Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 44, Uppdaterad: den 29 februari 2020 10:56:49

Finalloppet

2019-11-02, Göteborg

Uppehållsväder och ett par plusgrader
Källa: https://live.eqtiming.com/45097

F19, 10 km, 6 deltagare
    1. Melina Papadopoulos            2001 Mölndals AIK                 47:31  
K, 10 km, 338 deltagare
    1. Nina Hagman                    1981 MARBÄCK                      39:57  
   13. Lotta Notfjäll                 1988 GÖTEBORG                     47:51  
   58. Sara Olivia Moberg             1981 Solvikingarna                53:22  
   88. Irene Carlensberg              1972 Solvikingarna                55:57  
  264. Teresia von Sicard             1967 Solvikingarna              1:09:15  
M70, 10 km, 11 deltagare
    1. Kjell Bäckström                1947 Solvikingarna                52:34  
    2. Kent Wågdahl                   1947 Solvikingarna                52:54  
    3. Bengt Dahlberg                 1949 Solvikingarna                53:06  
K, 19 km, 43 deltagare
    1. Johanna Larsson                1993 Örgryte IS Friidrott       1:14:59  
    5. Hanna Skårbratt                1988 Solvikingarna              1:26:12  
K35, 19 km, 23 deltagare
    1. Carolina Johansson             1981 Högsbo AIK                 1:23:49  
   12. Mahssa Karimi                  1983 GÖTEBORG                   1:56:15  
K40, 19 km, 24 deltagare
    1. Annelie Johansson              1978 Hälle IF                   1:18:58  
    9. Jennie Selberg                 1976 Solvikingarna              1:43:42  
   17. Louise Wester                  1978 GÖTEBORG                   1:56:39  
K45, 19 km, 27 deltagare
    1. Katarina Åström                1971 Ullevi FK                  1:25:16  
   18. Natalie Lucca                  1971 Solvikingarna              1:54:04  
K50, 19 km, 15 deltagare
    1. Petra Klevmar-Vånder           1968 Fysioterapicentrum Väst    1:22:55  
    8. Liselotte Hammarström          1965 Solvikingarna              1:50:51  
K55, 19 km, 8 deltagare
    1. Karin Schön                    1962 GÖTEBORG                   1:28:33  
    3. Sonja Roxner                   1962 Solvikingarna              1:38:24  
    5. Edith Hult                     1956 Solvikingarna              1:45:02  
    6. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              1:47:04  
    8. Ursula Schwarz                 1958 Solvikingarna              2:38:52  
M, 19 km, 97 deltagare
    1. David Nilsson                  1987 Högby IF                   1:03:06  
M35, 19 km, 57 deltagare
    1. Nuray Yassin                   1981 Hälle IF                   1:12:02  
    5. Johan Skårbratt                1981 Solvikingarna              1:16:56  
   13. Martin Gustafsson              1982 Solvikingarna              1:20:35  
   31. Roine Ek                       1981 GÖTEBORG                   1:34:42  
   53. Niklas Andersson               1982 SÄVEDALEN                  1:49:58  
M40, 19 km, 66 deltagare
    1. Daniel Pettersson              1977 IFK Göteborg Friidrott     1:14:10  
   12. Lars Selberg                   1977 Solvikingarna              1:22:08  
   24. Torbjörn Gelotte               1976 Acorn Technology           1:29:15  
M50, 19 km, 50 deltagare
    1. Svante Lundgren                1969 Solvikingarna              1:16:37  
    2. Martin Yttring                 1967 Solvikingarna              1:22:59  
   19. Robert Eriksson                1968 Solvikingarna              1:36:38  
M55, 19 km, 51 deltagare
    1. Tomas Bengtsson                1963 Stenungsunds friidrott     1:20:20  
    7. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              1:31:21  
    8. Kenneth Alexandersson          1961 Solvikingarna              1:31:56  
    9. Joachim Persson                1964 Solvikingarna              1:32:25  
   20. Boris Ståhl                    1953 GÖTEBORG                   1:38:26  
   29. Mats Lawenius                  1961 Solvikingarna              1:46:21  
   33. Tony Andersson                 1961 Solvikingarna              1:49:28