Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 25, Uppdaterad: den 20 november 2019 08:52:26

Göteborgsvarvets Seedningslopp Göteborg

2015-03-22, Göteborg

Mulet och fem plusgrader hjälpte inte i en mycket hård vind från västsydväst i blåshålet Frihamnen.
Källa: http://goteborgsvarvet.r.mikatiming.de/2014/?event=SGBG_9999991A136FC70000000324&event_main_group=2015&pid=start

K, 10 km, 797 deltagare
    1. Sara Svensk                    1989 GÖTEBORG                     37:13  
   29. Elizabeth Torkelsson           1984 Solvikingarna                42:41  
   37. Christina Sundal               1976 Solvikingarna                43:35  
   61. Stina Udéhn                    1982 Solvikingarna                44:39  
   79. Johanna Berntsson              1992 Solvikingarna                45:34  
  113. Linda Svensson                 1979 Solvikingarna                46:39  
  181. Ewa Praetorius                 1967 Solvikingarna                47:58  
  424. Kajsa Lannemyr                 1986                              52:48  
  534. Adrienne Beaudry               1985 GÖTEBORG                     55:15  
M, 10 km, 1546 deltagare
    1. Oscar Carlsson                 1991 Hässelby SK                  31:47  
   73. Viktor Ahlqvist                1987 VÄSTRA FRÖLUNDA              37:46  
   90. Henrik Stålsmeden              1978 Solvikingarna                38:06  
   95. Victor Eliasson                1989 Solvikingarna                38:09  
  132. Ronnie Jönsson                 1975 HISINGS BACKA                38:59  
  150. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna                39:16  
  244. Per Strandemo                  1971 Solvikingarna                40:44  
  255. Samuel Sundberg                1988                              40:52  
  359. Anders Frostberg               1978 Solvikingarna                42:06  
  412. Peter Ferrari                  1965 Solvikingarna                42:39  
  524. Alexander Björk                1993 Solvikingarna                43:43  
  545. Dan Frykholm                   1966 Solvikingarna                43:57  
  576. Lars Pensjö                    1961 TORSLANDA                    44:18  
  622. Martin Paymbrant               1973 GÖTEBORG                     44:48  
  715. Peter Söderström               1961 Solvikingarna                45:30  
 1318. Lennart Bengtsson              1942 Solvikingarna                51:53