315 deltagare
    1. Anders Kleist                  1980 IK Akele                     47:53  
  587. Malin Lagerqvist               1991 Solvikingarna              1:15:30  
  950. Andreas Hamnebo                1973 Solvikingarna              1:19:04  
 1466. Maina Anter-Sagerström         1962 Solvikingarna              1:23:24  
 4971. Lars Henningsson               1952 IK Ymer Friidrott          2:00:01  
M, 30 km, 12047 deltagare
                                                                               Not
    1. Lewis Korir                    1986 KENYA                      1:35:23  
   26. Mattias Jonson                 1980 Solvikingarna              1:50:24  Info
   43. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:54:19  Info
  125. Sebastian Sjöholm              1985 Solvikingarna              2:00:47  Info
  136. Martin Alfredsson              1984 Solvikingarna              2:01:27  Info
  142. Thony Wissmar                  1971 Solvikingarna              2:01:48  Info
  155. Martin Yttring                 1967 Solvikingarna              2:02:21  Info
  216. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna              2:05:16  Info
  308. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              2:08:32  Info
  318. Viktor Govik                   1981 Solvikingarna              2:08:51  Info
  349. Andreas Berntsson              1978 Solvikingarna              2:09:37  Info
  421. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              2:10:44  Info
  483. Björn Amfors                   1969 Solvikingarna              2:11:42  Info
  683. Magnus Ringström               1973 Solvikingarna              2:14:28  Info
  686. Joachim Persson                1964 Solvikingarna              2:14:32  Info
  690. Philip Gerlee                  1980 Solvikingarna              2:14:34  Info
  994. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              2:19:12  
 1276. Henrik Stålsmeden              1978 GÖTEBORG                   2:22:42  
 1417. Ingemar Svensson               1965 Solvikingarna              2:23:59  
 1427. Christer Ingelsten             1972 Solvikingarna              2:24:03  
 1456. Fredrik Persson                1978 Solvikingarna              2:24:21  
 1467. Oscar Molse                    1979 Solvikingarna              2:24:27  
 1511. Patrik Eriksson                1973 Stigmännen Karlshamns OK   2:24:53  
 1565. Per-Erik Johansson             1963 Ale 90 IK                  2:25:15  
 1772. Patrik Nilsson                 1963 Solvikingarna              2:26:46  
 1869. Fredrik Johansson              1967 Solvikingarna              2:27:32  
 1876. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna              2:27:36  
 1998. Rolf Mattsson                  1961 Solvikingarna              2:28:22  
 2040. Jonas Boman                    1979 Solvikingarna              2:28:39  
 2153. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna              2:29:25  
 2287. Anders Bogelius                1956 Solvikingarna              2:30:30  
 2291. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna              2:30:32  
 2389. Tor Strömland                  1967 Solvikingarna              2:31:11  
 2587. Lars Appelgren                 1950 Solvikingarna              2:32:49  
 2674. Anders H Johansson             1974 Solvikingarna              2:33:26  
 2690. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna              2:33:32  
 2815. Mats Boström                   1969 Solvikingarna              2:34:16  
 3005. Ola Hultkrantz                 1965 Solvikingarna              2:35:29  
 3033. Johan Brämberg                 1965 Solvikingarna              2:35:41  
 3389. Tomas Bäckman                  1981 Solvikingarna              2:37:53  
 3488. Dan Sjölander                  1954 Solvikingarna              2:38:28  
 3678. Lars Järvesjö                  1955 Solvikingarna              2:39:34  
 3817. Fredrik Linder                 1968 Solvikingarna              2:40:26  
 4137. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna              2:42:15  
 4209. Stefan Lindberg                1957 Solvikingarna              2:42:39  
 4475. Anders Björkqvist              1965 Solvikingarna              2:44:07  
 5151. Mikael Christenson             1963 Solvikingarna              2:48:08  
 5781. Börje Berneblad                1965 Solvikingarna              2:51:38  
 5870. Lars Lindsköld                 1959 Västra Götalandsregionen   2:52:07  
 5919. Måns Franklin                  1984 Solvikingarna              2:52:21  
 6000. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna              2:52:49  
 6223. Glenn Gustavsson               1965 Solvikingarna              2:54:03  
 6782. Jan Wilderoth                  1965 Solvikingarna              2:56:47  
 7308. Peter Laanemets                1958 Solvikingarna              2:59:28  
 7538. Ingmar Rahm                    1956 Solvikingarna              3:01:00  
 8696. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              3:10:30  
 9225. Björn Tidland                  1963 Solvikingarna              3:15:41  
 9778. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              3:22:09  
10019. Alexander Wyblad               1964 Solvikingarna              3:25:30  
11254. Roger Antonsson                1939 Solvikingarna              3:49:11  Info
K, 30 km, 3837 deltagare
                                                                               Not
    1. Therese Olin                   1982 Ullevi FK                  1:57:50  
   25. Johanna Anvell                 1989 Solvikingarna              2:15:45  Info
   65. Anna Franklin                  1986 Solvikingarna              2:24:34  Info
  111. Lotta Ingelsten                1964 Solvikingarna              2:27:50  Info
  405. Lotta Mattsson                 1971 Solvikingarna              2:40:16  
  426. Bibbi Lind                     1944 Solvikingarna              2:40:52  Info
  461. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              2:41:46  
  504. Sofia Löytynoja                1963 Solvikingarna              2:42:43  
  518. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              2:43:08  
  527. Johanna Andersson              1985 Solvikingarna              2:43:33  
  573. Ulla-Carin Färnhage            1962 Solvikingarna              2:45:01  
  639. Li Edqvist                     1970 Solvikingarna              2:46:51  
  688. Elisabeth Björk Brämberg       1971 Solvikingarna              2:47:49  
  717. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna              2:48:26  
  734. Charlotte Johannesdotter       1982 Solvikingarna              2:48:41  
  804. Martina Elf                    1982 Solvikingarna              2:50:00  
 1014. Cecilia Rosander               1971 Solvikingarna              2:54:14  
 1373. Cecilia Emanuelsson            1982 Solvikingarna              2:59:49  
 1406. Hanna Kihlberg                 1973 Solvikingarna              3:00:25  
 1731. Ann Elfström Broo              1963 Solvikingarna              3:07:29  
 2018. Adrienne Beaudry               1985 GÖTEBORG                   3:13:32  
 2386. Jessica Govik                  1983 Solvikingarna              3:20:20  
 2417. Sofia Anderson                 1989 Solvikingarna              3:21:00  
 2798. Fanny Johansson                1988 Solvikingarna              3:30:28  
 2962. Maria Andersson                1979 Solvikingarna              3:35:45  
 3428. Viveka Folkow                  1958 Solvikingarna              3:54:27  
 3497. Kristina Schultz               1962 Solvikingarna              3:58:51  
Lidingö tjejlopp, 2013-09-29, Lidingö

Källa: http://www.lidingoloppet.se/sv/Resultat/sondag/

K, 10 km, 4895 deltagare
    1. Perine Nengampi                1989 KENYA                        34:13  
  986. Anncharlotte Lagerqvist        1975 Solvikingarna                57:35