Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 64, Uppdaterad: den 14 november 2019 03:29:44

Vasastafetten

2015-08-22, Mora

Solvikingarna 1 i Stafett M diskades då Patrik Brants tvingades bryta på sträcka 2.
Källa: http://results.vasaloppet.se/2015/?lang=SE

Stafett K, 90 km, 44 deltagande lag
    1. Ifk Mora Damer                      IFK Mora SK                6:30:29  
    3. Solvikingarna dam                   Solvikingarna              6:42:02  
Stafett mixed, 90 km, 308 deltagande lag
    1. Ifk Lidingö SOK                     IFK Lidingö SOK            5:23:42  
    3. Solvikingarna Mixed                 Solvikingarna              6:00:52  
Stafett M, 90 km, 87 deltagande lag
    1. Idrottsarrangören Mats Andreason AB 2012 Idrottsarrangören Mats Andreason AB  4:58:50  
   11. Solvikingarna 2                     1962 Solvikingarna                        6:18:33  
Sträcka 1 Vasaloppsstarten-Smågan, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 9,2 km
                                                                               Not
    1. Frida Erkers                   1992 IFK Mora SK                  37:11  Info
    3. Hanna Olvenmark                1987 Solvikingarna                38:34  Info
Stafett mixed, 9,2 km
                                                                               Not
    1. Nicolas Simonin                1989 IFK Lidingö SOK              31:42  Info
    8. Jack Magnusson                 1978 Solvikingarna                34:54  Info
Stafett M, 9,2 km
                                                                                         Not
    1. Scott Fraser                   1986 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    29:48  Info
   28. Johan Lagerqvist               1971 Solvikingarna                          41:22  Info
Sträcka 2 Smågan-Mångsbodarna, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 14,3 km
                                                                               Not
    1. Louise Bergfeldt               1987 IFK Mora SK                1:04:40  Info
    7. Julia Lundquist                1992 Solvikingarna              1:09:11  Info
Stafett mixed, 14,3 km
                                                                               Not
    1. Filip Dahlgren                 1988 IFK Lidingö SOK              50:41  Info
    6. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna                55:16  Info
Stafett M, 14,3 km
                                                                                         Not
    1. Emil Svensk                    1993 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    50:14  Info
   15. Victor Eliasson                1989 Solvikingarna                        1:01:38  Info
Sträcka 3 Mångsbodarna-Risberg, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 10,8 km
                                                                               Not
    1. Linn Nilsson                   1990 Utveckla Ledare              47:07  Info
    3. Hanna Skårbratt                1988 Solvikingarna                49:31  Info
Stafett mixed, 10,8 km
                                                                               Not
    1. Bryan Keely                    1988 IFK Lidingö SOK              38:45  Info
    4. Mikael Waltersson              1982                              42:29  Info
Stafett M, 10,8 km
                                                                                         Not
    1. John Börjesson                 1992 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    37:18  Info
    7. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna                          44:02  Info
Sträcka 4 Risberg-Evertsberg, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 12,4 km
                                                                               Not
    1. Linda Take                     1973 Utveckla Ledare              54:04  Info
    4. Emma Wanberg                   1986 Solvikingarna                57:23  Info
Stafett mixed, 12,4 km
                                                                               Not
    1. Øystein Kvaal Østerbø          1981 IFK Lidingö SOK              43:18  Info
    5. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna                51:02  Info
Stafett M, 12,4 km
                                                                                         Not
    1. Yannick Michiels               1991 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    42:17  Info
    9. Marcus Lindh                   1985 Solvikingarna                          52:55  Info
Sträcka 5 Evertsberg-Oxberg, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 15 km
                                                                               Not
    1. Helene Söderlund               1987 IFK Mora SK                  54:04  Info
    4. Annika Kihlström               1974                              57:23  Info
Stafett mixed, 15 km
                                                                               Not
    1. Erik Anfält                    1976 Örebro AIK                   49:22  Info
    9. Thomas Norrgård                1981 Solvikingarna                56:57  Info
Stafett M, 15 km
                                                                                         Not
    1. Anders Kleist                  1980 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    48:59  Info
   15. Peter Andersson                1977 Solvikingarna                        1:01:26  Info
Sträcka 6 Oxberg-Gopshus, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 4,5 km
                                                                               Not
    1. Catharina Asph                 1977 Team Kullans Kroppsterapi    19:48  Info
    3. Christina Sundal               1976 Solvikingarna                21:06  Info
Stafett mixed, 4,5 km
                                                                                     Not
    1. Daniel Mäkinen                 1976 Anders Skishop Med De Avdankade    17:42  Info
   25. Fredrika Jönsson               1988 Solvikingarna                      21:29  Info
Stafett M, 4,5 km
                                                                                         Not
    1. Lars Södergård                 1983 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    14:26  Info
    9. Andreas Berntsson              1978 Solvikingarna                          19:01  Info
Sträcka 7 Gopshus-Hökberg, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 4,7 km
                                                                               Not
    1. Sara Wadman                    1996 IFK Mora SK                  19:39  Info
    4. Stina Udéhn                    1982 Solvikingarna                21:29  Info
Stafett mixed, 4,7 km
                                                                               Not
    1. Sofie Sihver                   1987 IFK Lidingö SOK              18:32  Info
   22. Camilla Forsman                1981 Solvikingarna                22:04  Info
Stafett M, 4,7 km
                                                                                         Not
    1. Algirdas Bartkevicius          1995 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    15:44  Info
    8. Viktor Govik                   1981 Solvikingarna                          19:26  Info
Sträcka 8 Hökberg-Läde, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 4,7 km
                                                                               Not
    1. Julia Dahl                     1993 IFK Mora SK                  19:09  Info
    3. Gabriella Bredoff              1986 Solvikingarna                20:29  Info
Stafett mixed, 4,7 km
                                                                               Not
    1. Mikaela Kemppi                 1973 Örebro AIK                   16:33  Info
   19. Sandra Palmqvist               1989 Solvikingarna                20:59  Info
Stafett M, 4,7 km
                                                                                         Not
    1. Jesper Lysell                  1989 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    14:57  Info
    8. Viktor Zakariasson             1986 Solvikingarna                          19:03  Info
Sträcka 9 Läde–Eldris, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 5,5 km
                                                                               Not
    1. Johanna Andersson              1985 Solvikingarna                22:59  Info
Stafett mixed, 5,5 km
                                                                               Not
    1. Daniel Johansson               1986 Örebro AIK                   20:27  Info
    3. Björn Amfors                   1969 Solvikingarna                21:11  Info
Stafett M, 5,5 km
                                                                                         Not
    1. Jerker Lysell                  1989 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    17:25  Info
   15. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna                          23:19  Info
Sträcka 10 Eldris-Mål i Mora, 2015-08-22, Mora

Källa: http://www.vasaloppet.se

Stafett K, 8,9 km
                                                                               Not
    1. Gabriella Wågström             1983 Solvikingarna                37:41  Info
Stafett mixed, 8,9 km
                                                                               Not
    1. Erik Ivarsson Sandberg         1987 IFK Lidingö SOK              32:01  Info
    4. Marcus Morin                   1978 Solvikingarna                34:31  Info
Stafett M, 8,9 km
                                                                                         Not
    1. Olle Walleräng                 1985 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    27:42  Info
   14. Jonas Boman                    1979 Solvikingarna                          36:21  Info