Senaste
Resultatlistor
Sök resultat

Antal resultat: 26, Uppdaterad: den 1 juni 2020 19:36:50

Terräng-DM

2006-04-24, Fontinskogen i Kungälv

Veteranresultat uträknade från resultatlistan som inte innehåller veteranklasser. Grand Prix
Källa: http://www.gfif.se/NR/rdonlyres/B1A7DA15-D098-41E9-B3BF-08AE9EAD8468/0/060424dmterr.htm

M, 4 km
                                                                               Not
    1. Michael Öhman                  1979 Sävedalens AIK               12:37  
   10. Anders Öhgren                  1974 Solvikingarna                13:30  Info
   12. Anders Hansson                 1963 Solvikingarna                13:43  Info
   13. Stefan Lemurell                1968 Solvikingarna                13:49  Info
   14. Joakim Röstlund                1981 Solvikingarna                13:51  
   16. Tommy Bäckström                1958 Solvikingarna                14:00  Info
   18. Jörgen Feltenby                1967 Solvikingarna                14:16  Info
   19. Dan Hökbring                   1966 Solvikingarna                14:27  Info
   20. Klas Östbye                    1974 Solvikingarna                14:29  
   22. Curt Borglund                  1950 Högsbo AIK                   14:45  Info
   23. Thony Wissmar                  1971 Solvikingarna                14:52  Info
   24. Daniel Sols                    1980 Solvikingarna                15:08  
   25. Janne Slebic                   1953 Sävedalens AIK               15:15  Info
   26. Halvar Albertus                1955 Solvikingarna                15:20  Info
   27. Stefan Litzén                  1970 Solvikingarna                15:50  
   30. Jack Grönroos                  1946 OK Alehof                    16:21  Info
   31. Rune Svensson                  1937 Solvikingarna                17:02  Info
   33. Torsten Olsson                 1951 Solvikingarna                17:26  Info
   34. Gunnar Olsson                  1946 Solvikingarna                17:28  Info
   35. Jonas Thorin                   1970 Solvikingarna                18:18  
M, 12 km
    1. Anders Soovik                  1976 Mölndals AIK                 41:31  
    4. Hans Jochens                   1964 Solvikingarna                53:22  
K, 4 km
                                                                               Not
    1. Eva Nyström                    1977 FK Herkules                  14:54  
    2. Katarina Åström                1971 IF Kville                    14:58  Info
    5. Cecilia Lindström              1980 Solvikingarna                16:09  
    8. Ingela Berrum                  1963 Solvikingarna                19:25  Info