Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 27, Uppdaterad: den 21 september 2019 15:30:38

Blodomloppet Göteborg

2019-06-03, Göteborg

Stora brister i resultatlistan gör att placeringssiffrorna är osäkra
Källa: https://www.marathon.se/racetimer?v=/sv/race/show/4535%3Flayout%3Dmarathon

K, 5 km, 3072 deltagare
    1. Lisa Bergdahl                  1995 KPL Avenyn                     18:16  
   83. Irene Carlensberg              1972 Fysiken                        24:58  
  101. Katarina Norrby                1966 Coolast i Sverige              25:14  
  130. Agneta Dorup                   1961 Västra Götalandsregionen       25:43  
  349. Sophie Rychlik                 1984 Miljöförvaltningen,Göteborg    28:11  
  598. Stina Gustafsson               1987 Operation 1 Östra Sjukhuset    29:38  
M, 5 km, 1217 deltagare
    1. Linus Hultegård                1990 Sävedalens AIK                       16:14  
    7. Svante Lundgren                1969 Fysiken                              18:22  
    8. Rickard Larsson                1979 Devport - Proud to be                18:25  
   16. Jack Magnusson                 1978 Torslandaskolan                      19:11  
   71. Patrik Matsson                 1964 Frölundaskolan                       22:05  
  231. Lars-Åke Johansson             1970 BOHUS                                22:15  
  231. Adrian Nilsson                 1969 Sahlgrenska Universitetssjukhuset    25:11  
  362. Lars Teljå                     1977 Lokalförvaltningen                   26:41  
K, 10 km, 930 deltagare
    1. Johanna Larsson                1993 Emerson                              38:26  
   42. Johanna Berntsson              1992 Sahlgrenska Universitetssjukhuset    47:20  
  141. Shari Abrahamsen               1992 Accenture-Avanade                    51:19  
  216. Matilda Westman                1991 Sahlgrenska Universitetssjukhuset    53:53  
  567. Poly Jensell                   1969 Dancing Queens                     1:00:27  
M, 10 km, 1205 deltagare
    1. Erik Tengvall                  1984 Emerson                                            35:28  
   12. Etienne de Terrasson           1974 Witre                                              38:11  
   17. Johan Skårbratt                1981 Stena Recycling                                    38:31  
   69. Lars Swanson                   1963 Miljöförvaltningen,Göteborg                        42:02  
  203. Mattias Persson                1976 Emerson                                            45:29  
  230. André Holdfeldt                1980 Fagocyt                                            46:00  
  526. Farzad Pakzad                  1960 Solvikingarna                                      51:28  
  598. Glenn Gustavsson               1965 Idrott & Föreningsförvaltningen, Göteborgs Stad    52:45