Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 32, Uppdaterad: den 19 september 2019 23:40:35

Öloppet

Öloppet sprint, 2017-08-05, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2017/

Lag K, 22,4 km, 45 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Maria Frånlund                 1974 Team 74                    2:43:51  
    1. Eva Rongård                    1974 Team 74                    2:43:51  
    2. Julia Pettersson               1989 Swimrunbloggen.com         2:53:24  
    2. Emma Wanberg                   1986 Swimrunbloggen.com         2:53:24  Info
Lag Mix, 22,4 km, 44 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Eva Nyström                    1977 Thule Crew                 2:21:14  
    1. Martin Flinta                  1973 Thule Crew                 2:21:14  
    2. Martin Yttring                 1967 Team ElitRehab             2:31:28  
    2. Susanna Milikic                1975 Team ElitRehab             2:31:28  Info
    9. Markus Lihnell                 1985 Team Nästan alla rätt      2:58:12  
    9. Josefin Svensson               1989 Team Nästan alla rätt      2:58:12  Info
Lag M, 22,4 km, 82 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,8 km löpning
    1. Peter Öberg                    1980 Team Icebug                2:18:16  Info
    1. Erik Öhlund                    1980 Team Icebug                2:18:16  
   15. Adam Johansson                 1991 Tidehunters                2:56:17  
   15. Erik Hansson                        Tidehunters                2:56:17  Info
2017-08-05, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2017/

Lag Mix, 39,5 km, 38 deltagande lag
    1. Ulrika Eriksson                1980 Team Tjolöholm swimrun     4:13:54  
    1. Andreas Kronberg               1987 Team Tjolöholm swimrun     4:13:54  
    3. Johan Skårbratt                1981 Happy swimrun  by Orca     4:35:34  
    3. Hanna Skårbratt                1988 Happy swimrun  by Orca     4:35:34  
Lag M, 39,5 km, 119 deltagande lag
                                                                                   Totalt 5,7 km simning och 33,8 km löpning
    1. Ted Ås                         1972 Team Löplabbet                 3:46:44  
    1. Oscar Olsson                   1985 Team Löplabbet                 3:46:44  
    3. Ashkan Fivrin                  1977 Sportlala                      4:13:28  
    3. Magnus Myhrborg                1985 Sportlala                      4:13:28  Info
   13. Torbjörn Gelotte               1976 Team Horreds                   4:37:14  
   13. Bobby Ljung                    1970 Team Horreds                   4:37:14  Info
   35. Mattias Jonson                 1980 Dead Fish                      5:04:32  
   35. Carl Olsen                     1972 Dead Fish                      5:04:32  
   43. Patrik Magnerius               1968 The weirdos                    5:20:46  
   43. Ulf Johansson                  1977 The weirdos                    5:20:46  Info
   60. Björn Amfors                   1969 Vi som blir bättre och bättre  5:23:53  
   60. Robert Roman                   1962 Vi som blir bättre och bättre  5:23:53  Info
   94. Mats Gerlam                    1965 Långedrags Slöa                5:55:28  
   94. Thord Lein                     1970 Långedrags Slöa                5:55:28  Info