Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 64, Uppdaterad: den 29 oktober 2020 09:33:44

Finalloppet

1997-11-01, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

P8, 1630 m, Knattebanan, 35 delt.
    1. August Sjöholm                 1989 Mullsjö SOK                   7,02  
   21. Johan Lund                     1991 Solvikingarna                 9.08  
   26. Fredrik Gabriel-Nilsson        1990 Solvikingarna                 9.57  
   33. Isashi Yamauchi                1991 Solvikingarna                12.04  
   34. Hannes Leibe-Lindåse           1991 Solvikingarna                12.11  
   35. Rickard Gabriel-Nilsson        1991 Solvikingarna                12.20  
F8, 1630 m, Knattebanan, 19 delt.
    1. Pernilla Ahlm                  1989 Sävedalens AIK                6,55  
   18. Lovisa Zetterberg              1989 Solvikingarna                12.10  
M35, 19,9 km, Långa banan, 15 delt.
    1. Roger Pettersson               1962 IF Kville                  1.18,12  
    2. Zbigniew Grobelniak            1958 Solvikingarna              1.18.18  
    3. David Cooper                   1961 Solvikingarna              1.20.39  
    5. Reinhard Kuhs                  1960 Solvikingarna              1.24.25  
M senior, 19,9 km, Långa banan, 41 delt.
    1. Jonas Hagelin                  1974 Mölndals AIK               1.09,07  
   19. Thomas Jonsson                 1967 Solvikingarna              1.20.40  
   28. Mats Perélius                  1963 Solvikingarna              1.28.29  
M45, 19,9 km, Långa banan, 22 delt.
    1. Bengt Lagergren                1950 Ale 90 IK                  1.21,36  
    5. Matts Leandersson              1949 Solvikingarna              1.27.30  
M55, 19,9 km, Långa banan, 17 delt.
    1. Matti Huotari                  1942 Volvo IF                   1.28,19  
    6. Kjell Augustsson               1936 Solvikingarna              1.34.58  
K, 19,9 km, Långa banan, 9 delt.
    1. Anna-Karin Gärdebäck           1960 Högsbo AIK                 1.30,43  
    4. Lena Linder                    1949 Postens IF Göteborg        1.37,30  
    6. Lotta Hallenberg Wallin        1968 Solvikingarna              1.39.30  
M40, 19,9 km, Långa banan, 22 delt.
    1. Sune Andersson                 1956 Lidköpings IS              1.18,45  
    2. Lennart Hansson                1953 Dalasjö IK Framåt          1.19,45  
   17. P-A Bäcklund                   1954 Solvikingarna              1.39.59  
M50, 19,9 km, Långa banan, 23 delt.
    1. Ronny Bätz                     1947 Trollhättans IF friidrott  1.22,10  
   16. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              1.40.15  
K motion, 19,9 km, Långa banan, 12 delt.
    1. Lola Arnarsdottir Olofsson     1969 Majornas IK                1.42,12  
    4. Katja Leibe Bergstedt          1960 Solvikingarna              1.53.04  
F10, 2060 m, Minibanan, 23 delt.
    1. Johanna Ahlm                   1987 Sävedalens AIK                8,43  
    8. Julia Selander                 1988 Solvikingarna                 9.53  
   15. Emelie Lott                    1987 Solvikingarna                10.30  
   20. Jennie Olsson                  1988 Solvikingarna                10.52  
   21. Sofia Lund                     1988 Solvikingarna                11.00  
   22. Azusa Yamauchi                 1987 Solvikingarna                11.09  
P10, 2060 m, Minibanan, 33 delt.
    1. Johan Cederbom                 1987 VÄNERSBORG                    7,51  
   24. Viktor Enocksson               1988 Solvikingarna                 9.51  
   25. Hampus Willeborn               1988 Solvikingarna                 9.55  
   30. Robin Augustsson                    Solvikingarna                10.33  
P12, 2060 m, Minibanan
    1. Johnny Jonasson                1985 SK Granan                     7,30  
   20. Keiji Yamauchi                 1985 Solvikingarna                 9.55  
   28. Atsushi Katsuragi              1986 Solvikingarna                12.18  
P14, 5,2 km, Skatås runt, 20 delt.
    1. Johan Sävestrand               1983 Sävedalens AIK               18,54  
   15. Alexander Danielsson           1983 Solvikingarna                23.01  
   20. Shinichi Katsuragi             1984 Solvikingarna                28.42  
P16, 5,2 km, Skatås runt, 17 delt.
    1. Emil Hermansson                1981 Villstad GoIF                17,15  
   16. Nils Thylén                    1981 Solvikingarna                23.56  
F14, 5,2 km, Skatås runt, 14 delt.
    1. Martina Dagerfelt              1983 TROLLHÄTTAN                  23,07  
    5. Helena Krantz                  1983 Solvikingarna                25.02  
M22, 8,8 km, Tjärnrundan, 15 delt.
    1. Kristian Algers                1975 OK Alehof                    28,43  
   12. Armando Muiños                 1978 Solvikingarna                35.34  
M motion, 8,8 km, Tjärnrundan, 122 delt.
    1. Oriano Chelini                 1955 Majornas IK                  32,10  
   13. Magnus Lund                    1960 Solvikingarna                36.45  
   31. Kjell Selander                 1955 Solvikingarna                38.28  
   44. Micael Gustafsson              1957 Solvikingarna                40.16  
   88. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna                46.12  
   90. Tommy Strauss                  1945 Solvikingarna                46.19  
K40, 8,8 km, Tjärnrundan, 6 delt.
    1. Marie Mattsson                 1957 Hovslätts IK                 35,20  
    2. Ann-Marie Persson              1955 Solvikingarna                37.42  
P18, 8,8 km, Tjärnrundan, 10 delt.
    1. Ola Grauers                    1980 Mullsjö SOK                  30,46  
    7. Fredrik Andersson              1979 Solvikingarna                37.47  
   10. Sven Östbye                    1980 Solvikingarna                42.30  
M, 8,8 km, Tjärnrundan
    1. Rizak Dirshe                   1972 Hälle IF                     28,37  
   12. Anssi Leinonen                 1961 Solvikingarna                40.22