Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 128, Uppdaterad: den 14 juli 2020 21:51:18

Göteborgsvarvet

2002-05-25, Göteborg

117 medlemmar som sprungit varav 85 för Solvikingarna. Bäst på att gissa sin tid var Anders Larsson (1s fel), Per-Erik Melander (2s fel) och LArs Bengtsson (4s fel).
Källa: http://www.goteborgsvarvet.com

K, Halvmarathon, 21 medlemmar
                                                                               Åldersklass   Klubbmästerskap   Gissad tid, skillnad      Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    0. Malin Lemurell                 1970                            1:40:11  Info
    1. Lena Gavelin                   1974 Jamtrennarna BIF           1:13:03  Info
   26. Emma Rooth                     1975 Brittatorps TK             1:27:29  Info
   76. Filippa Odelstierna            1970 Bluelabs                   1:35:38  Info
  100. Karin Skoglund                 1966 Högsbo AIK                 1:37:20  Info
  144. Malin Gränfors                 1976 Brittatorps TK             1:39:59  Info
  188. Anna Hedberg                   1972 GÖTEBORG                   1:41:33  Info
  208. Anna-Karin Gärdebäck           1960 Solvikingarna              1:42:11  Info
  563. Anna-Karin Broms               1968 GÖTEBORG                   1:49:42  
  700. Liselott Königsson             1964 Solvikingarna              1:51:31  Info
  860. Gunilla Gedin Holmberg         1960 ASKIM                      1:53:36  
  910. Christina Törnquist            1961 Solvikingarna              1:54:11  Info
  996. Juana Estrada                  1965 Solvikingarna              1:55:08  Info
 1054. Marie Berg                     1984 Solvikingarna              1:55:39  Info
 1184. Gertrud Bjerkander             1958 SOLLEBRUNN                 1:56:54  
 1246. Ulla Stigring                  1959 Solvikingarna              1:57:32  Info
 1265. Ann Ericson Kilander           1959 Solvikingarna              1:57:46  Info
 1313. Rebecca Rellmark               1966 Solvikingarna              1:58:11  Info
 1617. Lisbet Bengtsson               1946 Solvikingarna              2:01:14  Info
 1803. Lena Fritzell                  1950 Solvikingarna              2:02:57  Info
 2450. Amalia Apaza                   1970 GÖTEBORG                   2:09:07  
 3404. Helén Lindqvist                1962 Solvikingarna              2:20:09  Info
M, Halvmarathon, 96 medlemmar
                                                                                Åldersklass   Klubbmästerskap   Gissad tid, skillnad      Tider på varje 5km-sträcka.  Sista 1,1 km
    1. Mustafa Mohamed                1979 Hälle IF                    1:03:35  Info
   41. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna               1:14:30  Info
   78. Tommy Bäckström                1958 Solvikingarna               1:17:28  Info
   94. Mikael Broms                   1967 Solvikingarna               1:18:22  Info
   95. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna               1:18:24  Info
  100. Patrik Nyström                 1970 Solvikingarna               1:18:34  Info
  104. Anders Larsson                 1972 Solvikingarna               1:18:41  Info
  131. Lars Bengtsson                 1963 Solvikingarna               1:20:04  Info
  179. David Cooper                   1961 Solvikingarna               1:21:50  Info
  195. Reinhard Kuhs                  1960 Solvikingarna               1:22:12  Info
  203. Lars Hilmersson                1965 Solvikingarna               1:22:30  Info
  282. Thomas Jonsson                 1967 Solvikingarna               1:23:53  Info
  313. Federico Hernandez             1968 Solvikingarna               1:24:33  Info
  330. Kenneth Örtendahl              1959 Solvikingarna               1:24:55  Info
  348. Dan Bengtsson                  1984 Triathlon Väst              1:25:11  
  351. Ola Sjöholm                    1970 Solvikingarna               1:25:13  Info
  413. Lars Lundsjö                   1962 VCCHOO                      1:26:23  Info
  428. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna               1:26:33  Info
  476. Håkan Palmqvist                1964 Solvikingarna               1:27:09  Info
  496. Peter Hansen                   1947 Solvikingarna               1:27:21  Info
  505. Rolf Andersson                 1954 Solvikingarna               1:27:27  Info
  613. Kent Wågdahl                   1947 Solvikingarna               1:28:35  Info
  655. Magnus Lund                    1960 Solvikingarna               1:28:58  Info
  738. Zbigniew Grobelniak            1958 Solvikingarna               1:29:39  Info
  755. Thomas Meyer                   1967 Vattenfalls IF Trollhättan  1:29:46  
  794. Kjell Selander                 1955 Solvikingarna               1:30:06  Info
  795. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna               1:30:08  Info
  803. Jakob Lagerdahl                1977 Solvikingarna               1:30:12  Info
  806. Kaj Hedborg                    1959 Solvikingarna               1:30:13  Info
  822. Urban Broms                    1972 Solvikingarna               1:30:22  Info
  886. Göte Berglund                  1950 Solvikingarna               1:30:51  Info
  968. Torgny Karlsson                1949 Solvikingarna               1:31:26  Info
  992. Mats Pettersson                1974 Bluelabs                    1:31:36  
 1009. Rolf Wallin                    1950 Solvikingarna               1:31:42  Info
 1015. Lennart Hansson                1953 Solvikingarna               1:31:43  Info
 1040. Olof Persson                   1976 GÖTEBORG                    1:31:56  
 1053. Tommy Lindgren                 1949 GÖTEBORG                    1:32:00  
 1089. Henrik Junkell                 1972 Solvikingarna               1:32:17  Info
