Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 22, Uppdaterad: den 21 september 2020 13:38:08

Tjörn Triathlon 

2015-08-29, Skärhamn

Källa: http://tenson-tjorn.r.mikatiming.de/2015/

K motion, Sprint, 85 deltagare
                                                                               400m simning 20km cykel och 5km löpning
    1. Malin Ewerlöf                  1972 Club Active Island Tjörn   1:09:35  Info
   40. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              1:28:38  Info
   50. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna              1:34:02  Info
P17, Sprint, 3 deltagare
                                                                               400m simning 20km cykel och 5km löpning
    1. Liam Johansson                 2001 Alingsås Triathlonklubb    1:12:28  Info
    2. Olle Leibe Bergstedt           2001 Solvikingarna              1:22:20  Info
M, Sprint, 49 deltagare
                                                                               750m simning 20km cykel och 5km löpning.
    1. Oskar Djärv                    1990 IF Mantra Sport              58:42  Info
   33. Darko Tilldal                  1973 Solvikingarna              1:26:08  Info
K35, Medeldistans, 6 deltagare
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Maria Gabriels                 1980 Mora Cykelklubb            5:05:12  Info
    3. Christina Sundal               1976 Triathlon Väst             5:48:33  Info
K45, Medeldistans
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Anneli Holmen                  1969 Team Kungälv               5:05:00  Info
    4. Malin Lemurell                 1970 Solvikingarna              5:29:18  Info
M, Medeldistans, 10 deltagare
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. George Bjälkemo                1981 CykelCity triathlon klubb  3:52:28  Info
   19. Mattias Jonson                 1980 Solvikingarna              4:28:01  Info
M40, Medeldistans, 47 deltagare
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Anders Höglund                 1974 FK Herkules                4:18:11  Info
   11. Lars Rosencrantz               1971 Triathlon Väst             4:39:58  Info
M45, Medeldistans, 36 deltagare
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Tommy Jansson                  1968                            4:34:09  Info
    7. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna              4:46:08  Info
   36. Bengt-Inge Larsson             1966 Triathlon Väst             6:51:33  Info
M55, Medeldistans, 6 deltagare
                                                                                  1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Laszlo Patocs                  1959 IK Hakarpspojkarna Friidrott  4:58:32  Info
    4. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna                 5:23:00  Info
K motion, Medeldistans, 59 deltagare
                                                                               1900 m simning, 90 km cykling, 21 km löpning
    1. Anna-Maria Olsson              1978 VARBERG                    5:04:26  Info
    7. Melina da Silva                1978 Mölndal Outdoor IF         5:28:54  Info