Resultat 2001

Antal fullföljande: 181

8 km: K   M   
3 km: F14   F12   P12   P10   
16 km: K   M   
32 km: K elit   M elit   
8 + 16 km: K   M   

Till toppen av sidan

K, 8 km

     Startnr
1Jessica Franzén1976IF Kville28.55 
2Christin Johansson Borg1978GÖTEBORG29.17 
3Karin Schön1962IF Kville29.38 
4Paula Wass1968IF Kville30.18 
5Erika Dinis1975Mölndals AIK30.57 
6Jennie Mattson1961IF Kville32.53 
7Åse Belsby1963IF Kville33.03 
8Inger Roos1968Solvikingarna33.29 
9Malin Lemurell1970Solvikingarna34.13 
10Lena Linder1949Solvikingarna34.53 
11Jenny Boberg1978IF Kville35.10 
12Karin Swenson1968Flemingsbergs SK35.40 
13Lotta Hallenberg Wallin1968Solvikingarna36.20 
14Juana Estrada1965Solvikingarna37.32 
15Evelina Svensson1970IK Vikingen38.07 
16Erika Huveröd1976IK Stern38.19 
17Barbro Nilsson1949IF Kville38.21 
18Ida Jonsson1952RÅNGEDALA39.56 
19Cecilia Malmgren197640.13 
20Helén Lindqvist1962Solvikingarna43.36 
Till toppen av sidan

M, 8 km

     Startnr
1Tobias Lundvall1977Sävedalens AIK24.36 
2Anders Soovik1976Mölndals AIK25.22 
3Johan Lundahl1978Hultsfreds LK25.33 
4Benjamin Hailemariam1965Mölndals AIK25.39 
5Stefan Lemurell1968Solvikingarna26.00 
6Jan Swenson1966Flemingsbergs SK26.06 
7Henrik Östling1976Sköldinge IF26.13 
8Tommy Bäckström1958Solvikingarna26.21 
9Grzegorz Mikolajczuk1977Pogoń Siedlce 26.33 
10Joakim Engström1982Kongahälla AIK26.47 
11Fernando Dinis1971Mölndals AIK26.48 
12Satnam Singh1974Mölndals AIK26.52 
13Jens Claesson1982Majornas IK27.02 
14Daniel Ruderfelt1975Mölndals AIK27.08 
15Torbjörn Sahl1972Lidköpings IS 27.28 
16Andreas Vahé1976Ale 90 IK27.37 
17Jonas Berggren1975Mölndals AIK27.50 
18Leif Sjöström1968KARLSTAD28.02 
19Henrik Wass1981IK Wilske28.13 
20Mattias Carlsson1971IF Kville28.17 
21Johannes Öhlin1973Högsbo AIK28.31 
22Curt Borglund1950Högsbo AIK28.32 
23Fredrik Skagervik1971IFK Skövde Friidrott28.41 
24Andreas Lidén1976IK Ymer28.48 
25Dana Marshall196428.48 
26Stefan Kimming1965SKF Friluftsklubb28.54 
27Kenth Avenfors1950KULLAVIK29.03 
28Gustav Karlberg1975Majornas IK29.10 
29Per-Håkan Persson1955IF Göta Karlstad29.13 
30Andreas Sjöberg197929.23 
31Jonny Johansson1978Katrinebergs IF29.48 
32Carl Rutgerson1975Majornas IK29.57 
33Kai Kesti1964IK Hakarpspojkarna Friidrott29.59 
34Christian Johansson1968Solvikingarna29.59 
35Kasper Nordlinder1975Mölndals AIK30.01 
36Magnus Ljungqvist1962Triathlon Väst30.14 
37Martin Jacobsson1974KP Röda Sten30.18 
38Kjell Persson1948Bollebygds IF30.31 
39Per Hagman1957Högsbo AIK30.53 
40Stefan Stark1976GÖTEBORG31.24 
41Christer Gustavsson1962Spindelns BK31.45 
42Jens Bernstone197331.47 
43Arnold Mulder1952FHV-Lilla Edet MIK31.48 
44Peter Ahlström1980Kongahälla AIK31.50 
45Fernando Riquelme1954Majornas IK32.00 
46Jakob Lagerdahl1977Solvikingarna32.05 
47Urban Fryk1962Café Cigarren32.11 
48Mats Perélius1963Solvikingarna32.14 
49Micael Gustafsson1957Solvikingarna32.30 
50Rolf-Arne Bornebratt1961IFK Skövde Friidrott32.40 
51Nicklas Larsson198033.14 
52Peter Olofsson 33.14 
53Halvar Albertus1955Göteborgs Kanotförening33.25 
54Anders Holmedahl1959Billingsfors IK33.36 
55Mats Persson1956HALMSTAD33.40 
56Håkan Johansson1956Solvikingarna33.57 
57Gunnar Olsson1946Solvikingarna33.58 
58Mikael Nilsson1960Solvikingarna34.04 
59Peter Lundin1977Solvikingarna34.08 
60Klas Östbye1974Solvikingarna34.34 
61Bruce McGinn197535.55 
62Dennis Jörgensen1953Högsbo AIK36.13 
63Thomas Nilsson1944Vänersborgs SK36.39 
64Rolf Lindesfält1940Solvikingarna36.44 
65Mikael Bondarov1950GÖTEBORG36.46 
66Bo Hansson 37.09 
67Sven Eklund1941ÅF-PPA AB37.15 
68Reine Lundquist1951Solvikingarna37.28 
69Ingemar Henriksson1950Solvikingarna38.14 
70Bernt Carlsson1933Persnäs AIF39.49 
71Tommy Strauss1945Solvikingarna40.01 
72Sven Ljunggren 40.29 
73Tomas Pohjantähti1958Halmstads OK41.00 
74Hans Lundgren1949Mölnlycke Health Care AB46.39 
Till toppen av sidan