 1112. Peter Ahlqvist                 1973 GÖTEBORG                    1:32:27  
 1205. Christian Johansson            1968 Solvikingarna               1:32:59  Info
 1212. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna               1:33:01  Info
 1252. Stig Henningsson               1965 Solvikingarna               1:33:14  Info
 1345. Glenn Gustavsson               1965 Solvikingarna               1:33:49  Info
 1368. Mikael Malmehed                1968 Solvikingarna               1:33:53  Info
 1381. Per Fernqvist                  1970 Solvikingarna               1:33:56  Info
 1467. Sten-Åke Jansson               1948 Solvikingarna               1:34:29  Info
 1505. Matts Leandersson              1949 Solvikingarna               1:34:40  Info
 1514. Patrik Reims                   1961 Solvikingarna               1:34:43  Info
 1525. Magnus Andersson               1957 Solvikingarna               1:34:45  Info
 1564. Jakob Sellberg                 1968 Solvikingarna               1:34:56  Info
 1600. Håkan Johansson                1956 Solvikingarna               1:35:04  Info
 2055. P-A Bäcklund                   1954 Solvikingarna               1:37:07  Info
 2239. Tommy Jacobsson                1949 Solvikingarna               1:37:51  Info
 2281. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna               1:37:59  Info
 2665. Leif Wiberg                    1958 Solvikingarna               1:39:16  Info
 2741. Robert Bergman                 1964 Solvikingarna               1:39:29  Info
 2963. Sten Thunberg                  1960 SKF Friluftsklubb           1:40:11  
 2986. Thomas Krantz                  1948 Solvikingarna               1:40:15  Info
 3177. Kjell Augustsson               1936 Solvikingarna               1:40:49  Info
 3346. Reine Lundquist                1951 Solvikingarna               1:41:18  Info
 3368. Johan Glans                    1974 GÖTEBORG                    1:41:21  
 3603. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna               1:42:05  Info
 4045. Jan-Ove Tallberg               1963 Solvikingarna               1:43:16  Info
 4129. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna               1:43:30  Info
 4178. Lennart Jansson                1956 SEAB El                     1:43:36  Info
 4572. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna               1:44:30  Info
 4902. Lars O Pettersson              1948 Solvikingarna               1:45:17  Info
 5006. Ingemar Henriksson             1950 Solvikingarna               1:45:32  Info
 5115. Jan Persson                    1970 GÖTEBORG                    1:45:49  
 5132. Bertil Fritzell                1949 Solvikingarna               1:45:52  Info
 5406. Philippe Bergstrand            1981 Solvikingarna               1:46:29  Info
 5538. Göran Johansson                1941 SKF Friluftsklubb           1:46:49  
 6101. Lennart Kristiansson           1932 Solvikingarna               1:48:03  Info
 6148. Hans Jochens                   1964 Solvikingarna               1:48:10  Info
 6897. Jan Krantz                     1942 Solvikingarna               1:49:47  Info
 6987. Per-Erik Melander              1944 SKF Friluftsklubb           1:49:58  Info
 7520. Tommy Strauss                  1945 Solvikingarna               1:51:10  Info
 8179. Bosse Holm                     1945 VCCHOO                      1:52:35  Info
 8309. Hans Öberg                     1945 Solvikingarna               1:52:54  Info
 8652. Rolf Lindesfält                1940 Solvikingarna               1:53:38  Info
 9092. Mikael Nilsson                 1960 Solvikingarna               1:54:36  Info
 9366. Lars-Erik Lindberg             1951 KÅLLERED                    1:55:11  Info
10007. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna               1:56:37  Info
10135. Anders Kronlöf                 1967 GÖTEBORG                    1:56:53  
10366. Mikael Königsson               1962 Mölndals CK                 1:57:24  Info
11802. Per Holmqvist                  1983 VÄSTRA FRÖLUNDA             2:00:30  Info
11986. Anders Trygg                   1957 Franmark AB                 2:01:00  
12719. Lars Nilson                    1952 Solvikingarna               2:03:09  Info
13484. Erik Östbye                    1921 Solvikingarna               2:05:22  Info
14520. Lennart Bengtsson              1942 Solvikingarna               2:09:11  Info
14936. Alf Karlsson                   1924 Solvikingarna               2:10:57  Info
15428. Rolf Svensson                  1943 Solvikingarna               2:13:20  Info
15497. Sören Gustavsson               1952 Allerby Måleri              2:13:39  
15681. Jan Binsell                    1946 GÖTEBORG                    2:14:46  
16899. Fredrik Sönne                  1956 Pasta Prego                 2:24:38  
17409. Paul Vannekoski                1969 Solvikingarna               2:33:43  Info
17472. Lennart Aronsson               1932 Solvikingarna               2:35:21  Info
Lilla Göteborgsvarvet, 2002-05-26, Göteborg

Källa: http://goteborgsvarvet.r.mikatiming.de

F11, 2,4 km
   78. Linn Holmström                 1991 Solvikingarna              11:53,3  
  129. Johanna Reims                  1991 Solvikingarna              12:35,1  
F13, 2,4 km
   53. Siri Berg                      1989 Solvikingarna              10:53,8  
F15, 4,1 km
   28. Julia Selander                 1988 Sävedalens AIK             18:47,9  
   55. Sofia Lund                     1988 Sävedalens AIK             19:57,0  
  104. Klara Andersson                1988 Solvikingarna              22:12,3  
P11, 2,4 km
   31. Johan Lund                     1991 Solvikingarna              09:47,8  
P8, 1,0 km
  212. Erik Selander                  1994 Sävedalens AIK             05:42,5  
  267. Thomas Reims                   1995 Solvikingarna              05:59,4