Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 57, Uppdaterad: den 26 januari 2020 00:45:46

Finalloppet

Skatås Runt, 2015-10-31, Göteborg

Finalloppet ägde rum i fina förhållanden. Banan var torrare än på många år. Vädret var mulet och temperaturen låg på 12 grader.
Källa: http://results.neptron.se/NeptronTimingSPA/#/finalloppet2015/?sortOrder=Place&raceId=99&page=0&pageSize=25

F14, 5 km, 25 deltagare
    1. Gaël de Coninck                2001 Sävedalens AIK               20:22  
    5. Elin Wallin                    1999 Lerums IS                    28:23  
Tjärnrundan, 2015-10-31, Göteborg

Källa: http://results.neptron.se/NeptronTimingSPA/#/finalloppet2015/?sortOrder=Place&raceId=99&page=0&pageSize=25

K, 10 km, 195 deltagare
    1. Sara Svensk                    1989 Triathlon Väst               38:16  
   12. Therése Oskarsson              1982 Solvikingarna                47:02  
   20. Martina Elf                    1982                              49:40  
   52. Caroline Andersson             1990 Solvikingarna                54:46  
  139. Sabina Lagemyr                 1983 Västra Götalandsregionen     55:15  
K45, 10 km, 122 deltagare
    1. Kathrin Ahlstedt               1970 NatureFitness                46:18  
   66. Sofia Boström                  1969 Solvikingarna              1:04:08  
M, 10 km, 592 deltagare
    1. John Börjesson                 1992 Ullevi FK                    32:32  
  139. Peter Petersson                1976 Solvikingarna                48:42  
M65, 10 km, 32 deltagare
    1. Kjell Bäckström                1947 Solvikingarna                48:15  
2015-10-31, Göteborg

Källa: http://results.neptron.se/NeptronTimingSPA/#/finalloppet2015/?sortOrder=Place&raceId=99&page=0&pageSize=25

K, 19 km, 167 deltagare
    1. Karin Lundin                   1986 Kakan och Mackan           1:18:36  
    4. Sara Kruse Eén                 1981 Solvikingarna              1:20:04  
    5. Malin Wallander                1982 Solvikingarna              1:21:09  
    6. Emma Wanberg                   1986 Solvikingarna              1:21:32  
   24. Charlotte Åsenlund             1972 Solvikingarna              1:32:37  
   29. Johanna Berntsson              1992 Solvikingarna              1:33:10  
   32. Melina da Silva                1978 Solvikingarna              1:33:35  
   54. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              1:40:00  
   71. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              1:43:17  
   76. Louise Wester                  1978 Solvikingarna              1:44:30  
M, 19 km, 164 deltagare
    1. Damte Taye                     1987 Ullevi FK                  1:01:16  
    9. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:09:06  
   17. Joakim Röstlund                1981 Solvikingarna              1:15:07  
   18. Roine Ek                       1981 Solvikingarna              1:15:25  
   20. Hannes Hjalmarsson             1990 Solvikingarna              1:16:02  
   26. Joel Språng                    1984 Blomskogs IF               1:18:23  
   56. Viktor Ahlqvist                1987 Solvikingarna              1:27:07  
M35, 19 km, 97 deltagare
    1. Johan Sandler                  1976 Fredrikshofs FIF           1:11:15  
    6. Mattias Davidsson              1979 Solvikingarna              1:15:28  
   25. Oscar Molse                    1979 Solvikingarna              1:25:34  
   40. Göran Nylén                    1979 Solvikingarna              1:29:21  
   41. Dag Wedin                      1979 Solvikingarna              1:29:35  
M40, 19 km, 143 deltagare
    1. Erik Framme                    1973 Hälle IF                   1:09:26  
    9. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              1:16:23  
   12. David Molin                    1974 Solvikingarna              1:18:02  
   29. Markus Wikström                1974 Solvikingarna              1:22:33  
   33. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna              1:23:47  
   44. Martin Ericsson                1971 Solvikingarna              1:26:16  
M45, 19 km, 90 deltagare
    1. Svante Lundgren                1969 Solvikingarna              1:12:33  
    2. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna              1:16:53  
    6. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna              1:19:34  
   40. Robert Eriksson                1968 Solvikingarna              1:33:22  
M50, 19 km, 63 deltagare
    1. Tomas Bengtsson                1963 Stenungsunds friidrott     1:18:16  
    2. Lars Swanson                   1963 Solvikingarna              1:21:04  
   20. Mats Lawenius                  1961 Solvikingarna              1:36:16  
   29. Peter Söderström               1961 Solvikingarna              1:38:42  
   31. Mats Gerlam                    1965 Solvikingarna              1:38:44  
   43. Björn Tidland                  1963 Solvikingarna              1:43:07  
M55, 19 km, 52 deltagare
    1. Harri Mäkinen                  1959 IF Kville                  1:21:18  
    2. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:22:10  
    5. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna              1:30:16  
    9. Torbjörn Berggren              1960 Solvikingarna              1:31:36  
   18. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna              1:39:09  
   39. Seppo Suomalainen              1955 Solvikingarna              1:55:03  
   41. Rolf Andersson                 1954 Solvikingarna              1:55:30