Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 30, Uppdaterad: den 20 november 2019 03:59:06

Risveden Terräng

2016-09-10, Sjövik

Källa: http://live.eqtiming.no/21321

K35, 18,6 km, 17 deltagare
                                                                               Not
    1. Sara Kruse Eén                 1981 Solvikingarna              1:21:43  Info
K40, 18,6 km, 29 deltagare
    1. Christin Ljungars              1975 Solvikingarna              1:35:46  
    4. Malin Larsson                  1975 Solvikingarna              1:39:24  
    5. Hanna Kihlberg                 1973 Solvikingarna              1:45:56  
K45, 18,6 km, 14 deltagare
    1. Christel Envik                 1971 OLOFSTORP                  1:45:04  
    2. Li Edqvist                     1970 Solvikingarna              1:47:36  
K55, 18,6 km, 4 deltagare
    1. Carola Pfeiffer Mosesson       1959 Lonesome Runners           1:59:27  
    4. Ursula Schwarz                 1958 Solvikingarna              2:47:34  
M, 18,6 km, 205 deltagare
                                                                               Not
    1. Olle Dahlberg                  1987 Solvikingarna              1:14:22  Info
    3. Svante Lundgren                1969 Solvikingarna              1:18:35  
    4. Johannes Öhlin                 1973 Solvikingarna              1:18:38  
   18. Carl Olsen                     1972 Solvikingarna              1:24:31  
   27. Robert Forsling                1986 Solvikingarna              1:28:50  
   29. Peter Petersson                1976 OK Alehof                  1:29:53  
   38. Viktor Zakariasson             1986 Solvikingarna              1:31:36  
   43. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              1:32:50  
   44. Markus Lihnell                 1985 Solvikingarna              1:33:05  
M35, 18,6 km, 39 deltagare
    1. Patrik Lindegårdh              1979 Tolered-Utby OL            1:17:32  
    4. Fredrik Persson                1978 Solvikingarna              1:28:02  
   10. Lars Selberg                   1977 Vinden                     1:38:57  
M40, 18,6 km, 81 deltagare
    1. Patrik Bråvi                   1974 Lerum Friidrott            1:22:33  
    2. Markus Wikström                1974 Solvikingarna              1:23:52  
   14. Jonas Johansson                1974 IK Stern                   1:30:53  
M50, 18,6 km, 32 deltagare
    1. Mikael Zachrisson              1965 Lerum Friidrott            1:22:41  
    4. Lars Swanson                   1963 Solvikingarna              1:26:31  
M55, 18,6 km, 14 deltagare
    1. Richard Olivecrona             1960 Aktivitus Sports Club      1:35:32  
    4. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna              1:41:38  
    8. Peter Söderström               1961 Solvikingarna              1:57:38  
Lag K, 55,8 km, 5 deltagande lag
                                                                               Sammanlagd tid för de tre bästa löparna i laget
    1. Solvikingarna Herr             2010 Solvikingarna              4:36:53  Info
Lag M, 55,8 km, 16 deltagande lag
                                                                               Sammanlagd tid för de tre bästa löparna i laget
    1. Solvikingarna dam                   Solvikingarna              3:51:35  Info