Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 35, Uppdaterad: den 7 augusti 2020 04:34:07

Öloppet

Öloppet sprint, 2016-08-06, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2016/?

Lag K, 22,4 km
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Julia Pettersson               1989 Crawlkurser.com            2:54:27  Info
    1. Emma Wanberg                   1986 Crawlkurser.com            2:54:27  
Lag Mix, 22,4 km, 64 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Eva Nyström                    1977 Thule Adventure team       2:34:39  Info
    1. Martin Flinta                  1973 Thule Adventure team       2:34:39  
    3. Camilla Forsman                1981 Bara på skoj               2:53:04  
    3. Fredrik Forsman                1973 Bara på skoj               2:53:04  
Lag M, 22,4 km, 114 deltagande lag
                                                                                Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Raffael Huber                  1988 OLswimmers - Icebug         2:28:18  Info
    1. Erik Öhlund                    1980 OLswimmers - Icebug         2:28:18  
    2. Joakim Röstlund                1981 Team Förbättringspotential  2:30:31  
    2. Olle Dahlberg                  1987 Team Förbättringspotential  2:30:31  
    3. Jon Franzén                    1979 Pjäsen och Baguetten        2:31:22  
    3. Jonas Svensson                 1979 Pjäsen och Baguetten        2:31:22  
2016-08-06, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2016/?

Lag K, 39,5 km, 20 deltagande lag
                                                                               Totalt 5,7 km simning och 33.8 km löpning
    1. Susanna Eckerstein             1977 Erbarmliga plattfötter     2:37:27  Info
    1. Liv Södermark                  1982 Erbarmliga plattfötter     2:37:27  
   20. Emilia Lindström               1988 The Killer Rabbits         6:52:35  Info
Lag Mix, 39,5 km, 57 deltagande lag
                                                                               Totalt 5,7 km simning och 33.8 km löpning
    1. Daniel Adams-Ray               1983 YO Running Club            4:29:08  Info
    1. Matilda Bertlin                1990 YO Running Club            4:29:08  Info
    1. Susanna Milikic                1975 Team ElitRehab             4:29:08  Info
    1. Martin Yttring                 1967 Team ElitRehab             4:29:08  Info
   47. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Badvikingarna              6:41:38  
   47. Ola Hultkrantz                 1965 Badvikingarna              6:41:38  
Lag M, 39,5 km
                                                                                Totalt 5,7 km simning och 33.8 km löpning
    1. Ted Ås                         1972 Team 2XU                    3:55:48  Info
    1. Oscar Olsson                   1985 Team 2XU                    3:55:48  
   64. Carl Olsen                     1972 Smurfen&Gargamel            5:22:50  
   64. Henrik Hammarlund              1963 Smurfen&Gargamel            5:22:50  
   72. Johan Svensson                 1976 Team Los Vikingos           5:28:43  
   72. Stefan Madjar                  1969 Team Los Vikingos           5:28:43  
   78. Marcus Bernhard                1992 Team A&M                    5:30:46  
   78. Anders Eriksson                1989 Team A&M                    5:30:46  
   80. Björn Amfors                   1969 Glenns över sjö och strand  5:32:10  
   80. Robert Roman                   1962 Glenns över sjö och strand  5:32:10  
   88. Ulf Johansson                  1977 The weirdos                 5:39:32  
   88. Patrik Magnerius               1968 The weirdos                 5:39:32  
  170. Mats Gerlam                    1965 Långedrags Slöa             6:43:29  
  170. Per Dahlström                  1966 Långedrags Slöa             6:43:29