Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 14, Uppdaterad: den 21 juli 2019 08:55:15

Gbg swimrun

2019-05-27, Lindome

Banan sträcker sig runt och i Södra och Norra Barnsjön. Först 50 m löp, sen 300 m sim, 300 m löp, 350 m sim, löp 2200 m. Banan körs två varv.
Källa: https://www.webscorer.com/race?raceid=182291

K, 5,95 km, 38 deltagare
                                                                               Totalt 1300 meter simning och 4,65 km löpning
    1. Hanna Skårbratt                1988 Solvikingarna              44:13,2  Info
   24. Hanna Kihlberg                 1973 Solvikingarna              55:43,1  
M, 5,95 km, 61 deltagare
                                                                               Totalt 1300 meter simning och 4,65 km löpning
    1. Alexander Berggren             1994                            37:27,3  Info
   17. Emanuel Mattsson               1990 Solvikingarna              47:29,4  
2019-06-13, Lindome

Källa: http://www.gbgswimrun.blogspot.se/

M, 5,95 km, 54 deltagare
                                                                               Totalt 1300 meter simning och 4,65 km löpning
    1. Alexander Berggren             1994                            36:24,2  Info
    6. Johan Skårbratt                1981 Solvikingarna              41:38,2  
   18. Emanuel Mattsson               1990 Solvikingarna              45:48,7  
   23. Peter Velin                    1989 Solvikingarna              47:11,2  
   24. Pontus Albertsson              1990 Solvikingarna              47:53,2  
2019-07-09, Lindome

Banan sträcker sig runt och i Södra och Norra Barnsjön. Först 50 m löp, sen 300 m sim, 300 m löp, 350 m sim, löp 2200 m. Banan körs två varv.
Källa: https://www.webscorer.com/race?raceid=187547

K, 5,95 km, 40 deltagare
                                                                               Totalt 1300 meter simning och 4,65 km löpning
    1. Hanna Skårbratt                1988 Solvikingarna              43:52,6  Info
M, 5,95 km, 50 deltagare
                                                                               Totalt 1300 meter simning och 4,65 km löpning
    1. Max Andersson                  1992                            39:16,7  Info
    3. Johan Skårbratt                1981 Solvikingarna              42:43,2  
    6. Emanuel Mattsson               1990 Solvikingarna              43:33,2  
   25. Peter Velin                    1989 Solvikingarna              47:51,4