F14, 3 km

     Startnr
1Hanna Hultman1987Sävedalens AIK12.27 
2Camilla Jernberg1988Sävedalens AIK12.29 
3Maria Palm1987Sävedalens AIK13.06 
4Julia Selander1988Sävedalens AIK13.16 
5Tove Bengtsson1988Sävedalens AIK13.22 
6Sara Sundqvist1988Sävedalens AIK14.47 
Till toppen av sidan

F12, 3 km

     Startnr
1Louise Junkers1989Sävedalens AIK12.52 
2Michelle Lundin1990Sävedalens AIK13.22 
Till toppen av sidan

P12, 3 km

     Startnr
1Viktor Stevander1990Kongahälla AIK12.16 
2John Eliasson1989Sävedalens AIK12.27 
Till toppen av sidan

P10, 3 km

     Startnr
1Marcus Waerme1991Kongahälla AIK13.42 
2Emil Persson1991Bollebygds IF14.30 
3Erik Wensberg1991Sävedalens AIK15.33 
4Fredrik Nannesson1993Mölndals AIK15.46 
Till toppen av sidan

K, 16 km

     Startnr
1Susanne Johansson1962Hässelby SK1:00:15 
2Jessica Franzén1976IF Kville1:00:29 
3Karin Schön1962IF Kville1:01:12 
4Paula Wass1968IF Kville1:03:23 
5Eleonor Öström1959IF Kville1:06:47 
6Inger Roos1968Solvikingarna1:11:07 
7Lena Linder1949Solvikingarna1:12:06 
8Marie Öresjö1976Solvikingarna1:15:10 
9Lotta Hallenberg Wallin1968Solvikingarna1:15:11 
10Juana Estrada1965Solvikingarna1:18:08 
11Ida Jonsson1952RÅNGEDALA1:22:33 
Till toppen av sidan

