Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 27, Uppdaterad: den 28 mars 2020 18:14:25

Varvetmilen Göteborg

2017-03-26, Göteborg

Tidigare Göteborgsvarvet seedningslopp,som vanligt en platt tvåvarvsbana i Frihamnen. Blåste, men mindre än vanligt.
Källa: goteborgsvarvet.r.mikatiming.de/2017

K, 10 km, 758 deltagare
    1. Lisa Bergdahl                  1995 Sävedalens AIK               36:17  
    7. Katarina Åström                1971 Ullevi FK                    38:39  
   10. Josefina Robertson             1990 Solvikingarna                39:25  
   12. Evelina Hultegård              1990                              39:45  
  103. Sonja Roxner                   1962 Solvikingarna                46:58  
  113. Katja Leibe Bergstedt          1960 SÄTILA                       47:15  
  147. Sussan Sandberg                1962 GÖTEBORG                     48:18  
  227. Ilona Freudenthaler            1971 Solvikingarna                50:24  
  277. Shari Abrahamsen               1992 Solvikingarna                51:40  
M, 10 km, 1355 deltagare
    1. Jonatan Fridolfsson            1992 Sävedalens AIK                              31:14  
   12. Göran Sander                   1967 Solvikingarna                               33:52  
   13. David Molin                    1974 Solvikingarna                               34:08  
   23. Martin Alfredsson              1984 Solvikingarna                               35:05  
   48. Niklas Arvidsson               1978 Solvikingarna                               36:38  
   56. Markus Wikström                1974 Solvikingarna                               37:01  
   67. Jon Franzén                    1979 GPIF                                        37:25  
  154. Adam Johansson                 1991 Solvikingarna                               39:38  
  162. Stuart Campbell                1981 Solvikingarna                               39:42  
  183. Martin Nordfeldt               1987 GÖTEBORG                                    39:55  
  195. Viktor Ahlqvist                1987 Solvikingarna                               40:18  
  419. Fredrik Allvar                 1974 SEB IF                                      43:38  
  698. Robert Berntsson               1990 Solvikingarna                               46:35  
  703. Åke Thimfors                   1958 GÖTEBORG                                    46:37  
  905. Marcus Käppi                   1960 Solvikingarna                               49:14  
 1002. Alexander Wyblad               1964 Svenska Livräddningssällskapet Göteborg     50:32  
 1083. Joacim Linder                  1964 ANGERED                                     52:03  
 1093. Lars-Olof Månsson              1954 GÖTEBORG                                    52:14