Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 45, Uppdaterad: den 1 april 2020 03:21:55

Finalloppet

1994-11-05, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

F8, 1630 m, Knattebanan, 36 delt.
    1. Pernilla Sävestrand            1986 Göteborgs Kvinnliga IK        7.23  
   22. Ayumi Kuwahara                 1987 Solvikingarna                10.18  
   23. Ayaka Mimura                        Solvikingarna                10.18  
   29. Julia Selander                 1988 Solvikingarna                10.55  
   30. Malin Rosvall                  1986 Solvikingarna                10.59  
P8, 1630 m, Knattebanan, 28 delt.
    1. Fredrik Björklund              1986 Kongahälla AIK                7.08  
   15. Noah N´tuve                    1986 Solvikingarna                 9.42  
   17. Jahova N´tuve                  1987 Solvikingarna                 9.51  
M motion, 19,9 km, Långa banan, 225 delt.
    1. Lars Nordahl                   1966 IK Tjelvar                 1.18,25  
   23. Miguel Alcazar                 1951 Solvikingarna              1.30.31  
  198. Lennart Ekström                1965 Solvikingarna              1.59.14  
  211. Bo Westerberg                  1936 Solvikingarna              2.06.01  
M35, 19,9 km, Långa banan, 15 delt.
    1. Anders Davidsson               1955 IK Wilske                  1.12,57  
   15. Lars Hall                      1959 Solvikingarna              1.32.13  
M senior, 19,9 km, Långa banan
    1. Claes Nyberg                   1971 Mölndals AIK               1.05,56  
   22. Robert Bergman                 1964 Solvikingarna              1.34.10  
M55, 19,9 km, Långa banan, 15 delt.
    1. Rune Svensson                  1937 Telia IF Göteborg          1.25,21  
    6. Kjell Augustsson               1936 Solvikingarna              1.34.44  
M60, 19,9 km, Långa banan, 3 delt.
    1. Stig-Arne Larsson              1932 GÖTEBORG                   1.39,32  
    2. Kurt Karlsson                  1932 Solvikingarna              1.40.25  
P12, 2060 m, Minibanan, 33 delt.
    1. Patrik Jönsson                 1982 OK Tranan                     7.36  
   14. Per Petersson                  1983 Solvikingarna                 8.45  
   18. Tomohiko Kuwahara              1983 Solvikingarna                 8.59  
   32. Daniel Arvidsson               1983 Solvikingarna                10.12  
F12, 2060 m, Minibanan, 36 delt.
    1. Hanna Gerhardsson              1982 IK Ymer                       8.01  
   19. Heidi Nilausen                 1982 Solvikingarna                10.12  
   22. Helena Krantz                  1983 Solvikingarna                10.20  
   29. Jamila N´tuve                  1982 Solvikingarna                11.06  
F10, 2060 m, Minibanan, 36 delt.
    1. Sara Ivarsson                  1984 IK Ymer                       8.24  
   28. Hitomi Kuwahara                1984 Solvikingarna                12.07  
P10, 2060 m, Minibanan, 36 delt.
    1. Magnus Eriksson                1984 SK Granan                     8.09  
   12. Holme Börjesson                1984 Solvikingarna                 9.21  
   14. Andreas Sihlén                 1984 Solvikingarna                 9.27  
   18. Fredrik Henningsson            1985 Solvikingarna                 9.38  
P14, 5,2 km, Skatås runt, 28 delt.
    1. Erik Jansson                   1980 Sävedalens AIK               18.29  
    2. Erik Petersson                 1980 Solvikingarna                18.46  
   25. Michael Lindstedt              1980 Solvikingarna                23.24  
M motion, 8,8 km, Tjärnrundan, 195 delt.
    1. Lars Westerberg                1959 Rydö ASK                     30.49  
   13. Roger Bermalm                  1967 Solvikingarna                34.03  
   35. Kjell Selander                 1955 Solvikingarna                37.14  
  160. Herbert Larsson                1921 Solvikingarna                48.42  
P18, 8,8 km, Tjärnrundan, 15 delt.
    1. Dan Moberg                     1977 IFK Skövde Friidrott         29.34  
   15. Carl Petersson                 1977 Solvikingarna                39.00  
K motion, 8,8 km, Tjärnrundan, 41 delt.
    1. Elin Nissen,                        DANMARK                      41.04  
    4. Danielle Dallon                1964 Solvikingarna                43.04