Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 35, Uppdaterad: den 4 december 2020 06:47:07

KM 10 km terräng

2020-09-17, Göteborg

Två startgrupper med de långsammare löparna 10 minuter före
Källa: https://www.solvikingarna.se/Resultat/Arkiv.aspx?Mode=Event&Id=47802&SortOrder=Time&Division=Class

K, 10 km
    1. Linnea Larsson                 1994 Solvikingarna              0:46:58  
    2. Ida Andersson                  1988 Solvikingarna              0:52:28  
K55, 10 km
    1. Edith Hult                     1956 Solvikingarna              0:51:58  
    2. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna              0:55:44  
M, 10 km
    1. Mattias Eliasson               1990 Solvikingarna              0:41:01  
    2. Sixten Elehed                  1999 Solvikingarna              0:41:43  
    3. Olof Thimfors                  1990 Solvikingarna              0:42:48  
M35, 10 km
    1. Jonas Zelleroth                1984 Solvikingarna              0:36:14  
    2. Anders Nilsson                 1985 Solvikingarna              0:39:48  
M40, 10 km
    1. Rickard Larsson                1979 Solvikingarna              0:38:10  
    2. Andreas Lundgren               1979 Solvikingarna                39:37  
    3. André Holdfeldt                1980 Solvikingarna              0:44:41  
    4. Henrik Lindblad                1976 Solvikingarna              0:46:22  
M45, 10 km
    1. Andreas Magnusson              1974 Solvikingarna              0:37:20  
    2. Jonas Carlsson                 1971 Solvikingarna              0:37:53  
    3. Johannes Öhlin                 1973 Solvikingarna              0:39:33  
    4. David Molin                    1974 Solvikingarna              0:39:56  
    5. Per Strandemo                  1971 Solvikingarna              0:46:10  
    6. Andreas Hilvarsson             1974 Solvikingarna              0:56:19  
M50, 10 km
    1. Svante Lundgren                1969 Solvikingarna              0:38:06  
    2. Joakim Pauli                   1969 Solvikingarna              0:42:17  
    3. Stefan Gustafsson              1970 Solvikingarna              0:42:29  
    4. Bengt-Inge Larsson             1966 Solvikingarna              1:09:54  
M55, 10 km
    1. Peter Olofsson                 1965 Solvikingarna              0:44:13  
    2. Tomas Lindh                    1965 Solvikingarna              0:44:16  
    3. Joachim Persson                1964 Solvikingarna              0:44:35  
    4. Tony Andersson                 1961 Solvikingarna              0:52:38  
    5. Stefan Ulf                     1962 Solvikingarna              0:53:04  
M60, 10 km
    1. Ola Hafström                   1960 Solvikingarna              0:43:17  
    2. Thor Wahlberg                  1958 Solvikingarna              0:44:44  
    3. Åke Thimfors                   1958 Solvikingarna              0:46:20  
    4. Ulf Johansson                  1959 Solvikingarna              0:47:54  
M65, 10 km
    1. Dan Sjölander                  1954 Solvikingarna              0:51:40  
    2. Henrik Westerlind              1952 Solvikingarna              0:55:18  
    3. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna              1:02:18