Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 22, Uppdaterad: den 19 november 2019 20:20:14

Vasastafetten

2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 90 km, 47 deltagande lag
    1. Idrottsarrangören Mats Andreason AB 2012 Idrottsarrangören Mats Andreason AB  5:07:58  
    9. Solvikingarna .                     1962 Solvikingarna                        6:09:56  
Sträcka 1 Vasaloppsstarten-Smågan, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 9,2 km, 46 deltagande lag
    1. Ralph Street                   1990 Sir B & Trimtex 40 år        30:07  
   13. Emil Carlsson                  1995 Solvikingarna                36:39  
Sträcka 2 Smågan-Mångsbodarna, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 14,3 km, 46 deltagande lag
    1. Vojtech Král                   1988 Sir B & Trimtex 40 år        48:47  
   11. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna                57:26  
Sträcka 3 Mångsbodarna-Risberg, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 10,8 km, 47 deltagande lag
    1. Emil Svensk                    1993 Sir B & Trimtex 40 år        39:06  
    8. Victor Eliasson                1989 Solvikingarna                50:41  
Sträcka 4 Risberg-Evertsberg, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 12,4 km, 47 deltagande lag
    1. John Börjesson                 1992 Sir B & Trimtex 40 år        42:51  
    8. Dag Olav Wirstad               1972 Solvikingarna                50:41  
Sträcka 5 Evertsberg-Oxberg, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 15 km, 47 deltagande lag
    1. Simon Hodler                   1987 Sir B & Trimtex 40 år        49:53  
   12. Svante Lundgren                1969 Solvikingarna                58:27  
Sträcka 6 Oxberg-Gopshus, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 4,5 km, 47 deltagande lag
    1. Staffan Ek                     1991 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    14:25  
   13. Mattias Karlsson               1986 Solvikingarna                          19:11  
Sträcka 7 Gopshus-Hökberg, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 4,7 km, 47 deltagande lag
    1. Martin Johansson               1984 Sir B & Trimtex 40 år        15:26  
    6. Fredrik Persson                1978 Solvikingarna                18:17  
Sträcka 8 Hökberg-Läde, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 4,7 km, 47 deltagande lag
    1. Efrem Brhane                   1994 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    14:56  
   10. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna                          19:15  
Sträcka 9 Läde–Eldris, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 5,5 km, 47 deltagande lag
    1. Andreas Åhwall                 1989 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    17:08  
    9. Marcus Morin                   1978 Solvikingarna                          22:02  
Sträcka 10 Eldris-Mål i Mora, 2017-08-19, Mora

Källa: http://results.vasaloppet.se/2017/

Stafett M, 8,9 km, 47 deltagande lag
    1. Olle Walleräng                 1985 Idrottsarrangören Mats Andreason AB    29:11  
   13. Björn Amfors                   1969 Solvikingarna                          37:21