Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 22, Uppdaterad: den 7 augusti 2020 14:03:19

Wet rock race

2017-07-28, Käringön

Källa: https://wetrockrace.se/wp-content/uploads/2017/07/Resultatlista-2017.pdf

Lag K, 11 km, 26 deltagare
                                                                               Totalt 10 km löpning och 1 km simning
    1. Mirella Carlsson               1975 Team picknick              1:29:43  Info
    1. Nanna Bergendahl               1980 Team picknick              1:29:43  
    3. Julia Pettersson               1989 Team Swimrunbloggen.com    1:40:13  
    3. Emma Wanberg                   1986 Team Swimrunbloggen.com    1:40:13  Info
    8. Hanna Kihlberg                 1973 Team Hanna Lotta           1:52:56  
    8. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Team Hanna Lotta           1:52:56  
Lag Mix, 11 km, 49 deltagare
                                                                               Totalt 10 km löpning och 1 km simning
    1. Désirée Falk Olsson            1975 Team Didriksons 1913       1:31:01  Info
    1. Björn Kallenberg               1974 Team Didriksons 1913       1:31:01  
    5. Camilla Forsman                1981 Makarna Forsman            1:34:34  
    5. Fredrik Forsman                1973 Makarna Forsman            1:34:34  Info
   14. Kathrin Ahlstedt               1970 Lite skumpa kanske         1:50:29  
   14. Fritjof Ahlstedt               1970 Lite skumpa kanske         1:50:29  
   16. Maria René                     1962 Renés Raketer              1:51:09  
   16. Joakim Beckvid Tranchell       1991 Renés Raketer              1:51:09  Info
   34. Martin Asztely                 1965 Grönemads Atletklubb       2:03:54  
   34. Anna Asztely                   1968 Grönemads Atletklubb       2:03:54  Info
Lag M, 11 km, 75 deltagare
                                                                               Totalt 10 km löpning och 1 km simning
    1. Martin Flinta                  1973 Thule Crew                 1:16:51  Info
    1. Adriel Young                   1987 Thule Crew                 1:16:51  
    3. Martin Yttring                 1967 Manetmaskinen              1:21:47  
    3. Fredrik Larsson                1970 Manetmaskinen              1:21:47  Info
   14. Jon Franzén                    1979 Frasse & Lasse             1:33:42  
   14. Lars Andersson                      Frasse & Lasse             1:33:42  Info