Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 28, Uppdaterad: den 20 november 2019 03:59:30

Göteborgsvarvets Seedningslopp Göteborg

2016-03-20, Göteborg

2-varvsbana i Frihamnen Göteborg
Källa: http://goteborgsvarvet.r.mikatiming.de/2016/?pid=list

K, 10 km, 656 deltagare
    1. Sofie Nelsson                  1990 LK Spring Åmål               35:35  
   21. Julia Pettersson               1989 Solvikingarna                41:55  
   34. Malin Goldkuhl                 1978 Solvikingarna                42:55  
   59. Mahssa Karimi                  1983                              44:50  
   77. Linnea Sjöström                1993                              45:31  
  139. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna                47:36  
M, 10 km, 1287 deltagare
    1. Nuray Yassin                   1981                              32:00  
    9. Sava Iancovici                 1974 Solvikingarna                33:42  
   16. Erik Holmner                   1980 Solvikingarna                34:04  
   20. Dag Olav Wirstad               1972                              34:15  
   26. Olof Rooth                     1976 Brittatorps TK               34:40  
   43. Hannes Hjalmarsson             1990 Solvikingarna                35:59  
   83. Anders Kadmark                 1967 Solvikingarna                37:35  
   96. Marcus Bernhard                1992                              37:59  
  127. Ingemar Svensson               1965 Solvikingarna                38:36  
  138. Niklas Genchel                 1987                              38:53  
  171. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna                39:21  
  263. Peter Davidsson                1988 Solvikingarna                41:12  
  274. Martin Ericsson                1971 Solvikingarna                41:18  
  322. Robert Eriksson                1968 Solvikingarna                41:58  
  406. Efraim Sandgren                1992 Solvikingarna                42:59  
  424. Farzad Pakzad                  1960 Solvikingarna                43:08  
  559. Martin Paymbrant               1973 Solvikingarna                44:33  
  581. Peter Söderström               1961 Solvikingarna                44:45  
  642. Bengt-Åke Andersson            1963 Solvikingarna                45:24  
  876. Ola Nilsson                    1972 Solvikingarna                48:18  
  889. Andreas Johansson              1985                              48:29  
 1129. Krister Andersson              1964                              52:49