Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 27, Uppdaterad: den 7 april 2020 02:11:20

Finalloppet

1971-11-06, Göteborg

Källa: http://www.finalloppet.com/

Veteraner, 22,5 km, Långa banan
    1. Erik Östbye                    1921 Solvikingarna              1.26.09  
    6. Bernhard Bengtsson             1921 Solvikingarna              1.49.07  
   11. Henry Carlstedt                1908 Solvikingarna              2.13.41  
Yngre Oldboys, 22,5 km, Långa banan
    5. Walter Berggren                1931 Solvikingarna              1.27.22  
    9. Harry Ericson                  1936 Solvikingarna              1.30.02  
   24. Gösta Johansson                     Solvikingarna              1.46.47  
M motion, 22,5 km, Långa banan
    4. Göran Gunnarsson               1946 Solvikingarna              1.32.35  
   40. Roland Nilsson                      Solvikingarna              1.46.45  
   48. Nils Davidsson                 1934 Solvikingarna              1.51.02  
   49. Sten Holmstrand                     Solvikingarna              1.51.19  
   86. Roger Halvorssen               1947 Solvikingarna              2.01.21  
  123. Jan-Erik Andersson                  Solvikingarna              2.08.05  
Äldre Oldboys, 22,5 km, Långa banan
    1. Allan Berntsson                1925 Solvikingarna              1.33.24  
    7. Enar Klaesson                  1928 Solvikingarna              1.41.10  
Motionsklass Yngre Oldboys, 22,5 km, Långa banan
   11. Otto Steinnagel                1934 Solvikingarna              1.42.34  
   41. Folke Olsson                   1936 Solvikingarna              1.50.40  
   48. Lennart Persson                1933 Solvikingarna              1.52.28  
  114. Ingemar Helgesson                   Solvikingarna              2.07.18  
  162. Mauritz Haglund                1937 Solvikingarna              2.33.40  
Seniorer, 22,5 km, Långa banan
   42. Kent Östbye                    1948 Solvikingarna              1.49.25  
Motionsklass Äldre Oldboys, 22,5 km, Långa banan
   31. Bengt Wademan                  1924 Solvikingarna              2.09.04  
   34. Bror Karlsson                  1928 Solvikingarna              2.09.59  
   53. Arne Melin                     1922 Solvikingarna              2.21.09  
Motionsklass Veteraner, 22,5 km, Långa banan
   18. Torsten Ericsson               1920 Solvikingarna              2.11.25  
Oldgirls, 9,5 km, Mellanbanan
   20. Karin Östbye                   1923 Solvikingarna              1.06.52  
P18, 9,5 km, Mellanbanan
   27. Peter Davidsson                1954 Solvikingarna                43.44  
   30. Sven G Bengtsson                    Solvikingarna                45.46