Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 20, Uppdaterad: den 23 september 2019 09:39:53

Öloppet

Öloppet sprint, 2018-08-04, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2018/

K duo, 22 km, 28 deltagande lag
    1. Åsa Ehrnholm                   1981 Team GoCoCo                2:42:19  
    1. Karin Bäckström                1983 Team GoCoCo                2:42:19  
    2. Camilla Forsman                1981 Lala runt swingers         2:42:57  
    2. Jennifer Englund               1984 Lala runt swingers         2:42:57  
Mix duo, 22 km, 45 deltagande lag
                                                                               Totalt 2,6 km simning och 19,6 km löpning
    1. Ida Enstedt                    1973 Garmin Sweden AB           2:25:42  
    1. Erik Fridolf                   1988 Garmin Sweden AB           2:25:42  
    2. Martin Yttring                 1967 Team ElitRehab             2:29:10  
    2. Susanna Milikic                1975 Team ElitRehab             2:29:10  Info
    7. Malin Lemurell                 1970 Lag Lemurell               2:56:15  
    7. Stefan Lemurell                1968 Lag Lemurell               2:56:15  
2018-08-04, Styrsö

Källa: http://oeloppet.r.mikatiming.de/2018/

K duo, 40 km, 10 deltagande lag
                                                                               Totalt 5,7 km simning och 34,3 km löpning
    1. Kristin Larsson                1983 Outdoorexperten            4:23:01  
    1. Annica Ericsson                1974 Outdoorexperten            4:23:01  
    7. Hanna Kihlberg                 1973 Team Westcoast girls       5:16:26  
    7. Maria Björler                  1973 Team Westcoast girls       5:16:26  Info
M duo, 40 km, 85 deltagande lag
                                                                               Totalt 5,7 km simning och 34,3 km löpning
    1. Adriel Young                   1987 HUUB                       3:44:47  
    1. Rickard Berglund               1987 HUUB                       3:44:47  
    9. Johan Skårbratt                1981 Team Simcoachen            4:24:36  
    9. Linus Wiegandt                 1985 Team Simcoachen            4:24:36  Info
   74. Mats Gerlam                    1965 Långedrags Slöa            6:06:59  
   74. Per Dahlström                  1966 Långedrags Slöa            6:06:59  Info