Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 38, Uppdaterad: den 19 september 2019 15:04:46

Öloppet

Öloppet sprint, 2015-08-01, Styrsö

Start och mål på Styrsö. Sprintbanan passerar 10 öar och längsta simsträckan är 1 km.
Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2015/?pid=list

Lag M, 22,4 km, 87 deltagande lag
    1. Jonas Hellqvist                1983 Team Alfa                  2:33:43  
    1. Jonas Svensson                 1979 Team Alfa                  2:33:43  
    3. Mattias Jonson                 1980 Doktorn kan simma          2:39:27  
    3. Joakim Röstlund                1981 Doktorn kan simma          2:39:27  
   32. Lars Rosencrantz               1971 Rosebuddies                3:09:59  
   32. Axel Rosencrantz               2002 Rosebuddies                3:09:59  
Lag K, 22,4 km, 54 deltagande lag
    1. Elin Hedin                     1987 Lidköpings CK              2:51:51  
    1. Matilda Sundberg               1988 Lidköpings CK              2:51:51  
    2. Emma Wanberg                   1986 Crawlkurser.com            2:51:53  
    2. Julia Pettersson               1989 Crawlkurser.com            2:51:53  
    9. Helén Freyschuss               1960 Fenorna                    3:28:05  
    9. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Fenorna                    3:28:05  
   27. Elin Lyckestam                 1983 Snyggast på loppet         3:51:43  
   27. Helena Persson                      Snyggast på loppet         3:51:43  
Lag Mix, 22,4 km, 61 deltagande lag
    1. Hanna Skårbratt                1988 Happy swimrun  by Orca     2:37:40  
    1. Johan Skårbratt                1981 Happy swimrun  by Orca     2:37:40  
2015-08-01, Styrsö

Start och mål på Styrsö. Banan passerar 17 öar och längsta simsträckan är 1 km.
Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2015/?pid=list

Lag M, 39,5 km, 177 deltagande lag
    1. Oscar Olsson                   1985 Team 2XU                   3:58:06  
    1. Björn Englund                  1983 Team 2XU                   3:58:06  
    6. Martin Yttring                 1967 Team Simcoachen            4:23:31  
    6. Bjarne Koning                  1967 Team Simcoachen            4:23:31  
   56. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              5:19:45  
   56. Henrik Hammarlund              1963 Solvikingarna              5:19:45  
   73. Niklas Andersson               1982 Team Swimbikerun           5:27:07  
   73. Markus Lihnell                 1985 Team Swimbikerun           5:27:07  
  116. Tor Strömland                  1967 Trögdjuren                 5:54:37  
  116. Roger Petersson                1977 Trögdjuren                 5:54:37  
  123. Mats Gerlam                    1965 Northern Energy Services   6:03:10  
  123. Magnus Ekstrand                1969 Northern Energy Services   6:03:10  
Lag K, 39,5 km, 24 deltagande lag
    1. Karin Wessberg                 1980 Team ElitRehab             5:18:04  
    1. Susanna Milikic                1975 Team ElitRehab             5:18:04  
   23. Linda Dahlhöjd                 1974 Team Crosstränad           7:30:52  
   23. Kristina Schultz               1962 Team Crosstränad           7:30:52  
Lag Mix, 39,5 km, 42 deltagande lag
    1. Eva Nyström                    1977 Thule Adventure team       4:09:10  
    1. Martin Flinta                  1973 Thule Adventure team       4:09:10  
    8. Christina Sundal               1976 Team Norway                5:02:19  
    8. Thobias Lindqvist              1993 Team Norway                5:02:19  
   14. Julia Lundquist                1992 Julia&Johan                5:18:16  
   14. Johan Zetterlund               1988 Julia&Johan                5:18:16