Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 27, Uppdaterad: den 15 augusti 2020 12:39:50

Göteborg Cross Country

2008-04-12, Skatås

Källa: http://www.bannister.nu/goteborgxc/resultat2008.htm

M elit, 6 km, med svenska eliten
    1. Mustafa Mohamed                1979 Hälle IF                   0:18:03  
K elit, 6 km, med svenska eliten
    1. Isabellah Andersson            1980 Hässelby SK                0:20:37  
    7. Annika Kihlström               1974 Solvikingarna              0:23:05  
    8. Helena Wallin                  1981 Solvikingarna              0:23:14  
K40, 10 km
    1. Helén Freyschuss               1960 Solvikingarna              0:44:14  
    2. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              0:44:16  
    3. Liselotte Hammarström          1965 Solvikingarna              0:44:42  
    5. Sofia Löytynoja                1963 Solvikingarna              0:47:10  
K50, 10 km
    1. Jaana Jobe                     1957 Solvikingarna              0:44:01  
M motion, 10 km
    1. Greger Lorén                   1973 Borgstena IF               0:36:35  
   10. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna              0:38:01  
   19. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna              0:39:59  
   36. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna              0:42:23  
   37. Henric Axelsson                1976 Solvikingarna              0:42:26  
   38. Patrik Johansson               1972 Solvikingarna              0:42:58  
   41. Anders Björkqvist              1965 Solvikingarna              0:43:23  
M40, 10 km
    1. Pasi Salonen                   1965                            0:36:56  
    6. Kent Davidsson                 1967 Solvikingarna              0:39:33  
   17. Hans Lundgren                  1962 Solvikingarna              0:46:29  
   26. Stefan van den Berg            1963 Solvikingarna              0:49:30  
M50, 10 km
    1. Kenth Avenfors                 1950 KULLAVIK                   0:40:41  
    2. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              0:41:16  
    4. Robert Olden                   1951 Solvikingarna              0:42:03  
    5. Kenneth Ohlson                 1951 Solvikingarna              0:42:07  
    6. Berzani Anter                  1958 Solvikingarna              0:44:33  
   10. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              0:47:01  
K motion, 5 km
    1. Karin Johnsson                 1961 Solvikingarna              0:20:56