Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 42, Uppdaterad: den 25 januari 2020 01:37:58

Varbergsloppet

2014-07-12, Varberg

Källa: http://varbergsloppet.r.mikatiming.de/2014/

K senior, 10 km, 269 deltagare
    1. Nicole Pelin                   1987 Varbergs GIF Friidrott       41:22  
   90. Sara Birgerson                 1985 Solvikingarna                53:55  
  141. Mathilda Svennung              1993                              57:06  
K35, 10 km, 100 deltagare
    1. Jenny Johannesson              1976 Mullsjö SOK                  38:06  
    4. Helen Tedeholm                 1978 Solvikingarna                42:54  
   15. Linda Svensson                 1979 Solvikingarna                46:53  
K40, 10 km, 130 deltagare
    1. Helena Hallgren                1974 Simlångsdalens IF            41:16  
   15. Lotta Mattsson                 1971 Solvikingarna                49:07  
K50, 10 km, 36 deltagare
    1. Jorunn Rekkedal                1961 Ås IL                        39:10  
    2. Sofia Löytynoja                1963 Solvikingarna                48:24  
   11. Maina Anter-Sagerström         1962 Solvikingarna                55:35  
K65, 10 km, 4 deltagare
    1. Inga-Lill Vester               1946 VÄSTRA FRÖLUNDA              55:03  
    2. Lena Linder                    1949 Solvikingarna                55:54  
M senior, 10 km, 365 deltagare
    1. Yared Admasu                   1987 Hälle IF                     31:27  
   27. Daniel Sols                    1980 Solvikingarna                38:28  
   41. Hannes Rasper                  1981 Solvikingarna                39:58  
  146. Olle Leibe Bergstedt           2001 Solvikingarna                47:15  
  215. Albin Stormvinter              1983 Solvikingarna                49:53  
M35, 10 km, 176 deltagare
    1. Markus Gustafsson              1978 SOK Knallen                  35:12  
    9. Mattias Davidsson              1979 Solvikingarna                38:57  
M40, 10 km, 208 deltagare
    1. Rickard Westergren             1971 IK Wilske                    34:52  
    2. Dag Olav Wirstad               1972 Solvikingarna                35:11  
    4. Ermias Tekie                   1971 Solvikingarna                37:46  
    7. Bertil Johansson               1974 Solvikingarna                38:37  
M45, 10 km, 143 deltagare
    1. Christer Sären                 1965 SOK Knallen                  38:09  
    7. Ingemar Svensson               1965 Solvikingarna                39:47  
   12. Peter Ferrari                  1965 Solvikingarna                40:55  
M50, 10 km, 77 deltagare
    1. Odd Wallum                     1964 Sävedalens AIK               38:36  
    2. Joachim Persson                1964 Solvikingarna                41:00  
   14. Rolf Mattsson                  1961 Solvikingarna                44:45  
   22. Björn Tidland                  1963 Solvikingarna                47:11  
   35. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna                49:09  
M55, 10 km
    1. Thomas Dahl                    1958 Solvikingarna                41:38  
    7. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna                45:06  
M60, 10 km, 35 deltagare
    1. Lennarth Nilsson               1954 Fastarpz runners             42:20  
    7. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna                47:13  
M65, 10 km, 17 deltagare
    1. Göran Myrne                    1948 Varbergs GIF Friidrott       47:34  
    7. Thomas Krantz                  1948                              52:33  
Lag, 40 km, 45 deltagande lag
                                                                               Mixade lag.Sammanlagd tid 4 löpare. 6 minuters avdrag för var kvinna i laget.
    1. Hälle IF                            Hälle IF                   2:13:28  Info
    2. Solvikingarna Lag 1            1962 Solvikingarna              2:30:02  Info
    4. Solvikingarna Lag 2            1962 Solvikingarna              2:40:37  Info
   10. Solvikingarna Lag 3            1962 Solvikingarna              2:51:54  Info