Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 59, Uppdaterad: den 3 april 2020 12:27:21

Finalloppet

Minibanan, 2013-11-02, Göteborg

Skapligt väder, med uppehållsväder och inte särskilt lerigt och tungsprunget.
Källa: http://maloo.se/NeptronTimingWeb/finalloppet2013

P8, 1,5 km, 76 deltagare
    1. Tim Jansson                    2005 Alingsås Triathlonklubb       8:06  
   45. Isak Lemurell                  2005 Sjövalla FK                  11:16  
Knattebanan, 2013-11-02, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

F10, 2 km, 36 deltagare
    1. Nellie Nygren                  2003 SÄVEDALEN                     9:53  
   31. Klara Lemurell                 2003 Sjövalla FK                  16:04  
Tjärnrundan, 2013-11-02, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

K22, 10 km, 2 deltagare
    1. Johanna Apelryd                1993 Hälle IF                     39:58  
    2. Malin Lagerqvist               1991 Solvikingarna                49:07  
K40, 10 km, 8 deltagare
    1. Ia Sandberg                    1969 Örebro AIK                   46:21  
    3. Malin Lemurell                 1970 Solvikingarna                47:57  
K50, 10 km, 6 deltagare
    1. Lena Andersson                 1962 IK Dran                      49:36  
    5. Eva Karin Anderberg            1962 Solvikingarna                56:38  
M, 10 km, 46 deltagare
    1. John Börjesson                 1992 Hammarby IF Friidrott        33:04  
    2. Andreas Magnusson              1974 Solvikingarna                35:24  
   20. Glenn Watkins                  1975 Solvikingarna                45:28  
M/K motion, 10 km, 1947 deltagare
    1. Magnus Stenqvist               1967 Göteborg-Majorna OK          37:07  
   57. Mats Olvmo                     1956 Solvikingarna                44:30  
   67. Robert Björk                   1981 Solvikingarna                45:03  
  119. Dag Wedin                      1979 Solvikingarna                46:55  
  244. Greger Hjelm                   1974 Solvikingarna                50:29  
  270. Linnéa Åsbrink                 1984 Solvikingarna                50:48  
  318. Jeanette Pettersson            1974 Team MJ                      51:44  
  593. Ann Elfström Broo              1963 Miljökemigruppen             55:29  
 1067. Emilia Lindström               1988 Solvikingarna              1:01:33  
Finalloppet, 2013-11-02, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

K, 19 km, 37 deltagare
    1. Anna Envall                    1971 IK Hakarpspojkarna Friidrott  1:25:10  
   21. Johanna Andersson              1985 Solvikingarna                 1:37:24  
   34. Cecilia Emanuelsson            1982 Solvikingarna                 1:52:49  
M elit, 19 km, 48 deltagare
    1. Musael Temesghen               1982 Hälle IF                   1:03:44  
   11. Jonas Zelleroth                1984 Solvikingarna              1:12:42  
   17. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:15:44  
   30. Emil Rucinski                  1986 Solvikingarna              1:21:34  
   42. Oscar Molse                    1979 Solvikingarna              1:26:23  
   44. Lars Appelgren                 1950 Solvikingarna              1:32:44  
M/K motion, 19 km, 626 deltagare
    1. Andreas Petersson              1982 Göteborgs Skidklubb        1:10:18  
  247. Maria René                     1962 Solvikingarna              1:36:47  
  402. Ingmar Rahm                    1956 AF Bygg Göteborg           1:45:54  
  501. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              1:52:37  
  542. Sofia Anderson                 1989 Solvikingarna              1:56:43  
  606. Fanny Johansson                1988 Solvikingarna              2:09:35  
M35, 19 km, 28 deltagare
    1. Marcus Calais                  1975 Dals Långeds IK            1:13:59  
    5. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              1:18:10  
   16. Ronnie Jönsson                 1975 Solvikingarna              1:29:06  
   21. Anders H Johansson             1974 Solvikingarna              1:32:07  
M40, 19 km, 48 deltagare
    1. Erik Framme                    1973 Hälle IF                   1:09:43  
    3. Svante Lundgren                1969 Högsbo AIK                 1:13:26  
    4. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:14:12  
    6. Johannes Öhlin                 1973 Solvikingarna              1:16:54  
   16. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna              1:22:51  
   23. Adrian Nilsson                 1969 Solvikingarna              1:26:07  
   25. Ermias Tekie                   1971 Solvikingarna              1:26:22  
M45, 19 km, 30 deltagare
    1. Magnus Magnusson               1968 Navåsens FK                1:14:19  
    3. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna              1:16:23  
   13. Lennart Andersson              1965 Solvikingarna              1:28:04  
M50, 19 km, 28 deltagare
    1. Tomas Bengtsson                1963 Stenungsunds friidrott     1:17:54  
    4. David Cooper                   1961 Solvikingarna              1:24:16  
   12. Patrik Nilsson                 1963 Solvikingarna              1:28:04  
   14. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna              1:29:54  
   21. Mats Lawenius                  1961 Solvikingarna              1:34:33  
   23. Gabor Bellak                   1962 Solvikingarna              1:35:03  
M55, 19 km, 14 deltagare
    1. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:21:13  
    9. Boris Ståhl                    1953 Solvikingarna              1:37:24