M, 16 km

     Startnr
1Thomas Dellton1973Ödby LK0:53:33 
2Stefan Lemurell1968Solvikingarna0:53:59 
3Hans Andersson1965Vårgårda IK0:54:14 
4Henrik Östling1976Sköldinge IF0:55:00 
5Jari Ikaheimonen1972Hälle IF0:55:12 
6Jens Claesson1982Majornas IK0:56:36 
7Joakim Engström1982Kongahälla AIK0:56:42 
8Sune Andersson1956Lidköpings IS 0:56:44 
9Andreas Vahé1976Ale 90 IK0:57:11 
10Henrik Sahl1973Sörängens LK0:58:14 
11Kristoffer Sideby1972Tolered-Utby OL0:58:19 
12Mattias Carlsson1971IF Kville0:58:31 
13Lennart Hansson1953Dalasjö IK Framåt0:58:49 
14Christer Bengtsson1950Stenungsunds friidrott0:59:08 
15Andreas Sjöberg19790:59:55 
16Jonas Carlsson1971Solvikingarna1:00:21 
17Jan-Åke Lundberg1944Volvo Lastvagnar AB1:00:53 
18Christian Johansson1968Solvikingarna1:02:08 
19Carl Rutgerson1975Majornas IK1:02:13 
20Magnus Ljungqvist1962Triathlon Väst1:03:42 
21Gunnar Bengtsson1955Majornas IK1:03:47 
22Mats Perélius1963Solvikingarna1:04:39 
23Tony Larsson1966Högsbo AIK1:05:03 
24Rolf Wallin1950Solvikingarna1:05:10 
25Olof Persson1976Solvikingarna1:05:19 
26Fernando Riquelme1954Majornas IK1:05:22 
27Stefan Andreazzoli1971Högsbo AIK1:05:34 
28Nicklas Larsson19801:06:18 
29Kjell Selander1955Solvikingarna1:06:19 
30Per Hagman1957Högsbo AIK1:06:22 
31Arnold Mulder1952FHV-Lilla Edet MIK1:07:15 
32Mats Persson1956HALMSTAD1:08:00 
33Rolf Andersson1954Solvikingarna1:08:17 
34Markus Frank1970TORSLANDA1:09:29 
35Klas Östbye1974Solvikingarna1:10:29 
36Dick Jakobsson19551:10:53 
37Peter Ahlström1980Kongahälla AIK1:11:07 
38Peter Lundin1977Solvikingarna1:11:11 
39Håkan Johansson1956Solvikingarna1:11:51 
40Arne Olsson Ericsson IF1:12:24 
41Marcus Lundgren1984Änglarna1:15:50 
42Rolf Lindesfält1940Solvikingarna1:16:11 
43Sven Eklund1941ÅF-PPA AB1:16:57 
44Mikael Bondarov1950GÖTEBORG1:17:13 
45Per-Erik Melander1944Solvikingarna1:18:02 
46Bo Hansson 1:18:16 
47Markus Liliedahl1958FRISTAD1:19:04 
48Mikael Nilsson1960Solvikingarna1:21:42 
49Ingemar Henriksson1950Solvikingarna1:21:47 
50Hans Öberg1945Solvikingarna1:23:14 
51Olli Paukkunen1944Saab IF1:27:11 
Till toppen av sidan

K elit, 32 km

     Startnr
1Jenny Notfjäll1975Sävedalens AIK2:40:39 
2Barbro Nilsson1949IF Kville2:55:45 
Till toppen av sidan

M elit, 32 km

     Startnr
1Tommy Bäckström1958Solvikingarna1:56:20 
2Ted Ås1972Triathlon Väst1:59:36 
3Johannes Öhlin1973Högsbo AIK2:07:36 
4Christer Gustavsson1962Spindelns BK2:23:36 
5Frank Brodin1943Solvikingarna2:26:09 
6Fredrik Westberg19702:28:35 
7Anders Hansson1963Solvikingarna2:31:33 
8Dana Marshall19642:37:44 
9Åke Mikonaho1963Saab IF2:58:11 
Till toppen av sidan

K, 8 + 16 km

     Startnr
1Jessica Franzén1976IF Kville1:29:24 
2Karin Schön1962IF Kville1:30:50 
3Paula Wass1968IF Kville1:33:41 
4Inger Roos1968Solvikingarna1:44:36 
5Lena Linder1949Solvikingarna1:46:59 
6Lotta Hallenberg Wallin1968Solvikingarna1:51:31 
7Juana Estrada1965Solvikingarna1:55:40 
8Ida Jonsson1952RÅNGEDALA2:02:29 
Till toppen av sidan

M, 8 + 16 km

     Startnr
1Stefan Lemurell1968Solvikingarna1:19:59 
2Henrik Östling1976Sköldinge IF1:21:13 
3Joakim Engström1982Kongahälla AIK1:23:29 
4Jens Claesson1982Majornas IK1:23:38 
5Andreas Vahé1976Ale 90 IK1:24:48 
6Mattias Carlsson1971IF Kville1:26:48 
7Andreas Sjöberg19791:29:18 
8Christian Johansson1968Solvikingarna1:32:07 
9Carl Rutgerson1975Majornas IK1:32:10 
10Magnus Ljungqvist1962Triathlon Väst1:33:56 
11Mats Perélius1963Solvikingarna1:36:53 
12Per Hagman1957Högsbo AIK1:37:15 
13Fernando Riquelme1954Majornas IK1:37:22 
14Arnold Mulder1952FHV-Lilla Edet MIK1:39:03 
15Nicklas Larsson19801:39:32 
16Mats Persson1956HALMSTAD1:41:40 
17Peter Ahlström1980Kongahälla AIK1:42:57 
18Klas Östbye1974Solvikingarna1:45:03 
19Peter Lundin1977Solvikingarna1:45:19 
20Håkan Johansson1956Solvikingarna1:45:48 
21Rolf Lindesfält1940Solvikingarna1:52:55 
22Mikael Bondarov1950GÖTEBORG1:53:59 
23Sven Eklund1941ÅF-PPA AB1:54:12 
24Bo Hansson 1:55:25 
25Mikael Nilsson1960Solvikingarna1:55:46 
26Ingemar Henriksson1950Solvikingarna2:00:01 
Resultat alla år
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998