Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 53, Uppdaterad: den 3 juni 2020 23:22:39

Finalloppet

1995-11-04, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

P8, 1630 m, Knattebanan
    1. Anton Sjöholm                  1987 Mullsjö SOK                   7.08  
   10. Jonathan Gustafsson                 Solvikingarna                 7.49  
   12. Mikael Pensjö                  1987 Solvikingarna                 8.12  
   21. Marco Arvidsson                1987 Solvikingarna                 9.00  
   26. Robert Johansson               1987 Solvikingarna                 9.16  
   35. Viktor Enocksson               1988 Solvikingarna                10.07  
   37. Simon Hall                     1988 Solvikingarna                10.18  
F8, 1630 m, Knattebanan
    1. Caroline Nilsson               1987 SK Granan                     7.29  
   12. Julia Selander                 1988 Solvikingarna                 9.31  
   14. Klara Andersson                1988 Solvikingarna                 9.48  
   18. Ayaka Mimura                        Solvikingarna                10.33  
   23. Ayumi Kuwahara                 1987 Solvikingarna                11.03  
   25. Elinore Schoultz               1989 Solvikingarna                11.56  
   30. Marie Mimura                        Solvikingarna                14.11  
   32. Asami Mimura                        Solvikingarna                26.55  
M50, 19,9 km, Långa banan, 17 delt.
    1. Bengt Andersson                1941 IK Wilske                  1.26.45  
    3. Frank Brodin                   1943 Solvikingarna              1.29.06  
M35, 19,9 km, Långa banan, 20 delt.
    1. Hans Nilsson                   1959 Enhörna IF                 1.11.10  
   11. Lars Hall                      1959 Solvikingarna              1.36.08  
M motion, 19,9 km, Långa banan, 186 delt.
    1. Jan Palmqvist                  1967 Ericsson IF                1.25.54  
   35. Miguel Alcazar                 1951 Solvikingarna              1.37.37  
   40. Masayoshi Kawasaki             1963 Solvikingarna              1.38.53  
   55. Armando Muiños                 1978 Solvikingarna              1.41.59  
M40, 19,9 km, Långa banan, 20 delt.
    1. Anders Davidsson               1955 IK Wilske                  1.15.23  
   18. Kjell Selander                 1955 Solvikingarna              1.46.02  
P12, 2060 m, Minibanan, 39 delt.
    1. Linus Nilsson                  1983 Enhörna IF                    7.45  
    6. Tomohiko Kuwahara              1983 Solvikingarna                 8.15  
   13. Andreas Sihlén                 1984 Solvikingarna                 8.54  
   17. Alexander Kullenbäck           1984 Solvikingarna                 9.04  
   25. Daniel Arvidsson               1983 Solvikingarna                 9.40  
   31. Sebastian Gustafsson           1984 Solvikingarna                10.09  
   35. Mikael Enocksson               1984 Solvikingarna                10.54  
P10, 2060 m, Minibanan, 40 delt.
    1. Fredrik Björklund              1986 Kongahälla AIK                8.31  
   17. Mattias Gustafsson             1985 Solvikingarna                10.17  
   35. Joakim Olaussson                    Solvikingarna                11.34  
F12, 2060 m, Minibanan
    1. Alexandra Vejedal              1983 IK Trasten                    8.43  
    5. Helena Krantz                  1983 Solvikingarna                 9.33  
    7. Alexandra Kullenbäck           1984 Solvikingarna                 9.39  
   17. Hitomi Kuwahara                1984 Solvikingarna                11.25  
P16, 5,2 km, Skatås runt, 16 delt.
    1. Erik Jansson                   1980 Sävedalens AIK               18.19  
   11. Michael Lindstedt              1980 Solvikingarna                22.55  
   12. Rodrigo Arvidsson              1980 Solvikingarna                23.15  
   15. Daniel Lindstedt               1980 Solvikingarna                25.15  
   16. Anders Holmén                  1980 Solvikingarna                26.30  
P14, 5,2 km, Skatås runt, 34 delt.
    1. P Abrahamsson                       ÖXABÄCK                      19.16  
   23. Philippe Bergstrand            1981 Solvikingarna                23.40  
M, 8,8 km, Tjärnrundan, 36 delt.
    1. Urban Nilsson                  1968 IF Kville                    30.52  
    5. Göte Berglund                  1950 Solvikingarna                32.43  
M70, 8,8 km, Tjärnrundan, 5 delt.
    1. Erik Östbye                    1921 Solvikingarna                42.21  
K motion, 8,8 km, Tjärnrundan, 36 delt.
    1. Ingrid Undeland                1968 UDDEVALLA                    40.17  
    9. Sanna Malm                     1962 Solvikingarna                46.44  
M55, 19,9 km, Långa banan, 17 delt.
    1. Lennart Svensson               1939 Sommen-Bygdens SK          1.29.50  
    3. Kjell Augustsson               1936 GÖTEBORG                   1.32.36